Śladami Uczestników

W Patronite od 19.02.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
2 900 łącznie

Na ratowanie historii uczestników polskich wypraw

1 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 000 zł

brakuje

Cieszymy się na każdy Twój kontakt. Reprezentując wspólnie Fundację PŚU chcemy pomagać i uchronić przed zapomnieniem historie uczestników wypraw ubiegłego wieku. Przeprowadzanie wywiadów z himalaistami oraz ratowanie slajdów z ich wypraw to jedne z celów jakie sobie założyliśmy. Chcemy też nawiązywać do polskich akcentów i tradycji oraz wspierać humanitarnie potrzebujących. Jednym z narzędzi do realizacji tego celu jest z kolei nasz Jelcz...

W ubiegłym wieku wyjeżdżano na wyprawy mając po 20 dolarów w kieszeni, a w trasie uczestnicy byli zmuszani sprzedawać wszelkie dobra wywiezione z kraju, aby mieć na paliwo na dalszą drogę.

Nieważne jaką kwotę zdecydujesz się przeznaczyć, czy tylko przyglądasz się naszym inicjatywom, bardzo Ci dziękuję i będę robić wszystko co w mojej mocy, aby realizować najbliższe cele fundacji.

Wszystkie spotkania staramy się nagrywać amatorskimi aparatami i publikować na naszym kanale YT. Wsparcie patronów pozwoli nam zwiększyć ten standard.

Wywiady z kabiny Jelcza i lepsza jakość nagrań.

2 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 500 zł

brakuje

Nadal będziemy się spotykać z uczestnikami wypraw ubiegłego wieku, aby uchronić przed zapomnieniem ich historię. W zależności od pozyskanych od Was środków, będą to mniej lub bardziej liczne wywiady live i reportaże. Naszym celem jest przeprowadzić serię paneli dyskusyjnych wprost z kabiny wyprawowego Jelcza.

Opowieści o zgoła odmiennych realiach i uwarunkowaniach, himalaistach bez najnowszego sprzętu, jakim dysponują dziś ekspedycje wysokogórskie. Często są to historie ludzi pełniących niesłychanie ważne funkcje przy organizacji wypraw, którzy nie mają dziś możliwości szerzej o tym opowiedzieć.

Dzięki wsparciu nasz kanał na YT będzie mógł prezentować wywiady i reportaże także z lepsza jakością. Tym ludziom się to po prostu należy.

Jelczem w Himalaje

10 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

10 000 zł

brakuje

Zebrane środki pomogą nam w trakcie podróży jeszcze bardziej nagłaśniać historię Złotej Ery Polskiego Himalaizmu na arenie międzynarodowej realizując projekt sprawniej i efektywniej. Większe zaplecze finansowe to także lepiej zorganizowana wyprawa zmniejszając tym samym ryzyko niepowodzeń w trakcie jej trwania. Po powrocie z wyprawy, dzięki wsparciu, będziemy mogli także utrzymać sprawność techniczną Jelcza i pojawiać się tym samym na licznych wydarzeniach. Jelcz - Mobilny Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu może stać się pierwszą w Polsce mobilną wystawą wypraw w Himalaje. To właśnie dzięki wsparciu patronów udało się już uratować setki slajdów z wypraw wysokogórskich.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Radzio Stania
Radzio Stania
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Pawel Piotrowski
Pawel Piotrowski
Próg: 50 zł