Strefa Patrona:

46

patronów

1225 zł

miesięcznie

3945 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
55
miesięczne wsparcie
56
liczba patronów

  Od trzech lat tworzę kanał na temat wszystkiego co wypływa z mojego serca i umysłu. Tematyka filmów, które nagrywam obejmuje reportaże z podróży, socjologię, psychologię, rozwój osobisty, motywację, filozoficzne przemyślenia, a także artystyczne impresje.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
61 %
100%
osiągnięto 61%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 775 zł
Idziemy do przodu!
Wdrażam usprawnienia sprzętowe, które zauważalnie poprawiają jakość techniczną moich filmów.

Nowe filmy pojawiają się systematycznie, bez dłuższych przerw.

Nagrywam przynajmniej dwa kolejne reportaże z podróży.

Mam możliwość realizowania większej liczby moich pomysłów i stworzenia bardziej dopracowanych filmów na konkretny temat w formie mini dokumentów.

Organizuję spotkania z Patronami!
0%
30 %
100%
osiągnięto 30%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 2775 zł
Tu zaczyna się MAGIA!
Moje filmy znacznie zyskują na jakości, nie tylko technicznej, ale także merytorycznej. Podczas podróży jestem w stanie dyskretnie nakręcić więcej realnych sytuacji z życia i dialogów, dzięki zakupionemu smartfonowi z dobrą kamerą oraz okularom szpiegowskim. Proces tworzenia filmu jest szybszy, ponieważ dokupuję kartę graficzną do komputera stacjonarnego i mogę kupić lepszego laptopa. Dzięki zakupionemu dronowi mogę kręcić zapierające dech w piersiach widoki podczas moich podróży, co dokumentuję także w spontanicznych filmach kręconych ,,w drodze".

Podróżuję do Tajlandii, a dzięki sprzętowi, który kupiłem i miejscom, które jestem w stanie tam odwiedzić, film ,,Tajlandia - jak tam jest naprawdę" jest dużo wyższej jakości. Odbywam co najmniej trzy podróże do ciekawych miejsc w Polsce w celu nakręcenia filmu. Jadę także do jednego kraju sąsiadującego z Polską i kręcę tam reportaż.

Realizuję więcej moich pomysłów.

Jestem w stanie kręcić systematycznie co najmniej 3-4 filmy miesięcznie (chyba, że pracuję nad dłuższą produkcją wymagającą dużo większego zaangażowania).

Organizuję co najmniej trzy spotkania z patronami w różnych miastach w Polsce w formie wykład + pytania + część nieoficjalna.
0%
15 %
100%
osiągnięto 15%
cel: 8000 zł miesięcznie
brakuje 6775 zł
To już prawdziwa MAGIA!
Moje filmy wskakują na inny poziom, jeśli chodzi o jakość techniczną i merytoryczną.

Kupuję profesjonalną kamerę, dzięki czemu nagrywam filmy bez prześwietleń, z odpowiednią głębią ostrości i płynnym zoomem.

Jestem w stanie zaangażować kolejne osoby do procesu tworzenia moich filmów.
Nawiązuję stałą współpracę z tłumaczami, którzy dodają napisy angielskie i rosyjskie do filmów, które tworzę. Jestem w stanie zaangażować do współpracy operatora kamery, jeśli będzie to potrzebne.

Nic mnie nie ogranicza, żeby pojechać tam, gdzie dzieje się coś wartego doświadczenia, nagrania i podzielenia się refleksjami. Jestem w stanie realizować większość pomysłów, które przychodzą mi do głowy.

Odbywam dwie dalekie podróże w celu nagrania filmów - jedną do Tajlandii, a drugą... to jeszcze zobaczymy - może USA? Może Gruzja? Może Kazachstan? Może kraj Ameryki południowej? A może... Korea Północna?

Podróżuję więcej i dokumentuję to wszystko w moich filmach - zarówno reportażach, jak i przemyśleniach, które nagram podczas podróży. Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Serbia, Węgry, Albania, Białoruś, Ukraina, Mołdawia, kraje Europy Zachodniej... Świat jest wielki, a wszystko jest tak interesujące. Podróżuję, kiedy tylko mogę i chcę, i dzielę się z Wami swoimi refleksjami oraz inspiracjami związanymi z danym miejscem.

Nagrywam więcej filmów z ciekawych miejsc w Polsce, a może i jeden długi reportaż - Polska jak tam jest naprawdę?

