Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Smocza Mama w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyKim jest Smocza Mama?
Mam na imię Emilia i jestem pasjonatką aksolotli meksykańskich od 2016 roku. Aksolotle stały się moją największą pasją, dlatego nieustannie poszukuję na ich temat informacji.
W 2020 roku jako pierwsza Polka wzięłam udział w kursie na temat chowu i hodowli ambystom meksykańskich, organizowanym przez wyspecjalizowane jednostki PIMVS zarejestrowane w SEMARNAT, czyli akredytowane w meksykańskim Ministerstwie Środowiska - El Paraíso de los Ajolotes i Yo Por Un Ajolote. Są to organizacje podnoszące świadomość ochrony gatunku jakim jest aksolotl, założone przez meksykańskich biologów wykładających na UNAM Universidad Nacional Autónoma de México. Aby wziąć w nim udział, podjęłam się intensywnego kursu z jęz. hiszpańskiego, aby przypomnieć sobie jak najwięcej z poprzednich lat nauki i zrozumieć wykładowców. Krótko po tym zostałam polską sojuszniczką Narodowego Muzeum Aksolotla w Meksyku Axolotitlán. Zostałam też członkiem "Rèd medica axtolotitlánes", która łączy lekarzy weterynarii, techników weterynarii, oraz biologów posiadających duże doświadczenie i wiedzę na temat aksolotli. Organizujemy konferencje na których dokształcamy się i uczymy, jak edukować innych. Zawodowo jestem technikiem weterynarii i certyfikowanym ratownikiem weterynaryjnym.
Jestem w stałym kontakcie z organizacjami chroniącymi aksolotle, oraz prowadzącymi ich hodowlę ex situ w Meksyku, a także z innymi instytucjami zajmującymi się aksolotlami, z różnych zakątków świata.
Prowadzę refugio dla aksolotli poszkodowanych przez los, pomagam im dojść do siebie i znajduję nowe, odpowiedzialne domy.
Staram się dotrzeć z edukacją do jak największej liczby osób. Prowadziłam wykłady na temat aksolotli na targach Egzotica Trade Show w Katowicach, dla studentów Weterynarii w na UWM Olsztynie, studentów Hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich na SGGW w Warszawie, dla Centro Multimodal de Estudios Cíentificos del Mar y Aquas Continentales w Meksyku, oraz dla Yo por un ajolote w ramach tygodnia aksolotla w Meksyku.
Moim celem jest uświadomić jak najwięcej ludzi, najlepiej jeszcze przed zdecydowaniem się na hodowlę aksolotla, który jest bardzo wymagającym zwierzęciem. A także ratować te, dla których los nie był łaskawy i zostały skrzywdzone przez człowieka.
Prowadzę stronę na Facebooku, gdzie opowiadam o mojej działalności.
Edukuję także na YouTube
Oraz mam kanał na
Tiktoku (smocza.mama) i
Instagramie (smocza.mamita)
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.