Fundacja Smile Together

W Patronite od 08.04.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 279

Liczba Patronów: 837

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
2 195 miesięcznie
228 900 łącznie

Zamówienie 10 tysięcy szczoteczek sonicznych dla potrzebujących dzieci🦷

380 000 zł

34%

osiągnięto

248 565 zł

brakuje

Naszym obecnym celem jest zebranie 380 tysięcy złotych na opłacenie zamówienia 10 tys. szczoteczek sonicznych. Po co tyle? Dla kogo? W ubiegłym roku w styczniu zamówiliśmy 6 000 szczoteczek - dotarły do Polski na przełomie lipca i sierpnia! Kolejne kilka miesięcy zajął grawer imion - 1 000 imion miesięcznie. Ostatnią partię szczoteczek miasto Wrocław odebrało w marcu 2022r. W związku z obecnością dzieci z Ukrainy Miasto Wrocław chce dokupić kolejne 400 szczoteczek - okazuje się, że Łucznik nie dysponuje taką ilością.

Jeżeli na poważnie chcemy, żeby miasta i gminy włączyły się w akcję i w kolejnych latach same finansowały zakupy szczoteczek to potrzebujemy dać gotowy wzór działania - cena przy zamówieniu hurtowym jest znacząco niższa. Ponadto Fundacja na fali zwiększonego zasięgu będzie mogła dotrzeć do potrzebujących dzieci, którym nikt nie kupi szczoteczki - domy dziecka, dzieci z upośledzeniem umysłowym, dzieci chore na choroby przewlekłe - w tym na cukrzycę… To są nasze zamierzenia - stąd w pierwszej kolejności potrzebujemy dostępu do szczoteczek po cenie dużo niższej niż rynkowa.

Z Waszą pomocą wierzymy, że cel uda się osiągnąć!💙🤍

Szczoteczka elektryczna dla każdego dziecka w stacjonarnym domu dziecka w Polsce🦷

1 000 000 zł

13%

osiągnięto

868 565 zł

brakuje

Zbierając tę kwotę, przy zaangażowaniu prywatnych gabinetów stomatologicznych, będziemy w stanie dostarczyć wraz z instruktażem i przeglądem "własną" szczoteczkę elektryczną dla każdego dziecka w stacjonarnym domu dziecka w Polsce i części dzieci w rodzinnych domach dziecka.

Ze względu na to, że do 8 roku życia dzieci nie mają odruchu nadgarstkowego i trudno jest im właściwie umyć zęby. Ponadto badania pokazują, że korzystając z ręcznej szczoteczki dzieci myją zęby średnio przez minutę, kiedy szczoteczka elektryczna/soniczna niejako wymusza przynajmniej dwuminutowe mycie zębów.

Szczoteczka dla domów dziecka z logo Smile Together będzie też spełniać odpowiednie kryteria:

1. Jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę dzieci w jednej placówce i wielkość łazienek to najlepszym rozwiązaniem wydaje się szczoteczka na akumulator ładowany w innym miejscu - czyli szczoteczka na akumulator bateryjny. Wtedy w łazience nie ma kabli, a wymiana akumulatorów dla wszystkich dzieci zajmuje najwyżej kilka minut.

2. Chcemy, żeby szczoteczki mogły być spersonalizowane - podpisane imieniem lub w specjalny sposób oznaczone.

3. Chcemy, żeby była różnica między szczoteczką dla chłopców i dziewczynek (kolor) jak również dla dzieci i młodzieży - wielkość główki.

Kiedy zęby będą czyste, będzie mniej próchnicy a co za tym idzie, będziemy mogli ją szybciej wyleczyć. Na pierwszym etapie celem jest jedynie zaopatrzenie w szczoteczki, natomiast leczenie i przeglądy będą się odbywały dzięki dobrej woli i zaangażowaniu prywatnych gabinetów dentystycznych. To dzięki Tobie (wsparcie finansowe) i prywatnym gabinetom (wsparcie merytoryczne i zawodowe) możemy przywrócić dzieciakom więcej radości!

Dziękujemy!!!💙🤍
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dagmara Nasulicz
Dagmara Nasulicz
Próg: 200 zł
Teresa Kedziora
Teresa Kedziora
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Marek Skrodzki
Marek Skrodzki
Próg: 30 zł
Piotr Pantoł
Piotr Pantoł
Próg: 30 zł
Fundacja Smile Together
Fundacja Smile Together
Próg: 1 000 zł