Organizuję minimum cztery spotkania z Patronami w miastach w Polsce.
Organizuję spotkanie w Grodnie. Odbywa się ono podczas jednego z długich weekendów, dlatego wiele osób ma przy okazji możliwość pozwiedzać miasto. Przed wyjazdem każdy uczestnik dostaje mini-przewodnik ode mnie, w którym opisuję najlepszy sposób dostania się na miejsce, możliwości transportu, polecane hotele i wszelkie inne wskazówki. Jestem w stanie także dogadać się z biurem podróży, które pomoże w organizacji wspólnego zwiedzania. Spotkanie to 2 godzinny wykład, na którym opowiadam o swoich podróżach oraz część integracyjna, gdzie masz szansę poznać ciekawych ludzi i ruszyć po spotkaniu razem zwiedzać miasto.
Przykładowa daty spotkania w Grodnie: 29 kwietnia, 1 maja, 31 maja (Boże Ciało)

O Autorze

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
- Mark Twain

Witajcie Przyjaciele!

Ja jestem Michał Sikorski, a to początek Twojej i mojej przygody z moim Patronite. Do czego to nas zaprowadzi?

Nie uważam się za typowego ,,YouTubera". Wybrałem tę platformę tylko dlatego, że pozwala mi ona w przystępnej formie przekazywać to wszystko, co rozbrzmiewa w mojej duszy. Moje filmy były wyświetlone już ponad 3,5 miliona razy, a mój kanał śledzi ponad 35 tysięcy subskrybentów. W stosunku do najbardziej popularnych YouTuberów, to i tak niewiele, ale nie mam aspiracji, żeby moja działalność YouTubowa stała się masowa, ponieważ wtedy musiałbym spłycić swój przekaz.  Wierzę jednak, że jest dużo więcej osób, do których mogę trafić ze swoją twórczością bez kompromisów z samym sobą i z tym, co robię.

Jak do tej pory dzięki wsparciu moich Patronów mogłem nagrać więcej ciekawych materiałów do reportażu z podróży do Tajlandii, który ukaże się wkrótce na moim kanale.

Dokonałem też pewnych usprawnień sprzętowych i mogłem poświęcić miesiąc bardzo intensywnej pracy nad reportażem z podróży na Filipiny trwającym łącznie ponad półtorej godziny!

Nadal jednak mam wiele celów co do rozwoju mojej YouTubowej działalności. Chcę kontynuować serię podróżniczą i utrzymać regularność w publikowaniu moich filmów. Jest to dla mnie zajęcie pełnoetatowe, jeśli chcę to zrobić, muszę zrezygnować z części działań komercyjnych, które podejmuję poza YouTube. 

 

Najbardziej popularną serią na moim kanale są filmy podróżnicze:

Filmy w takiej formie i konwencji są nowością na YouTube. Mało kto dzieli się swoimi refleksjami i emocjami w materiałach tak długich, wymagających myślenia. Nikt nie analizuje też tematu od tak wielu stron i z tak wielu perspektyw, a mimo to moje filmy cieszą się bardzo dużą popularnością. 

Chciałbym więc kontynuować moją serię podróżniczą, wzbogacając ją o nowe kraje sąsiadujące z Polską (Litwa, Słowacja, Czechy), dalekie kraje na Wschód (Tajlandia, Gruzja, Kazachstan, Chiny), jak również na Zachód (Ameryka Południowa i Północna) od Polski. Chcę także nagrywać analogiczne materiały o ciekawych i niecodziennych miejscach w Polsce. Bo każde miejsce na ziemi ma swoje piękne i niezbadane zakątki, a często wyruszając na drugi koniec świata zapominamy, że zawsze zabieramy tam siebie... Warto więc pracować nad swoim wnętrzem... 

I to jest właśnie drugą częścią mojej twórczości na YouTube. Filozoficzne refleksje, filmy motywacyjne, próba odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania.

 

Z wykształcenia jestem socjologiem. Od ponad 10 lat interesuję się także metodami komunikacji, wywierania wpływu, manipulacji. Lubię analizować otaczającą nas rzeczywistość, wyciągać z niej wzorce i próbować ją zrozumieć. Chciałbym promować także bardziej świadome życie, umiejętności bronienia się przed negatywnym zewnętrznym wpływem i oddzielania swoich emocji od wniosków, które wyciągamy. Moje zainteresowanie tą tematyką zaowocowało serią filmów dotyczącym analizy społeczno-psychologicznej różnych materiałów i zagadnień:

Chcę kontynuować i rozwijać serię moich analiz. Jeśli pojawi się jakiś gorący temat, ciekawy materiał, chętnie podejmę się próby rozebrania go na czynniki pierwsze i opisania jego mechanizmów. 

Mało kto zdaje sobie sprawę, ile czasu zajmuje stworzenie każdego mojego filmu. Zanim poruszę jakieś zagadnienie, muszę je przede wszystkim dobrze przemyśleć, bo mam świadomość odpowiedzialności jaka na mnie ciąży, kiedy mówię o niełatwej, a często nawet drażliwej tematyce. Najczęściej nagrywam filmy według scenariusza, który wcześniej skrupulatnie opracowuję. Choć większość rzeczy, o których mówię, wynika z moich osobistych przemyśleń i wniosków, to staram się, żeby miały także podparcie w badaniach i teoriach naukowych. Proces nagrywania i montażu to z reguły 3-4 dni intensywnej pracy, a w przypadku reportaży z podróży czas ten wydłuża się nawet do 2-3 tygodni. 

5 minut nagrania to średnio:

1 strona A4 scenariusza
1 dzień montażu
2 dni przygotowania

Od początku swojej działalności na YouTube nagrałem ponad 26 GODZIN nagrań!

Jednym z moich celów jest dostarczanie moim widzom materiałów raz w tygodniu oraz zwiększenie jakości merytorycznej i technicznej moich filmów. Żeby to osiągnąć muszę dokonać pewnych usprawnień sprzętowych - co także przyspieszy proces edycji wideo. Oprócz materiałów przemyślanych i dopracowanych co do sekundy, chcę także publikować więcej spontanicznych przemyśleń i inspiracji. Często mówię o tym, że najlepiej uczyć się jak dzieci - uczyć się przez doświadczanie. W spontanicznych materiałach, za sprawą lepszego sprzętu, będę mógł pozwolić widzom doświadczać razem ze mną i dzielić się na bieżąco swoimi refleksjami. Posiadając dobrego laptopa do montowania, będę mógł nagrywać materiały nie tylko Z podróży, ale i W podróży.

Właśnie po to założyłem ten profil. Stopień zaangażowania, który wkładam w swoje filmy nie pozwala mi skupić się na innych rzeczach czy biznesach. Mam wybór - albo traktować mój kanał jako drugie zajęcie i bardzo sporadycznie udostępniać jakiekolwiek materiały, albo poprosić widzów o wsparcie i ewoluować. Chcę żebyśmy razem ewoluowali!

Jednym z celów, które chcę zrealizować w tym roku jest organizacja serii spotkań z patronami. Ich liczba zależy od stopnia wsparcia. Czas ruszyć sprzed komputera! :)

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 9
Przyjacielu! Dziękuję, że zdecydowałeś się wesprzeć moją działalność! :)
Każdy patron będzie miał możliwość uczestniczenia w spotkaniach ze mną*

*Spotkania zostaną zorganizowane po przekroczeniu określonego progu wsparcia (patrz: cele)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 21
Dziękuję Przyjacielu! :)
Wspierając mnie tą kwotą dostajesz zaproszenie do mojej tajnej grupy na Facebooku, na której zamieszczam niepublikowane nagrania, inspirujące materiały i udzielam się w dyskusjach.
Jako patron będziesz zaproszony na spotkanie/a ze mną, a jeśli nie będziesz mógł w nich uczestniczyć, w tym progu dostaniesz link do nagrania z jednego z nich*

*Spotkania zostaną zorganizowane po przekroczeniu określonego progu wsparcia (patrz: cele)
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 13
Limit: 100
Dziękuję Przyjacielu! :)
Pozwól, że okażę Ci wdzięczność zamieszczając Twoje imię i nazwisko lub pseudonim w napisach końcowych w jednym z filmów. W każdym filmie zamieszczę podziękowania dla nie więcej niż 8 osób jednocześnie.

Naturalnie ten próg zawiera także ,,nagrody" z poprzednich progów.

