Seeusoon | Turystyka i Archeologia

W Patronite od 19.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie

Etiopia - mozaika miejsc i kultur

24 000 zł

0%

osiągnięto

24 000 zł

brakuje

O Etiopii wiem całkiem sporo, w końcu pilotowałem tam wycieczki. Mimo znajomości punktów must see jestem świadomy, że kraj ten wymaga większej uwagi w poznawanie nowych miejsc, tras i ludzi. Nie od dziś wiadomo, że wycieczki zorganizowane nie dają możliwości poznania wszystkich istotnych atrakcji. Niejednokrotnie przejeżdżałem koło miejsc, które wymagają odwiedzenia, ale nie było na to czasu.

Pragnę wrócić do Etiopii i rozszerzyć spektrum postrzegania tego kraju o nowe dotychczas niepopularne punkty, które czasami są ciekawsze od tych zlokalizowanych przy asfaltowej drogi. W podróż jedziemy razem z Pauliną, której stopy jeszcze nie stanęły w tej części Afryki.

Naszym celem jest stworzenie książki i filmów o Etiopii. O tym jak się żyje na Wyżynie Abisyńskiej i na dnie Rowu Afrykańskiego. O postrzeganiu Etiopii z perspektywy doświadczonego podróżnika i osoby odwiedzającej ten kraj pierwszy raz. O zwiedzaniu tego kraju przez kobietę. Filmy będą miały formę vlogów oraz powstanie jeden dłuższy film podsumowujący całą wyprawę.

Na kwotę celu składają się: dwa bilety Warszawa-Addis Abeba-Warszawa, bilety do parków narodowych i innych atrakcji, noclegi, wynajęcie samochodu, lokalni przewodnicy (j. angielski jest tam popularny, ale plemiona południa nie używają nawet języka urzędowego).

Szacowany czas trwania podróży to 3-4 tygodnie, która odbędzie się w okresie listopad-marzec.

Planowane miejsca do odwiedzenia:
- Region Tigray
- Lalibela
- Parki Narodowe Etiopii
- Dolina Rzeki Omo
- Addis Abeba
- Dolina Danaklijska
- Harar i Dire Dawa
- podróż wzdłuż Błękitnego Nilu

Podczas wyprawy będziemy rozmawiać z ludźmi, odwiedzać historyczne miejsca, testować gatunki kawy, obcować z dzikimi zwierzętami, pokonywać rzeki dłubankami, pić napar kawowy z Hamerami, doświadczać ceremonii skoków przez byki, przejeżdżać przez obóz uchodźców, spotkamy się z Mursi i zawitamy do pierwszych rastafarian.

Każdy Patron otrzyma prezent z Etiopii i zostanie wyróżniony w materiałach.
Zostań Patronem
Kup na prezent