Śladami Uczestników

W Patronite od 19.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1062

liczba Patronów: 1120

5 patronów
115 miesięcznie
355 łącznie

Na ratowanie historii uczestników polskich wypraw

1 000 zł

miesięcznie

11%

osiągnięto

885 zł

brakuje

Szczegółowo celami dzielimy się z naszymi partnerami i wspierającymi działania fundacji. Cieszymy się na każdy kontakt. Reprezentując wspólnie Fundację PŚU chcemy pomagać i uchronić przed zapomnieniem historie uczestników wypraw ubiegłego wieku. Nadal chcemy nawiązywać do polskich akcentów i tradycji oraz wspierać humanitarnie potrzebujących. Jednym z narzędzi do tego celu jest nasz Jelcz...

W ubiegłym wieku wyjeżdżano na wyprawy mając po 20 dolarów w kieszeni, a w trasie uczestnicy byli zmuszani sprzedawać wszelkie dobra wywiezione z kraju, aby mieć na paliwo na dalszą drogę. Dziś, bez limitów narzucanych przez dawny ustrój polityczny, mamy lepsze realia, ale i tak ogromnie trudno pozyskać środki na realizację wyprawy.

Nieważne jaką kwotę zdecydujesz się przeznaczyć, czy tylko przyglądasz się naszym inicjatywom, bardzo Ci dziękuję i będę robić wszystko co w mojej mocy, aby realizować najbliższe cele fundacji.

Wernisaże fotografii - pierwsza wystawa, którą udało się zrealizować powstała ze slajdów mojego ojca Jerzego Pietrowicza z wypraw w Himalaje i Karakorum, w których uczestniczył cztery dekady temu. Zdjęcia nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Dzięki wsparciu patronów mamy w planie uratowanie tysiące kolejnych slajdów, które już dziś udało się zlokalizować na strychach innych himalaistów. Jelcz - Mobilny Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu może stać się pierwszą w Polsce mobilną wystawą wypraw w Himalaje.

Wszystkie spotkania staramy się nagrywać amatorskimi aparatami i publikować na naszym kanale YT. Wsparcie patronów pozwoli nam zwiększyć ten standard.

Jeszcze więcej wywiadów w lepszej jakości.

2 500 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

2 385 zł

brakuje

Nadal będziemy się spotykać z uczestnikami wypraw ubiegłego wieku, aby uchronić przed zapomnieniem ich historię. W zależności od pozyskanych od Was środków, będą to mniej lub bardziej liczne wywiady live i reportaże. Opowieści o zgoła odmiennych realiach i uwarunkowaniach, himalaistach bez najnowszego sprzętu, jakim dysponują dziś ekspedycje wysokogórskie. Często są to historie ludzi pełniących niesłychanie ważne funkcje przy organizacji wypraw, którzy nie mają dziś możliwości szerzej o tym opowiedzieć.

Dzięki wsparciu nasz kanał na YT będzie mógł prezentować wywiady i reportaże z lepsza jakością. Tym ludziom się to po prostu należy.
Najnowsi Patroni