Avatar użytkownika

Śladami Uczestników

0
patronów
0 
miesięcznie
2 900 
łącznie
0
patronów
0 zł 2 900 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Oficjalnie stajesz się Patronem Fundacji.

To dzięki Tobie odnajduje katalizator do codziennych działań.

Podziękuję osobiście, jak tylko zobaczymy się na jednym z naszych wydarzeń.
To bardzo wiele dla mnie znaczy!
10 zł miesięcznie
"Oficer Łącznikowy"

Twoje wsparcie naprawdę przyczynia się do aktywnych działań Fundacji oraz do realizacji naszych celów statutowych.

Pozwól, że podziękuję Tobie w naszej grupie na FB: Jelczem w Himalaje - Śladami Uczestników, która powstała aby odkrywać karty kolejnych projektów fundacji PŚU.
Dzielę się tam szerzej postępami naszych działań i planami nadchodzących wydarzeń.

Dziękuję!
30 zł miesięcznie
"Patron w BaseCamp"

Bardzo dziękuję. że nam pomagasz. Pozwól, że oprócz podziękowań na naszej grupie FB: Jelczem w Himalaje - Śladami Uczestników wyślę Tobie pocztówkę z pozdrowieniami w trakcie trwania naszych projektów.

Dziękuję!
50 zł miesięcznie
"Lodowy Wojownik" to ogromne wsparcie dla działań naszej Fundacji.

Otrzymasz oficjalny certyfikat Patrona wraz z podziękowaniem imiennym, a także pocztówkę z pozdrowieniami w trakcie trwania naszych projektów.

Będziesz informowany o decyzjach i działaniach naszej Fundacji przed ich oficjalnym ogłoszeniem.

Dziękuję!
100 zł miesięcznie
"Organizator wypraw" takie wsparcie przenosi się wręcz dosłownie na organizację naszej wyprawy oraz wszystkich wyjazdów himalajskim Jelczem także na nagrania video i reportaże. Wspierając nas na tym poziomie, osobiście zadzwonię przekazać Tobie nasze plany wyjazdowe po Polsce i poza nią, oraz zobaczysz materiały video przed ich opublikowaniem.
250 zł miesięcznie
"Jedziemy Jelczem" dosłownie. Za takie wsparcie zapraszamy do nas po wcześniejszym umówieniu się na wizytę. Wsiądziemy do himalajskiego Jelcza i przejedziemy się po okolicy, abyś i Ty mógł/mogła poczuć w jakich warunkach nasi alpiniści wyjeżdżali w Himalaje. Poprosimy Cię też o autograf na naszym bębnie wyprawowym, którym pochwalimy się w naszych social dziękując za wsparcie.
500 zł miesięcznie
Próg, za który dosłownie nie wiem jak mam podziękować. Przede wszystkim zadzwonię spytać się, czy to nie pomyłka :) Chciałbym zaproponować spotkanie na żywo, na którym mogę zaprezentować:
1. Archiwalne zdjęcia z wypraw, które fundacja uratowała do tej pory
2. Materiały video z archiwum Złotej Ery Polskiego Himalaizmu.
Dodatkowo oferuję wszystkie nagrody z poprzednich progów oraz imienne werbalne podziękowanie na naszym filmie publikowanym na kanale youtube.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Śladami Uczestników w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dbamy o pamięć uczestników polskich wypraw w góry wysokie. Największym naszym przedsięwzięciem jest historyczny rajd Mobilnym Pomnikiem Złotej Ery Polskiego Himalaizmu - Jelczem w Himalaje www.jelczemwhimalaje.pl. W zakresie naszych działań jest także wspieranie edukacji dzieci w Nepalu.

Nazywam się Maciej Pietrowicz. Dzięki licznym rozmowom z uczestnikami wypraw w Himalaje w ubiegłym wieku codziennie poznaję nowe historie, związane ze Złotą Erą Polskiego Himalaizmu.

Opowieści o zgoła odmiennych realiach i uwarunkowaniach, himalaistach bez najnowszego sprzętu, jakim dysponują dziś ekspedycje wysokogórskie. Często są to historie ludzi z mniejszymi dokonaniami sportowymi, ale pełniących niesłychanie ważne funkcje organizacyjne wypraw.

