Avatar użytkownika

Fundacja Start From Ghana

6
patronów
400 
miesięcznie
4 435 
łącznie
6
patronów
400 zł 4 435 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wpłacając 10 zł wspierasz działalność naszej fundacji i w podziękowaniu otrzymasz magnes, który będzie przypominał Ci o naszych podopiecznych.
25 zł miesięcznie
Wpłacając 25 zł wspierasz zakup materiałów papierniczych i edukacyjnych niezbędnych do prowadzenia zajęć dla dzieci. W podziękowaniu otrzymasz od nas kartkę z naszymi przedszkolakami.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
22 dostępne miejsca
Wpłacając 50 zł wspierasz miesięczne zaopatrzenie całego posiłku dla dziecka w przedszkolu. W podziękowaniu otrzymasz od nas worek bawełniany uszyty w Ghanie.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
12 dostępnych miejsc
Wpłacając 100 zł wspierasz miesięczny zestaw higieniczny dla trzech uczestniczek Klubu Sisterhood (bielizna, mydło, ręcznik, wkładki higieniczne). W podziękowaniu otrzymasz złotą zawieszkę z logo naszej fundacji.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
2 dostępne miejsca
Wpłacając 1000 zł pokrywasz koszt wycieczki edukacyjnej dla dziewczyn z Klubu Sisterhood. W podziękowaniu otrzymasz od nas ręcznie wykonany koszyk z Ghany.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Start From Ghana w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wspieramy lokalną społeczność w wiosce Duadze, w centralnej Ghanie. W ramach działalności fundacji prowadzimy: Przedszkole im. Janusza Korczaka w Duadze, program dożywiania dzieci, wsparcie medyczne, Klub dla nastolatek Sisterhood oraz szkolenia i warsztaty dla lokalnej społeczności.
Do Przedszkola im. Janusza Korczaka w Duadze uczęszcza w zależności od semestru pomiędzy 60 a 80 dzieci, między 2 a 5 rokiem życia. Podopieczni mają zapewnioną opiekę wyszkolonej kadry nauczycielskiej, która w ramach zajęć lekcyjnych przygotowuje maluchy do nauki szkolnej m.in. ucząc ich czytania i liczenia oraz podstaw języka angielskiego.
 

W czasie spędzonym w przedszkolu u dzieci kształtowane są także nawyki higieniczne, przekazywana jest wiedza na temat lokalnej tradycji oraz nauka piosenek. Dodatkowo prowadzone są ćwiczenia i zajęcia praktyczne pobudzające kreatywność i zdolności manualne.

Każdego tygodnia zarezerwowany jest czas na gimnastykę, zajęcia sportowe, czy taniec. Przedszkole zapewnia codziennie wszystkim podopiecznym ciepły posiłek przygotowywany na miejscu, składający się z lokalnych produktów. Na terenie przedszkola znajdują się: sale lekcyjne, pokój dla nauczycieli, kuchnia, toalety oraz tuż obok studnia głębinowa.

Sisterhood - to nasz drugi wyjątkowy projekt, którego celem jest budowanie bliskich relacji pomiędzy dziewczynami z lokalnej społeczności, opartych na zaufaniu, szacunku i wzajemnym wsparciu. Kilka razy w miesiącu spotykamy się z około 80-cioma nastolatkami w wieku 11-17 lat. W ich trakcie tworzymy otwartą przestrzeń do dyskusji, gdzie mając poczucie bezpieczeństwa i intymności możemy rozmawiać na tematy istotne dla młodych dziewczyn, takie jak higiena, pielęgnacja, cele osobiste, czy poczucie własnej wartości. Nasze cykliczne spotkania mają także praktyczną stronę, zapewniamy wsparcie w postaci higienicznych pakietów jak również pomocy edukacyjnej.

Poczuj nasz świat i zobacz nasze działania:

 

Cele Autora

Finansowanie posiłków
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 2 100 zł brakuje
16%
Nasze posiłki przygotowywane są z lokalnych produktów, bogate w składniki odżywcze i węglowodany, a w każdy piątek w ramach deseru dzieci jedzą porcje świeżych owoców. W ramach wsparcia lokalnej społeczności uruchomiliśmy projekt „Dobra spiżarnia", która zapewnia podstawowe produkty spożywcze, takie jak warzywa, owoce, ryż, makaron, czy olej, najbardziej potrzebującym mieszkańcom wioski.
Wynagrodzenie dla pracowników przedszkola
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 5 600 zł brakuje
6%
Miesięczna pensja dla 10 pracowników przedszkola.
Prowadzenie Społecznej Biblioteki
  • 200 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Na terenie przedszkola prowadzimy społeczną bibliotekę dla dzieci i młodzieży z wioski Duadze. Mogą tam skorzystać z książek, bajek oraz komputerów z dostępem do internetu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Start From Ghana już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Hanna Witek-Jewiarz
Hanna Witek-Jewiarz
100 zł
Anonimowy patron
25 zł
Aron Lipinski
Aron Lipinski
100 zł
Tomasz Jewiarz
Tomasz Jewiarz
100 zł
Justyna i Michał Nadolscy
Justyna i Michał Nadolscy
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.