Każda ,,nagroda" jest oczywiście symbolicznym okazaniem mojej wdzięczności za Twoje wsparcie i jeśli chcesz pozostać anonimowy, możesz z niej zrezygnować.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 100
Dziękuję Przyjacielu!
Pozwól, że okażę Ci wdzięczność wysyłając Ci pocztówkę z podziękowaniami z jednego z krajów, do którego wybiorę się w tym roku. Najprawdopodobniej pierwszym z krajów, do których polecę będzie Tajlandia. Fajnie będzie wysłać Ci pocztówkę z tak daleka :)

Każdy kto udzieli mi wsparcia na tym i wyższych progach weźmie ponadto udział w losowaniu pamiątki z każdego kraju, który odwiedzę :)

Naturalnie ten próg zawiera także ,,nagrody" z poprzednich progów.

Każda ,,nagroda" jest oczywiście symbolicznym okazaniem mojej wdzięczności za Twoje wsparcie i jeśli chcesz, możesz z niej zrezygnować.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 15
Dziękuję Przyjacielu! :)
Pozwól, że okażę Ci wdzięczność umożliwiając zadanie mi pytania, na które (w miarę możliwości) odpowiem w jednym z odcinków z cyklu Q&A. Pamiętaj, żeby było to pytanie możliwie konkretne, atrakcyjne także dla innych widzów, na które jestem w stanie udzielić odpowiedzi w nie więcej niż 5 minut. A może nagram cały odcinek z odpowiedzią na Twoje pytanie?

Naturalnie ten próg zawiera także ,,nagrody" z poprzednich progów.

Każda ,,nagroda" jest oczywiście symbolicznym okazaniem mojej wdzięczności za Twoje wsparcie i jeśli chcesz, możesz z niej zrezygnować.
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Dzięki Przyjacielu! :)
Może masz do mnie jakieś pytanie? Chcesz skonsultować się w konkretnej sprawie? W ramach podziękowań za Twoje wsparcie postaram się odpisać na Twoją wiadomość mailową w możliwie jak najbardziej wyczerpujący sposób.

Próg ten zawiera ,,nagrody" ze wszystkich poprzednich progów za wyjątkiem progu 100 zł.

Każda ,,nagroda" jest oczywiście symbolicznym okazaniem mojej wdzięczności za Twoje wsparcie i jeśli chcesz, możesz z niej zrezygnować.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Dziękuję Przyjacielu! :)
Chętnie podziękuję Ci osobiście za wsparcie tak sowitą kwotą w rozmowie telefonicznej bądź przez Skype. To będzie także doskonała okazja żeby porozmawiać i się poznać, a może i umówić na piwo? :) Z przyjemnością posłucham Twoich sugestii co do tematyki kolejnych odcinków i kierunku, w którym może zmierzać mój kanał. A może i Ty chciałbyś posłuchać moich sugestii co do tematu, na którym Ci zależy?

Ten próg zawiera także ,,nagrody" z poprzednich progów za wyjątkiem progów 100 i 150 zł.

Każda ,,nagroda" jest oczywiście symbolicznym okazaniem mojej wdzięczności i możesz z niej zrezygnować.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 2
Dziękuję Przyjacielu!
Wsparcie mojej działalności tą kwotą zaowocuje wieloma materiałami, które być może zmienią, chociażby cząstkę tego świata.
W ramach wdzięczności opublikuję Twoje imię i nazwisko lub pseudonim w napisach początkowych jednego z tych bardziej reprezentacyjnych filmów (np. w reportażu z podróży), w stylu.: ,,Film powstał dzięki wsparciu na Patronite, specjalne podziękowania dla...". Jeśli chcesz żebym w taki sposób opublikował adres Twojej strony internetowej lub nazwę firmy, napisz do mnie wcześniej.

Każda ,,nagroda" jest oczywiście symbolicznym okazaniem mojej wdzięczności i możesz z niej zrezygnować.

Ten próg zawiera także ,,nagrody" z poprzednich progów.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
Dziękuję Przyjacielu!
Ta kwota znacząco wpłynie na funkcjonowanie mojego kanału - jego jakość, treść, zasięg. Chętnie spotkam się z Tobą gdzieś w Polsce. Ustalmy co, gdzie, kiedy, jak i jedziemy! :)

Każda ,,nagroda" jest oczywiście symbolicznym okazaniem mojej wdzięczności i możesz z niej zrezygnować.

Ten próg zawiera także ,,nagrody" z poprzednich progów.
Zostań patronem
10000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
Jeśli chcesz objąć specjalnym patronatem mój kanał, napisz wcześniej do mnie na maila! :)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy