Avatar użytkownika

Fundacja Start From Ghana

3
patronów
150 
miesięcznie
1 585 
łącznie
3
patronów
150 zł 1 585 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wpłacając 10 zł wspierasz działalność naszej fundacji i w podziękowaniu otrzymasz magnes, który będzie przypominał Ci o naszych podopiecznych.
25 zł miesięcznie
Wpłacając 25 zł wspierasz zakup materiałów papierniczych i edukacyjnych niezbędnych do prowadzenia zajęć dla dzieci. W podziękowaniu otrzymasz od nas kartkę z naszymi przedszkolakami.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
23 dostępne miejsca
Wpłacając 50 zł wspierasz miesięczne zaopatrzenie całego posiłku dla dziecka w przedszkolu. W podziękowaniu otrzymasz od nas worek bawełniany uszyty w Ghanie.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
14 dostępnych miejsc
Wpłacając 100 zł wspierasz miesięczny zestaw higieniczny dla trzech uczestniczek Klubu Sisterhood (bielizna, mydło, ręcznik, wkładki higieniczne). W podziękowaniu otrzymasz złotą przypinkę z logo naszej fundacji.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
2 dostępne miejsca
Wpłacając 1000 zł pokrywasz koszt wycieczki edukacyjnej dla dziewczyn z Klubu Sisterhood. W podziękowaniu otrzymasz od nas ręcznie wykonany koszyk z Ghany.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Start From Ghana w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wspieramy lokalną społeczność w wiosce Duadze, w centralnej Ghanie. W ramach działalności fundacji prowadzimy: Przedszkole im. Janusza Korczaka w Duadze, program dożywiania dzieci, wsparcie medyczne, Klub dla nastolatek Sisterhood oraz szkolenia i warsztaty dla lokalnej społeczności.
Do Przedszkola im. Janusza Korczaka w Duadze uczęszcza w zależności od semestru pomiędzy 60 a 80 dzieci, między 2 a 5 rokiem życia. Podopieczni mają zapewnioną opiekę wyszkolonej kadry nauczycielskiej, która w ramach zajęć lekcyjnych przygotowuje maluchy do nauki szkolnej m.in. ucząc ich czytania i liczenia oraz podstaw języka angielskiego.
 

W czasie spędzonym w przedszkolu u dzieci kształtowane są także nawyki higieniczne, przekazywana jest wiedza na temat lokalnej tradycji oraz nauka piosenek. Dodatkowo prowadzone są ćwiczenia i zajęcia praktyczne pobudzające kreatywność i zdolności manualne.

Każdego tygodnia zarezerwowany jest czas na gimnastykę, zajęcia sportowe, czy taniec. Przedszkole zapewnia codziennie wszystkim podopiecznym ciepły posiłek przygotowywany na miejscu, składający się z lokalnych produktów. Na terenie przedszkola znajdują się: sale lekcyjne, pokój dla nauczycieli, kuchnia, toalety oraz tuż obok studnia głębinowa.

Sisterhood - to nasz drugi wyjątkowy projekt, którego celem jest budowanie bliskich relacji pomiędzy dziewczynami z lokalnej społeczności, opartych na zaufaniu, szacunku i wzajemnym wsparciu. Kilka razy w miesiącu spotykamy się z około 80-cioma nastolatkami w wieku 11-17 lat. W ich trakcie tworzymy otwartą przestrzeń do dyskusji, gdzie mając poczucie bezpieczeństwa i intymności możemy rozmawiać na tematy istotne dla młodych dziewczyn, takie jak higiena, pielęgnacja, cele osobiste, czy poczucie własnej wartości. Nasze cykliczne spotkania mają także praktyczną stronę, zapewniamy wsparcie w postaci higienicznych pakietów jak również pomocy edukacyjnej.

Poczuj nasz świat i zobacz nasze działania:

 

Cele Autora

Prowadzenie Społecznej Biblioteki
  • 200 zł miesięcznie
  • 50 zł brakuje
75%
Na terenie przedszkola prowadzimy społeczną bibliotekę dla dzieci i młodzieży z wioski Duadze. Mogą tam skorzystać z książek, bajek oraz komputerów z dostępem do internetu.
Finansowanie posiłków
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 350 zł brakuje
6%
Nasze posiłki przygotowywane są z lokalnych produktów, bogate w składniki odżywcze i węglowodany, a w każdy piątek w ramach deseru dzieci jedzą porcje świeżych owoców. W ramach wsparcia lokalnej społeczności uruchomiliśmy projekt „Dobra spiżarnia", która zapewnia podstawowe produkty spożywcze, takie jak warzywa, owoce, ryż, makaron, czy olej, najbardziej potrzebującym mieszkańcom wioski.
Wynagrodzenie dla pracowników przedszkola
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 5 850 zł brakuje
2%
Miesięczna pensja dla 10 pracowników przedszkola.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Start From Ghana już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
25 zł
Aron Lipinski
Aron Lipinski
100 zł
Justyna i Michał Nadolscy
Justyna i Michał Nadolscy
25 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.