W Patronite od 28.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
180 łącznie
Projekt SprayArt 4Kids to nic innego jak forma rozrywki plenerowej, przeznaczona dla dzieci, mająca na celu głównie dobrą zabawę i pobudzenie u nich talentów artystycznych. Projekt prowadzony jest pod kątem nauki, zabawy, pracy z dziećmi i ciekawego spędzenia czasu.

O Autorze

Cześć.
Nazywam się Maciek. mam 40 lat, i chciałbym przedstawić Wam Projekt SprayArt 4Kids.
Wymyśliłem innowacyjny i bezprecedensowy projekt artystycznej współpracy z dziećmi, poprzez tworzenie arcydzieł metodą spraypaintingu. Rok 2021 był dla mnie dużym zaskoczeniem, bo wystartowałem z pomysłem którego nikt nie znał - zaskoczenie ludzi, ich wsparcie i uczestnictwo w warsztatach przeszło moje oczekiwania. Już w lipcu otworzymy 2 Sezon naszej artystycznej przygody w Tychach i wszędzie tam. gdzie nas zaproszą.

Abyśmy mogli przejść efektywnie i obficie w ilość warsztatów i zajęć z dziećmi przez sezon - muszę znaleźć swoich mecenasów, dzięki pomocy którym zbiorę środki na materiały potrzebne do ich przeprowadzenia.

Najpierw jednak poznajcie SprayArt.

Projekt SprayArt 4Kids to nic innego jak forma rozrywki plenerowej, przeznaczona dla dzieci, mająca na celu głównie dobrą zabawę i pobudzenie u nich talentów artystycznych. Zapewne niejedno z Was w czasie wakacyjnego urlopu widziało ulicznych performerów tworzących niesamowite dzieła przy pomocy farby w sprayu - coś, co zawsze przyciąga uwagę turystów i zaciekawienie dzieci. ten projekt jest modyfikacją tego zjawiska, pod kątem nauki, zabawy, pracy z dziećmi i ciekawego spędzenia czasu.

Realizuje się go w formie przedstawień, opartych na początkowej nauce tworzenia obrazów, wykorzystania dostępnych materiałów i narzędzi oraz finalnemu tworzeniu obrazu pod okiem osoby prowadzącej.

Udział dziecka w takim przedstawieniu:

- Zaspokaja ciekawość, daje możliwość spróbowania własnych sił
- Rozbudza talent artystyczny, uczy postrzegania barw i tworzenia własnych kolorów i odcieni
- Daje dziecku możliwość realizacji własnych ambicji twórczych
- Jest ciekawą przygodą, z jaką dziecko na pewno wcześniej nie miało do czynienia

Bez względu na to, czy jest to impreza urodzinowa przy domu jednorodzinnym czy festyn osiedlowy - stoisko organizujemy plenerowo - na przestrzeni otwartej. Rozpoczynając pokaz przed wszystkimi chętnymi najpierw przeprowadzamy krótkie szkolenie, następnie każdy z osobna pod okiem i przy nadzorze osoby prowadzącej tworzy własną kompozycję graficzną, którą może zabrać ze sobą do domu. Wszystko odbywa się zachowując środki bezpieczeństwa i czystość dla otoczenia.

Stoisko plenerowe wyposażamy w:

- Stół malarski
- Spraye w pełnej gamie kolorystycznej
- Papier fotograficzny (lub Glossy) w różnych formatach
- Kształty i szablony do tworzenia elementów obrazu
- Środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, okulary)
- Ubranie ochronne dla "młodych malarzy", by nie pobrudzić się przy malowaniu
- Wszystkie inne niezbędne narzędzia służące do tworzenia artystycznego dzieła

Przed każdą imprezą pytamy o temat przewodni danego wydarzenia lub zainteresowania dzieci (obiekty, postaci z kreskówek itp..) co pozwala nam na wcześniejsze przygotowanie szablonów, dzięki którym na obrazie dodatkowo mogą znaleźć się ich ulubione postaci z bajek, bohaterowie lub elementy zgodne z celem imprezy.

Jeszcze więcej magii, jaką odkrywamy..

Na początku każdego przedstawienia skrupulatnie pokazujemy obecnym wszystkie techniki tworzenia kompozycji, objaśniamy jak działają szablony, co się stanie gdy użyjemy tego kształtu czy innego... Niesamowite jest to, jak szybko dzieci podłapują tę technikę, jak błyskawicznie w ich głowach tworzy się projekt, który chcą wykonać. Po zakończeniu imprezy wracają do domu z obrazami w ręku, rodzice wieszają im je w pokojach i codziennie przechodząc obok nich dumni są z tego, że ich pociechy to namalowały. Pochwalenie się takim obrazem przed kolegami czy koleżankami które je w domach odwiedzają jest czymś niesamowitym, wręcz elitarnym - bo możliwości na co dzień aby taki obraz namalować nie mają, czują się więc przez to wyjątkowi.

Nie tylko dzieci mogą uczestniczyć w naszych przedstawieniach - na każdej plenerowej imprezie Zapraszamy także dorosłych, by spróbowali swoich sił, by dali się ponieść fantazji i przelali to farbą na papier. Każdy z uczestników przeżywa własną przygodę artysty, i to jest w tym wszystkim magiczne, trudne do opisania a zarazem ciekawe.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Wilk Tabaka
Marta Wilk Tabaka
Próg: 30 zł