Powołałem Fundację PŚU, aby uchronić przed zapomnieniem historie uczestników wypraw Złotej Ery Polskiego Himalaizmu, nawiązywać do polskich akcentów i tradycji, oraz wspierać humanitarnie potrzebujących.

Jeśli podoba się Tobie to co robię i chcesz wspierać moje projekty, zostań patronem Patronite – programu realizacji celów statutowych fundacji wraz ze społecznością.

Dlaczego to co robię jest to dla mnie takie ważne? 

W 2019 roku zainicjowałem projekt Śladami Uczestników, którego celem było przypomnienie historii jeleniogórskich himalaistów, poprzez obchody Jubileuszu 40-lecia Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy na Annapurnę Południową w Himalajach – Annapurna South 1979. Nasz wyjazd „pokolenia dzieci uczestników” do Nepalu w 2019 roku, po czterdziestu latach od tamtej wyprawy, został uwieńczony umieszczeniem tablicy pamiątkowej w opuszczonej bazie wspinaczy. Oddaliśmy tym samym cześć uczestnikom wyprawy, którzy nigdy z niej nie powrócili. To także w 2019 roku pierwszy raz zobaczyłem, jak wygląda prawdziwe życie w Nepalu oraz na jakim poziomie jest edukacja nepalskich dzieci.

Jeszcze w tym samym roku zaangażowałem się w wydanie książki "Śladami Uczestników Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy w Himalaje". Powstała ona na podstawie rękopisów z wyprawy mojego Ojca Jerzego Pietrowicza, które odszukałem w pamiątkach rodzinnych. To miedzy innymi środki ze sprzedaży książki pomagają realizować cele fundacji.

Od tamtej pory aktywnie realizuję jej główne cele: szerzenie idei himalaizmu wśród społeczeństwa i wsparcie humanitarne dla dzieci w Nepalu.

Od roku posiadamy również pojazd wyprawowy Jelcz - Mobilny Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu, którym pojawiamy się na wielu wydarzeniach w Polsce promując historię himalaizmu.

Więcej o naszych projektach znajdziesz na stronie fundacji: nasze projekty. Znajduje się tam również spis naszych wystąpień publicznych o nas w mediach.

Niewątpliwie największym naszym przedsięwzięciem jest historyczny rajd pojazdem Jelcz z Polski do Nepalu: www.jelczemwhimalaje.pl

Wyjeżdżamy w Himalaje reprezentując nasz kraj i przypomnieć, że w 2021 roku będzie dokładnie 50 lat odkąd wyruszyła pierwsza wyprawa Jelczem w góry wysokie. Kraj po kraju, miasto po mieście, od Europy, przez Bliski Wschód, aż do odległych Himalajów w Azji, będziemy przypominać jaki Polska ma wkład, jakim jest hegemonem w dziedzinie himalaizmu światowego.

Obejrzyj reportaż Faktów

Nasz historyczny Jelcz jest także pomnikiem polskiej myśli technologicznej, nadającym projektowi miano Mobilnego Pomnika Złotej Ery Polskiego Himalaizmu. Chcemy przypomnieć dokonania tego okresu, a przede wszystkim warunki, jakim musieli sprostać nasi „lodowi wojownicy” podczas podróży w najwyższe góry świata.

Dlaczego Jelczem? Ponieważ to jeżdżący symbol polskich wypraw w góry wysokie ubiegłego wieku. To dzięki tej ciężarówce uczestnicy wypraw docierali wraz z ekwipunkiem w Himalaje. Nasze zestawienie wypraw z udziałem Jelcza wskazuje ich aż 14, a pierwsza z nich odbyła się już w 1971 roku. Bez wątpienia, bez tej ciężarówki, Polakom nie udałoby się dostać do czołówki światowego himalaizmu.

Nie będziemy się wspinać, dlatego wykorzystamy przestrzeń załadunkową ciężarówki, aby wesprzeć zaprzyjaźniony przytułek dla bezdomnych w Nepalu. Obiecaliśmy, że tam wrócimy. Dziś mamy ciężarówkę i ogromną skrzynię załadunkową, z której w 2020 roku chcielibyśmy wpakować dużo więcej.

Wsparcie jakie możemy przy okazji tego projektu udzielić potrzebującym, jest bowiem celem samym w sobie, niewymiernym i ponadczasowym.

 

Wykaz polskich wyprawy ciężarówką Jelcz w góry wysokie został również ujęty w wydanej książce: "Śladami Uczestników Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy w Himalaje".

Jest to dowód na ogromny wkład, jaki wniósł ten samochód do osiągnięć Polaków w Złotej Erze Polskiego Himalaizmu.

 

Cele Autora

Na ratowanie historii uczestników polskich wypraw
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 1 000 zł brakuje
0%
Cieszymy się na każdy Twój kontakt. Reprezentując wspólnie Fundację PŚU chcemy pomagać i uchronić przed zapomnieniem historie uczestników wypraw ubiegłego wieku. Przeprowadzanie wywiadów z himalaistami oraz ratowanie slajdów z ich wypraw to jedne z celów jakie sobie założyliśmy. Chcemy też nawiązywać do polskich akcentów i tradycji oraz wspierać humanitarnie potrzebujących. Jednym z narzędzi do realizacji tego celu jest z kolei nasz Jelcz...

W ubiegłym wieku wyjeżdżano na wyprawy mając po 20 dolarów w kieszeni, a w trasie uczestnicy byli zmuszani sprzedawać wszelkie dobra wywiezione z kraju, aby mieć na paliwo na dalszą drogę.

Nieważne jaką kwotę zdecydujesz się przeznaczyć, czy tylko przyglądasz się naszym inicjatywom, bardzo Ci dziękuję i będę robić wszystko co w mojej mocy, aby realizować najbliższe cele fundacji.

Wszystkie spotkania staramy się nagrywać amatorskimi aparatami i publikować na naszym kanale YT. Wsparcie patronów pozwoli nam zwiększyć ten standard.

Wywiady z kabiny Jelcza i lepsza jakość nagrań.
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 500 zł brakuje
0%
Nadal będziemy się spotykać z uczestnikami wypraw ubiegłego wieku, aby uchronić przed zapomnieniem ich historię. W zależności od pozyskanych od Was środków, będą to mniej lub bardziej liczne wywiady live i reportaże. Naszym celem jest przeprowadzić serię paneli dyskusyjnych wprost z kabiny wyprawowego Jelcza.

Opowieści o zgoła odmiennych realiach i uwarunkowaniach, himalaistach bez najnowszego sprzętu, jakim dysponują dziś ekspedycje wysokogórskie. Często są to historie ludzi pełniących niesłychanie ważne funkcje przy organizacji wypraw, którzy nie mają dziś możliwości szerzej o tym opowiedzieć.

Dzięki wsparciu nasz kanał na YT będzie mógł prezentować wywiady i reportaże także z lepsza jakością. Tym ludziom się to po prostu należy.
Jelczem w Himalaje
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 10 000 zł brakuje
0%
Zebrane środki pomogą nam w trakcie podróży jeszcze bardziej nagłaśniać historię Złotej Ery Polskiego Himalaizmu na arenie międzynarodowej realizując projekt sprawniej i efektywniej. Większe zaplecze finansowe to także lepiej zorganizowana wyprawa zmniejszając tym samym ryzyko niepowodzeń w trakcie jej trwania. Po powrocie z wyprawy, dzięki wsparciu, będziemy mogli także utrzymać sprawność techniczną Jelcza i pojawiać się tym samym na licznych wydarzeniach. Jelcz - Mobilny Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu może stać się pierwszą w Polsce mobilną wystawą wypraw w Himalaje. To właśnie dzięki wsparciu patronów udało się już uratować setki slajdów z wypraw wysokogórskich.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Śladami Uczestników już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
5 zł
Radzio Stania
Radzio Stania
50 zł
Anonimowy patron
50 zł
Pawel Piotrowski
Pawel Piotrowski
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.