Śladami Uczestników

W Patronite od 19.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1217

liczba Patronów: 1173

3 patronów
60 zł miesięcznie
130 zł łącznie

Na cele statutowe fundacji i jej prowadzenie

1 000 zł

miesięcznie

6%

osiągnięto

940 zł

brakuje

Powinny tu być zapisane cele, etapy, wskaźniki mierzące ich postęp itd. Życie pokazuje jednak co innego, kwota nie ma tu znaczenia, a liczy się Twoje serce i chęć pomagania.
Reprezentując Fundację PŚU, chcę pomagać. Uchronić przed zapomnieniem historie uczestników wypraw ubiegłego wieku, nadal nawiązywać do polskich akcentów i tradycji, a przede wszystkim wspierać humanitarnie potrzebujących.

W ubiegłym wieku wyjeżdżano na wyprawy mając po 20 dolarów w kieszeni, a w trasie uczestnicy byli zmuszani sprzedawać wszelkie dobra wywiezione z kraju, aby mieć na paliwo na dalszą drogę. Dziś, bez limitów narzucanych przez dawny ustrój polityczny, mamy lepsze realia, ale i tak ogromnie trudno pozyskać środki na realizację wyprawy.

Nieważne jaką kwotę zdecydujesz się przeznaczyć, czy tylko przyglądasz się naszym inicjatywom, bardzo Ci dziękuję i będę robić wszystko co w mojej mocy, aby realizować najbliższe cele fundacji.

1) Wernisaż fotografii – trwają prace nad stworzeniem wystawy fotografii mojego ojca Jerzego Pietrowicza z wypraw w Himalaje i Karakorum, w których uczestniczył. Do uratowania są slajdy, które mają ponad 3 dekady. Zdjęcia nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Dzięki wsparciu patronów, Jelcz - Mobilny Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu może stać się pierwszą w Polsce mobilną wystawą wypraw w Himalaje.

2) Nadal będę się spotykać z uczestnikami wypraw ubiegłego wieku, aby uchronić przed zapomnieniem ich historię. W zależności od pozyskanych od Was środków, będą to mniej lub bardziej liczne wywiady live i reportaże. Opowieści o zgoła odmiennych realiach i uwarunkowaniach, himalaistach bez najnowszego sprzętu, jakim dysponują dziś ekspedycje wysokogórskie. Często są to historie ludzi pełniących niesłychanie ważne funkcje przy organizacji wypraw, którzy nie mają dziś możliwości szerzej o tym opowiedzieć.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni