Sebastian Kotlarz

W Patronite od 22.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1141

Liczba Patronów: 1250

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
340 miesięcznie
1 390 łącznie
Nazywam się Sebastian Kotlarz. Urodziłem się w 1976 r. we Wrocławiu. Kocham historię ziemi, na której mieszkam oraz uwielbiam o niej opowiadać. Bliskie są mi słowa Seneki Młodszego o tym, że "ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna".

O Autorze

Od bardzo wielu lat interesuję się historią Ziemi Kąckiej. Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Smolca zacząłem prowadzić spacery historyczne po różnych miejscowościach związanych z naszą gminą. Pierwszą historyczną broszurę o historii Smolca wydałem, wraz z Anną Katarzyną Jankowską i Grzegorzem Stasikiem, już w 2008 r. W 2016 r. wraz z Izabelą Różowiec wydałem książkę pt. "Smolec wczoraj i dziś. 1316-2016". W 2021 r. przetłumaczyłem i opatrzyłem przypisami książkę Angeli von Wallenberg-Pachaly pt. "Mała baronówna. Dzieciństwo na smoleckim zamku". W 2022 r. założyłem na YouTube własny kanał pod nazwą "Z kąta w kąt - tajemnice Ziemi Kąckiej". Poniżej znajdziecie Państwo relację z ostatniego spaceru historycznego. Regularnie biorę udział w spotkaniach lokalnych historyków. W 2020 r. przyczyniłem się do postawienia w Smolcu pomnika Polaków zamordowanych w 1944 r. na Wołyniu. Od tamtej pory co roku współorganizuję tam obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W przyszłości chciałbym również upamiętnić Żydów mieszkających przed 1939 r. w Ziemi Kąckiej oraz polskich pionierów, którzy przybyli tutaj w 1945 r. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika