Seeusoon | Turystyka i Archeologia

W Patronite od 19.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Z pasji do archeologii i z miłości do podróży - tak powstał projekt "Seeusoon | Turystyka i Archeologia". Z wykształcenia archeolodzy, lubiący odkrywać to co znane i nieznane w różnych częściach świata. Na co dzień spełniający podróżnicze marzenia wielu z Was.

O Autorze

Cześć! Z tej strony Paulina i Oskar, twórcy bloga "Seeusoon | Turystyka i Archeologia". Podróżujemy po świecie z archeologią w tle.

W Internecie tworzymy miejsce, które ma nieść wartość merytoryczną i budować świadome podróżowanie. Na pewno wielu z Was podczas swoich wyjazdów spotyka się z reliktami przeszłości, ale do końca nie wie o co dokładnie chodzi. Od tego właśnie jesteśmy my. Podczas naszych podróży szczególny nacisk kładziemy na zwiedzanie miejsc archeologicznych, muzeów - zbieramy materiał i opisujemy to na naszym blogu, aby ułatwić Wam przyszłe zwiedzanie i zainspirować do dalszej podróży. 

Od lat podróżujemy łącząc tę przyjemność z pracą na etacie. Oskar przez wiele sezonów pilotował wycieczki w różnych częściach świata, Paulina do dziś zasiada za biurkiem u jednego z największych polskich Touroperatorów. Dlatego też doradzamy w kwestiach tworzenia samodzielnych wyjazdów lub z biurem podróży, dzieląc się swoim doświadczeniem, które nabyliśmy w pracy w turystyce i podczas samodzielnych wypraw. 

 

Jesteście ciekawi jak narodził się pomysł na ten projekt? No to słuchajcie! 

 

 "Wow, zawsze chciała/em zostać archeologiem!" - z tym stwierdzeniem spotykamy się praktycznie zawsze, gdy mówimy, że jesteśmy archeologami. 

"Twoja praca jest taka fajna, też bym tak chciał" - te słowa wielokrotnie słyszał Oskar pracujący jako pilot wycieczek u jednego z polskich Touroperatorów. I choć praca jest cudowna, to nikt nie wiedział, ile wymaga wyrzeczeń. 

Takie i wiele innych pytań słyszeliśmy od zawsze. Zainspirowało nas to do działania i podzielenia się z Wami naszą historią i naszymi podróżami. 

Obalamy mity i mówimy jak jest. Zarówno w turystyce jak i archeologii nie ma dla nas granic. Projekt powstał z myślą, aby: 

 • szczerze rozmawiać o dwóch dziedzinach, które nas najbardziej inspirują: archeologii i turystyce
 • edukować w zakresie zwiedzania 
 • budować świadomość samodzielnego i zorganizowanego podróżowania 
 • dzielić się praktycznymi poradami przy organizacji podróży
 • doradzać przy tworzeniu samodzielnych wypraw i planowaniu wyjazdów.  

Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy Cię do wspólnej podróży :) 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent