Michał Sikorski

12 545 zł łącznie
Od trzech lat tworzę kanał na temat wszystkiego co wypływa z mojego serca i umysłu. Tematyka filmów, które nagrywam obejmuje reportaże z podróży, socjologię, psychologię, rozwój osobisty, motywację, filozoficzne przemyślenia, a także artystyczne impresje.

O Autorze

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
- Mark Twain

Witajcie Przyjaciele!

Ja jestem Michał Sikorski, a to początek Twojej i mojej przygody z moim Patronite. Do czego to nas zaprowadzi?

Nie uważam się za typowego ,,YouTubera". Wybrałem tę platformę tylko dlatego, że pozwala mi ona w przystępnej formie przekazywać to wszystko, co rozbrzmiewa w mojej duszy. Moje filmy były wyświetlone już ponad 3,5 miliona razy, a mój kanał śledzi ponad 35 tysięcy subskrybentów. W stosunku do najbardziej popularnych YouTuberów, to i tak niewiele, ale nie mam aspiracji, żeby moja działalność YouTubowa stała się masowa, ponieważ wtedy musiałbym spłycić swój przekaz.  Wierzę jednak, że jest dużo więcej osób, do których mogę trafić ze swoją twórczością bez kompromisów z samym sobą i z tym, co robię.

Jak do tej pory dzięki wsparciu moich Patronów mogłem nagrać trzyczęściowy reportaż z podróży do Tajlandii, a w 2018 roku, zachować regularność publikacji.

Dokonałem też pewnych usprawnień sprzętowych i mogłem poświęcić miesiąc bardzo intensywnej pracy nad reportażem z podróży na Filipiny trwającym łącznie ponad półtorej godziny!

Nadal jednak mam wiele celów co do rozwoju mojej YouTubowej działalności. Chcę kontynuować serię podróżniczą i utrzymać regularność w publikowaniu moich filmów. Jest to dla mnie zajęcie pełnoetatowe, jeśli chcę to zrobić, muszę zrezygnować z części działań komercyjnych, które podejmuję poza YouTube. 

 

Najbardziej popularną serią na moim kanale są filmy podróżnicze:

Filmy w takiej formie i konwencji są nowością na YouTube. Mało kto dzieli się swoimi refleksjami i emocjami w materiałach tak długich, wymagających myślenia. Nikt nie analizuje też tematu od tak wielu stron i z tak wielu perspektyw, a mimo to moje filmy cieszą się bardzo dużą popularnością. 

Chciałbym więc kontynuować moją serię podróżniczą, wzbogacając ją o nowe kraje sąsiadujące z Polską (Litwa, Słowacja, Czechy), dalekie kraje na Wschód (Gruzja, Kazachstan, Chiny), jak również na Zachód (Ameryka Południowa i Północna) od Polski. Chcę także nagrywać analogiczne materiały o ciekawych i niecodziennych miejscach w Polsce. Bo każde miejsce na ziemi ma swoje piękne i niezbadane zakątki, a często wyruszając na drugi koniec świata zapominamy, że zawsze zabieramy tam siebie... Warto więc pracować nad swoim wnętrzem... 

I to jest właśnie drugą częścią mojej twórczości na YouTube. Filozoficzne refleksje, filmy motywacyjne, próba odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania.

 

Z wykształcenia jestem socjologiem. Od ponad 10 lat interesuję się także metodami komunikacji, wywierania wpływu, manipulacji. Lubię analizować otaczającą nas rzeczywistość, wyciągać z niej wzorce i próbować ją zrozumieć. Chciałbym promować także bardziej świadome życie, umiejętności bronienia się przed negatywnym zewnętrznym wpływem i oddzielania swoich emocji od wniosków, które wyciągamy. Moje zainteresowanie tą tematyką zaowocowało serią filmów dotyczącym analizy społeczno-psychologicznej różnych materiałów i zagadnień:

Chcę kontynuować i rozwijać serię moich analiz. Jeśli pojawi się jakiś gorący temat, ciekawy materiał, chętnie podejmę się próby rozebrania go na czynniki pierwsze i opisania jego mechanizmów. 

Mało kto zdaje sobie sprawę, ile czasu zajmuje stworzenie każdego mojego filmu. Zanim poruszę jakieś zagadnienie, muszę je przede wszystkim dobrze przemyśleć, bo mam świadomość odpowiedzialności jaka na mnie ciąży, kiedy mówię o niełatwej, a często nawet drażliwej tematyce. Najczęściej nagrywam filmy według scenariusza, który wcześniej skrupulatnie opracowuję. Choć większość rzeczy, o których mówię, wynika z moich osobistych przemyśleń i wniosków, to staram się, żeby miały także podparcie w badaniach i teoriach naukowych. Proces nagrywania i montażu to z reguły 3-4 dni intensywnej pracy, a w przypadku reportaży z podróży czas ten wydłuża się nawet do 2-3 tygodni. 

5 minut nagrania to średnio:

1 strona A4 scenariusza
1 dzień montażu
2 dni przygotowania

Jednym z moich celów jest dostarczanie moim widzom materiałów przynajmniej kilka razy w miesiącu oraz zwiększenie jakości merytorycznej i technicznej moich filmów. Żeby to osiągnąć muszę dokonać pewnych usprawnień sprzętowych - co także przyspieszy proces edycji wideo. Oprócz materiałów przemyślanych i dopracowanych co do sekundy, chcę także publikować więcej spontanicznych przemyśleń i inspiracji. Często mówię o tym, że najlepiej uczyć się jak dzieci - uczyć się przez doświadczanie. W spontanicznych materiałach, za sprawą lepszego sprzętu, będę mógł pozwolić widzom doświadczać razem ze mną i dzielić się na bieżąco swoimi refleksjami. Posiadając dobrego laptopa do montowania, będę mógł nagrywać materiały nie tylko Z podróży, ale i W podróży.

Właśnie po to założyłem ten profil. Stopień zaangażowania, który wkładam w swoje filmy nie pozwala mi skupić się na innych rzeczach czy biznesach. Mam wybór - albo traktować mój kanał jako drugie zajęcie i bardzo sporadycznie udostępniać jakiekolwiek materiały, albo poprosić widzów o wsparcie i ewoluować. Chcę żebyśmy razem ewoluowali!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem