Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Gospel

6
patronów
322 
miesięcznie
16 567 
łącznie
6
patronów
322 zł 16 567 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Bardzo lubimy siódemkę! Kojarzy nam się z Festiwalem 7xGospel i piękną majową niedzielą czyli siódmym dniem tygodnia, gdy śpiewamy Gospel na Skałce. A teraz będzie nam się kojarzyć także z Tobą :) Przyjacielu, wiedz, że Twoje wsparcie jest bardzo realne i przełoży się na przyszłe projekty. Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!
15 zł miesięcznie
Wybierz 15 zł
49 dostępnych miejsc
Witamy w Stowarzyszeniu Patronów Gospel!
Wiedz, że realnie wspierasz popularyzowanie muzyki gospel w Polsce! Dzięki Tobie wydarzy się więcej muzycznego dobra. Otrzymasz od Stowarzyszenia Gospel e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
49 dostępnych miejsc
Witamy w Stowarzyszeniu Patronów Gospel!
Wiedz, że bardzo realnie wspierasz popularyzowanie muzyki gospel w Polsce! Dzięki Tobie wydarzy się więcej muzycznego dobra. Raz do roku otrzymasz kod rabatowy na bilet na koncert lub warsztaty tańszy o 30%. Otrzymasz od Stowarzyszenia Gospel e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
48 dostępnych miejsc
Witamy w Stowarzyszeniu Patronów Gospel!
Wiedz, że bardzo realnie wspierasz popularyzowanie muzyki gospel w Polsce! Dzięki Tobie wydarzy się jeszcze więcej muzycznego dobra. Raz do roku otrzymasz kod rabatowy na bilet na koncert lub warsztaty tańszy o 50%. Otrzymasz od Stowarzyszenia Gospel e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.
77 zł miesięcznie
Wybierz 77 zł
24 dostępne miejsca
Witamy w Stowarzyszeniu Patronów Gospel!
Dwie siódemki to podwójne wsparcie obu rocznych projektów! Otrzymasz podwójne imienne zaproszenie na Koncert Gospel na Skałce (wiosną) i Koncert Finałowy Festiwalu 7xGospel (jesienią) oraz rezerwację miejsca siedzącego w rzędach dla VIP’ów! I oczywiście e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
24 dostępne miejsca
Witamy w Stowarzyszeniu Patronów Gospel!
Twoje zaangażowanie cieszy nas tak bardzo, że chcemy wykrzyczeć to całemu światu! Czy pozwolisz nam chwalić się na prawo i lewo, że jesteś z nami? Otrzymasz publiczny tytuł Fundatora dostępny we wszystkich kanałach medialnych Stowarzyszenia. Do tego podwójne imienne zaproszenie na Koncert Gospel na Skałce (wiosną) i Koncert Finałowy Festiwalu 7xGospel (jesienią) oraz rezerwację miejsca siedzącego w rzędach dla VIP’ów! I oczywiście e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
15 dostępnych miejsc
Witamy w Stowarzyszeniu Patronów Gospel!
Twoje zaangażowanie cieszy nas tak bardzo, że chcemy wykrzyczeć to całemu światu! Czy pozwolisz nam chwalić się na prawo i lewo, że jesteś z nami? Otrzymasz publiczny tytuł Fundatora dostępny we wszystkich kanałach medialnych Stowarzyszenia. Do tego podwójne imienne zaproszenie na Koncert Gospel na Skałce (wiosną) i Koncert Finałowy Festiwalu 7xGospel (jesienią) oraz rezerwację miejsca siedzącego w rzędach dla VIP’ów! I oczywiście e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
15 dostępnych miejsc
Witamy w Stowarzyszeniu Patronów Gospel!
Twoje zaangażowanie cieszy nas tak bardzo, że chcemy wykrzyczeć to całemu światu! Czy pozwolisz nam chwalić się na prawo i lewo, że jesteś z nami? Otrzymasz publiczny tytuł Sponsora dostępny we wszystkich kanałach medialnych Stowarzyszenia. Do tego podwójne imienne zaproszenie na Koncert Gospel na Skałce (wiosną) i Koncert Finałowy Festiwalu 7xGospel (jesienią) oraz rezerwację miejsca siedzącego w rzędach dla VIP’ów! I oczywiście e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
15 dostępnych miejsc
Twoje zaangażowanie jest tak duże i cieszy nas tak bardzo, że chcemy wykrzyczeć to całemu światu! Czy pozwolisz nam chwalić się na prawo i lewo, że jesteś z nami? Otrzymasz publiczny tytuł Mecenasa Gospel, dostępny we wszystkich kanałach medialnych Stowarzyszenia. Do tego podwójne imienne zaproszenie na Koncert Gospel na Skałce (wiosną) i Koncert Finałowy Festiwalu 7xGospel (jesienią) oraz rezerwację miejsca siedzącego w rzędach dla VIP’ów! I oczywiście e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.
777 zł miesięcznie
Wybierz 777 zł
2 dostępne miejsca
Tak poważne wsparcie działań Stowarzyszenia Gospel oznacza wg nas, że jesteś Współorganizatorem. Chcemy przy każdej możliwej okazji chwalić się Twoim zaangażowaniem, podziękować imiennie podczas wydarzeń i/lub umieścić logotyp Twojej firmy na materiałach promocyjnych. A gdy będziemy poszukiwać biblijnego cytatu, który nada kształt kolejnej edycji Festiwalu 7xGospel lub Koncertu Gospel na Skałce, będziesz mieć możliwość współuczestniczyć w debacie o temacie. Do tego otrzymasz podwójne imienne zaproszenie na Koncert Gospel na Skałce (wiosną) i Koncert Finałowy Festiwalu 7xGospel (jesienią) oraz rezerwację miejsca siedzącego w rzędach dla VIP’ów! I oczywiście e-legitymację członkowską Stowarzyszenia Patronów Gospel.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Gospel w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy grupą ludzi z pasją do muzyki gospel, działamy w Krakowie, i nie tylko, od 2001 r. Naszą misją jest popularyzowanie tej niesamowitej muzyki, zakładanie chórów, ułatwianie artystycznego rozwoju ich członkom, organizowanie koncertów, festiwali, warsztatów, przeglądów, szkoleń.

(for English scroll down)

Cześć, bardzo się cieszymy, że tu jesteś :)

Może nas już znasz, może śpiewasz w którymś z chórów gospel, a może byłaś/eś na warsztatach albo na koncercie, który organizowaliśmy. A może dopiero odkrywasz muzykę gospel – kojarzysz, że głośno, radośnie, i że klaszczą, no i że Afroamerykanie… bo przecież nie Polacy. 

Tymczasem dokładnie to robimy – śpiewamy gospel! Kochamy tę muzykę z tysiąca powodów, na których wymienianie nie ma tu miejsca, (ale znajdzie się gdzieś indziej, np. w galerii, na naszym jutubie albo fejsbuku).

MY CZYLI KTO?

No właśnie. Stowarzyszenie Gospel to tylko organizator, organizacja pozarządowa. Nie jesteśmy Autorem, Twórcą ani Wykonawcą per se. Pracujemy dla wykonawców, muzyków, wokalistów, chórów, dyrygentów, aby oni mogli śpiewać, grać, występować, rozwijać się. 

ZACZĘŁO SIĘ W 1999 ROKU

Wtedy 3 osoby: Lea, Kasia i Darek, wpadły na genialny pomysł – warsztaty gospel! Zaprośmy do Krakowa wybitnych artystów gospel z Ameryki i Anglii – będziemy się od nich uczyć! Pierwsze warsztaty gospel w Krakowie odbyły się w październiku 1999 r. Były bardzo udane, potrzebne i wpłynęły na dalsze losy muzyki gospel w Polsce. Wiele się wydarzyło po drodze, ale skrócimy tę historię i dodamy tylko tyle, że dziś w Polsce działa ok. 70 chórów gospel, w samym Krakowie 11, każdego tygodnia (przed pandemią) odbywały się w Polsce jakieś wydarzenia dotyczące muzyki gospel.

PROJEKTY STOWARZYSZENIA

Przez ponad 20 lat zrealizowaliśmy ich naprawdę sporo, niektóre były małe i krótkotrwałe, a niektóre na stałe wpisały się w ofertę kulturalną Krakowa.

FESTIWAL 7xGOSPEL

Festiwal najpierw był Tygodniem Muzyki Gospel (2003-06), a zanim był tygodniem był weekendowymi warsztatami (1999-2002). W 2006 r. odbyła się pierwsza edycja Festiwalu 7xGospel, którego ideą jest wypełnić tydzień warsztatami, koncertami, spotkaniami ludzi, którzy czują gospel. Każdego roku staramy się na Festiwal zaprosić artystów Amerykańskich, Brytyjskich, tak naprawdę z całego świata, jeśli są dobrzy. Zapraszamy także lokalne chóru do występów i do uczestnictwa w warsztatach. Festiwal odbywa się nieprzerwanie każdego października. Posłuchaj jak śpiewaliśmy w 2022:

GOSPEL CITY

W 2013 roku rozglądnęliśmy się wkoło i stwierdziliśmy, że mamy w Krakowie całkiem sporą społeczność ludzi śpiewających i czujących gospel – wówczas 6 chórów czyli paręset osób, i to w jednym mieście. Trzeba coś zrobić! Trzeba się spotkać! Trzeba razem zaśpiewać! Do projektu zaprosiliśmy przyjaciół ze Stanów i zespół Faith Nation. Na jednej scenie stanęli wokaliści chórów: DeocentriCity, Grodzka Gospel, Joyful Voice, Kraków Gospel Choir, Saltrom Gospel Choir i Soul'n'Voices. Zobacz i posłuchaj jak razem śpiewamy:

GOSPEL NA SKAŁCE

Gospel City było ogromnym, fantastycznym przedsięwzięciem... i kosztownym. Bardzo chcieliśmy, aby stało się cykliczną imprezą dla chórów, ale koszty okazały się zbyt duże na następne lata. Ale czy brak pieniędzy powstrzyma ludzi z pasją? Nigdy w historii o tym nie słyszano! Projekt wrócił w roku 2015 pod nową nazwą, ponieważ znaleźliśmy cudownego Partnera – Zakon oo. Paulinów z krakowskiej Skałki. Robimy wszystko, aby być w stanie dalej finansować to cykliczne wydarzenie. Chcemy zapraszać wyjątkowych instruktorów, od których chóry będą mogły się uczyć. Dotychczas gościliśmy: Wayne Ellington (UK), Karen Gibson (UK), Gerald T. Smith (USA), Colin Williams (UK), Philip Carter (USA), Ruth Waldron (UK). Chcemy też promować lokalne talenty. Dotychczas do prowadzenia wydarzenia zaprosiliśmy: Leę Kjeldsen, Aleksandrę Slawik, Mateusza Pitalę, Rhondę Adams, Annę Madej, Patrycję Stachurę, Elę Ekiert-Pyzik oraz wielu uzdolnionych wokalistów. Zobacz i posłuchaj jak śpiewamy na Skałce, a potem wpadaj bo koncert jest zawsze otwarty i bezpłatny:

REPUBLIKA GOSPEL

W miarę jak przybywało chórów gospel w Krakowie, ale i w całym kraju, podjęliśmy projekt, który miał na celu ułatwić nawiązywanie kontaktów i współpracy w środowisku gospel. Dzięki wsparciu FIO mogliśmy przeprowadzić krajowe badanie środowiska gospel, przeprowadzić serię szkoleń z zakresu zarządzania chórem, promocji, szkolenie dla tłumaczy j. angielskiego, dyrygentury i wiele innych. Wydaliśmy pierwszy polski album CD z muzyką gospel w wykonaniu polskich chórów gospel "Gospel Celebration". Podjęliśmy także starania, aby stworzyć aktualną mapę Polski z lokalizacjami wszystkich polskich chórów gospel. Więcej o tym projekcie znajdziesz na stronie: https://sg.gospel.com.pl/projekty/republika-gospel/

And last but not least

CHÓRY GOSPEL

Czyli to co najważniejsze. Tu rozgrywa się życie człowieka czującego gospel (homo gospelus). Chór to społeczność oparta na przyjaźni, druga rodzina, system wsparcia i najlepsze na świecie miejsce do wokalnego wyżycia się. Jeśli w domu na Ciebie krzyczą, że za głośno śpiewasz – nie marnuj talentu tylko wpadaj do nas! Obecnie w Krakowie działa 10 chórów gospel a w okolicach kolejne kilka. Część z nich powstała jako bezpośredni efekt działań Stowarzyszenia.

KRAKÓW GOSPEL CHOIR

To pierwszy polski chór gospel. Powstał zaraz po 1. Warsztatach Gospel w Krakowie, czyli w listopadzie 1999 r. Przez pierwsze lata prowadziła go Lea Kjeldsen, następnie szereg młodych, zdolnych dyrygentów. Chór wydał 2 płyty CD "Yes I Know Jesus" i "All Because Of Jesus", których możecie posłuchać na Spotify.

GRODZKA GOSPEL

To drugie dziecko Stowarzyszenia, również przez wiele lat prowadzone przez Leę Kjeldsen. Dziś chórem dyryguje Anna Madej. Grodzka Gospel to prawdziwa mieszanka osobowości, ludzi nieprzeciętnie ciepłych i otwartych. Zarażają pozytywną energią. Zresztą posłuchaj:

GOSPELSENIOR

Wbrew nazwie to najmłodsze dziecko Stowarzyszenia. Chór GospelSenior liczy dopiero 7 lat. Chór cały czas prowadzi Lea Kjeldsen. Seniorzy inspirują swoją pozytywnością, kreatywnością i otwartością na nowe, czasem niełatwe wyzwania. W 5-te urodziny chórzyści napisali swoją autorską piosenkę, zresztą nie jedną, ale do jednej nawet zrealizowali teledysk.

Stowarzyszenie Gospel współpracuje również z 2 instytucjami kulturalnymi z Mszany Dolnej i Alwerni, współprowadząc z nimi 2 chóry – Chór Gospel Alwernia i Chór Gospel Mszana Dolna. Obydwoma dyryguje Lea Kjeldsen.

MISJA

"Uczmy ich śpiewać tak aby poznali Boga"

– Lea Kjeldsen

Chcemy popularyzować muzykę gospel w Polsce ponieważ znamy jej moc i niesamowitość. Chcemy popularyzować zwłaszcza jej wykonawstwo, ponieważ słuchać jest dobrze, ale stać pośród innych i razem z nimi w harmonii uwalniać swój głos, czuć rezonans stworzony przez falę akustyczną wydobywającą się z wielu gardeł jednocześnie – zrozumie tylko ten kto tego doświadczył.

WIZJA

Lepszy świat. Utopia? Może. Ale każdy kto śpiewa gospel jest przez to odrobinę szczęśliwszy, bardziej spełniony. To jest fakt! A szczęśliwsi ludzi to jednak trochę lepszy świat :)

JAK TO FINANSUJEMY?

Każdego roku startujemy w konkursach ofert na wydarzenia kulturalne i edukacyjne. Ministerstwo Kultury oraz Miasto Kraków niejednokrotnie udzielało wsparcia finansowego naszym projektom. Niestety kwoty wsparcia stanowią około kilkanaście procent budżetu wydarzenia a poza tym ich przyznanie jest niepewne. Nasza oferta może być bardzo dobra, ale to nie gwarantuje otrzymania funduszy w danym roku.

Stowarzyszenie jest również wspierane przez darczyńców z zagranicy, i jesteśmy za to ogromnie wdzięczni. Bez ich wiary w misję i wizję Stowarzyszenia nie wiemy czy którykolwiek z powyższych projektów by się urzeczywistnił. Dziękujemy!

Szklanka jest w połowie pełna… Tak, ale też jest w połowie pusta. Potrzebujemy lokalnego wsparcia osób, które cenią pracę Stowarzyszenia, które chcą by muzyka gospel dalej rozwijała się w Krakowie.

WOLONTARIUSZE

To nasz największy skarb, bez nich naprawdę nic z powyższego by się nie wydarzyło. Przynoszą pomysły, realizują je, zmieniają środowisko gospel, zmieniają nas i inspirują. Uczymy się od nich! Za każdym sukcesem Stowarzyszenia stoją wolontariusze. Dziękujemy!

TY JESTEŚ MUZYKĄ

Więc o co chodzi? Chodzi o to, że świat wokół nas się zmienia, pandemia wiele rzeczy uniemożliwiła i potrzebujemy Twojego wsparcia. Może śpiewasz gospel, może tylko chodzisz na koncerty, może podzielasz naszą wiarę w dobroczynny wpływ muzyki na świat. Jeśli tak – zostań Patronem Stowarzyszenia Gospel. Twoje wsparcie pomoże, albo nawet zdecyduje o realizacji kolejnego projektu, o kontynuacji dotychczasowych. A jak już zostaniesz Patronem to przyjdź na wydarzenie, śpiewaj pieśni lub ich słuchaj, weź je dla siebie, zapamiętaj i przypomnij sobie po kilku latach. Zanuć, bądź muzyką!

TO JEST GOSPEL

 


 

English

 

Hi, we are so glad that you are here :)

Maybe you already know us, maybe you sing in one of the gospel choirs in Krakow, or maybe you were at a workshop or at a concert we’ve organized. Maybe you’ve known gospel music since you were a baby or maybe you’re just discovering it – you know that they are clapping a lot, dancing, singing joyfully and loudly, and that they are African Americans… they are defintely not Poles.

Well, we are Poles and that's exactly what we love to do – sing gospel! We love this music for a thousand reasons that cannot be mentioned here (but we will share them elsewhere, e.g. in a gallery, on YouTube or our Facebook page).

WHOM DO WE MEAN BY WE?

We, The Gospel Music Association is just an organizer, a non-governmental organization. We are not an Author, Artist, Performer per se. We work for musicians, singers, choirs, conductors so that they can sing, play, perform and develop their skills.

IT STARTED IN 1999

Three amazing people, Lea, Kasia and Darek, came up with a brilliant idea – gospel music workshop in Krakow! Let’s invite some gospel artists from America and England to Krakow – we want to learn from them. The first gospel workshop in Krakow took place in October 1999. It was very successful, needed and inspirational for the later rise of popularity of gospel in Poland. A lot has happened along the way, but we will shorten this story and add only that today there are about 70 gospel choirs in Poland, 11 in Krakow alone, every week (before the pandemic) there were some gospel music events in Poland.

ASSOCIATION’S PROJECTS

For over 20 years, we have organized quite a lot of them, some were small and short-lived, and some have become a permanent part of Krakow's cultural life.

7xGOSPEL FESTIVAL 

At first the Festival was a Gospel Music Week (2003-06), and before that it was a weekend workshop (1999-2002). In 2006, the first edition of the 7xGospel Festival took place. Its idea is to fill a week with workshops, concerts and meetings with people who feel gospel music. Every year we try to invite American and British artists, actually from all over the world, if they are good! We also invite local choirs to perform and participate in workshops. The Festival takes place every October. Watch and listen to how we sang in 2022: 

GOSPEL CITY

In 2013, we looked around and found that we have quite a large community of people who sing and feel gospel in Krakow – 6 choirs (now 11) and that means several hundred people, in one city. We have to meet! We’ve got to sing together! We invited friends from the States and Faith Nation choir. So all then Krakow’s choirs: DeocentriCity, Grodzka Gospel, Joyful Voice, Kraków Gospel Choir, Saltrom Gospel Choir and Soul'n'Voices appeared on one stage. Watch and listen to how we sing together:

GOSPEL ON THE ROCK

Gospel City has been a huge, fantastic enterprise ... and a costly one. We really wanted it to become a yearly event for choirs, but the costs turned out to be too high for the coming years. But will a lack of money stop people with passion? This has never been heard of in history. The project came back in 2015 under a new name, because we found a wonderful partner – order of the Pauline Fathers from Krakow's Skałka (Rock). We are doing everything to be able to continue financing this cyclical event. We want to invite exceptional instructors from whom the choirs will be able to learn. So far we have hosted: Wayne Ellington (UK), Karen Gibson (UK), Gerald T. Smith (USA), Colin Williams (UK), Philip Carter (USA), Ruth Waldron (UK). We also want to promote local talents. So far, we have invited: Lea Kjeldsen, Aleksandra Slawik, Mateusz Pitala, Rhonda Adams, Anna Madej, Patrycja Stachura, Ela Ekiert-Pyzik and many talented soloists. See and listen to how we sing at Skałka, and then come by because the concert is always open and free:

GOSPEL REPUBLIC

As the number of gospel choirs increased in Krakow, all over the country in fact, we undertook a project that was to facilitate contacts and cooperation in the gospel environment. Thanks to the support of the Citizens' Initiative Fund, we were able to conduct a national gospel survey, a series of trainings in the field of choir management, promotion, training for translators of song lyrics, conducting and many others. We have released the first Polish gospel CD album performed by Polish gospel choirs "Gospel Celebration". We have also made efforts to create an up-to-date map of Poland with the locations of all Polish gospel choirs. More about this project can be found at: http://republikagospel.pl/home/.

And last but not least

GOSPEL CHOIRS

They are the most important. This is where the life of a gospel passionate takes place. The choir is a community of friends, a second family, a support system, and the best place in the world to set your voice free. If you are shouted at at home that you sing too loudly – don't waste your talent not a day longer, run to a gospel choir! Currently, there are 11 gospel choirs in Krakow and several more in the Region. Some of them were created as a direct result of the Association's activities.

KRAKÓW GOSPEL CHOIR

This is the first Polish gospel choir. It was established right after the 1st Gospel Music Workshop in Krakow, that is in November 1999. For the first years it was led by Lea Kjeldsen, then by a number of young, talented conductors. The choir released 2 CDs "Yes I Know Jesus" and "All Because Of Jesus", which you can listen to on Spotify.

GRODZKA GOSPEL

This is the second child of the Association, also run by Lea Kjeldsen for many years. Today the choir is conducted by Anna Madej. Grodzka Gospel is a real mix of personalities, people who are exceptionally warm and open. They will infect you with positive energy, just listen:

GOSPELSENIOR

Contrary to the name, he is the youngest child of the Association. The GospelSenior choir is only 7 years old. The choir is led by Lea Kjeldsen. Seniors inspire with their positivity, creativity and openness to new, sometimes difficult challenges. On the 5th birthday, the choir wrote their own songs and even produced their own music video.

The Gospel Music Association also cooperates with 2 cultural institutions from Mszana Dolna and Alwernia, co-leading 2 choirs – Gospel Alwernia Choir and Mszana Dolna Gospel Choir. Both are conducted by Lea Kjeldsen.

THE MISSION

"Teach them to sing so they may know God"

– Lea Kjeldsen

THE VISION

A Better world. Utopia? Maybe. But everyone who sings gospel is a bit happier, more fulfilled because of it. This is a fact! And happier people create a slightly better world :)

HOW DO WE FINANCE IT?

Every year we run in competitions of offers for cultural and educational events. The Ministry of Culture and the City of Krakow have repeatedly provided financial support to our projects. Unfortunately, the amounts of support constitute about a dozen or so percent of the event's budget, and besides, their allocation is uncertain. Our offer may be very good, but that does not guarantee that we will receive funds in a given year.

The Association is also supported by donators from abroad, mainly from Denmark, and we are very grateful for it. Without their faith in the mission and the vision of The Association, we do not know if any of the above projects would become a reality. Thank you!

HOW DO WE FINANCE IT?

Every year we run in competitions of offers for cultural and educational events. The Ministry of Culture and the City of Krakow have repeatedly provided financial support to our projects. Unfortunately, the amounts of support constitute about a dozen or so percent of the event's budget, and besides, their allocation is uncertain. Our offer may be very good, but that does not guarantee that we will receive funds in a given year.

The Association is also supported by donors from abroad, mainly from Denmark, and we are very grateful for it. Without their faith in the mission and the vision of The Association, we do not know if any of the above projects would become a reality. Thank you!

The glass is half full… Yes, but it's also half empty. We need local support from people who value the work of The Association and want gospel music to continue to develop in Krakow.

VOLUNTEERS

They are our greatest treasure, without them none of the above would have happened. They bring ideas, implement them, change the gospel environment, change us and inspire us. We learn from them! There are volunteers behind every success of the Association. Thank you Dear Volunteers!

YOU ARE THE MUSIC

So what's up? The point is that the world around us is changing, the pandemic has prevented many things, and we need your support. Maybe you sing gospel, maybe you just go to concerts, maybe you share our belief in the beneficial influence of music on the world. If so – become the Patron of The Gospel Music Association. Your support will help or even decide about the implementation of another project, or the continuation of the existing ones. And when you become a Patron, come to the event, sing or listen to songs, take them for yourself, remember and recall them after years. Sing them, be a music!

THIS IS GOSPEL

 

Cele Autora

Podstawowa realizacja celów Stowarzyszenia Gospel
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 678 zł brakuje
6%
Ta kwota stałego, miesięcznego wsparcia, pozwoli nam kontynuować dotychczasowe działania czyli projekty:
– Festiwal 7xGospel
– Gospel na Skałce
– reprezentowanie założonych chórów.
Będziemy pracować z domów, bez biura. Próg ten pozwoli na utrzymanie minimalnego zaplecza pracowniczego niezbędnego do realizacji statutowych celów Stowarzyszenia.
Spokojna realizacja celów Stowarzyszenia Gospel
  • 7 500 zł miesięcznie
  • 7 178 zł brakuje
4%
Kwota 7500 zł/miesięcznie umożliwi Stowarzyszeniu bieżące działania oraz pozwoli odłożyć kwoty na poczet “wkładu własnego” Festiwalu 7xGospel i Gospel na Skałce. Wkład własny jest niezbędny. Dzięki niemu wydarzenia mogą być bezpłatne, albo w przystępnych cenach. Dodatkowo, reaktywujemy projekt Republika Gospel.
Pełna realizacja celów Stowarzyszenia Gospel + rozwój projektów
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 678 zł brakuje
3%
W naszych głowach siedzi mnóstwo pomysłów, które czekają na realizację! Chcielibyśmy rozszerzać ofertę naszych działań, jednak czasem zwyczajnie brakuje rąk do pracy lub nakładów na kolejne przedsięwzięcia. Ten próg wsparcia pozwoli Stowarzyszeniu na bieżącą realizację działań operacyjnych, organizowanie istniejących projektów ze spokojną głową w kwestii budżetu, wynajęcie biura oraz… rozwój! A to oznacza nowe projekty. Jakie one mogą być? To w dużej mierze zależy od Was. Będziemy słuchać Waszych muzycznych pragnień. Szkoła Gospel w Krakowie? Kirk Franklin w Krakowie? Warsztaty z Donaldem Lawrence'm?

Z taką kwotą będziemy w stanie zadbać o realizację wszystkich celów statutowych Stowarzyszenia, czyli:
1. rozpowszechnianie muzyki Gospel
2. propagowanie i kształtowanie wartości chrześcijańskich poprzez różne formy przekazu
3. motywowanie i uaktywnianie ludzi do rozwoju artystycznego i pogłębiana wrażliwości na sztukę
4. jednoczenie ludzi z różnych kultur, środowisk i grup wiekowych (dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów)
5. ułatwianie integracji społecznej osób szczególnie zagrożonych wykluczeniem (np. niepełnosprawni, osoby bezdomne, bezrobotni).
Stowarzyszenie realizuje cele poprzez:
1. organizowanie warsztatów gospel
2. zakładanie i prowadzenie chórów
3. wspieranie i motywowanie chórów w realizacji celów Stowarzyszenia
4. organizowanie konferencji, szkoleń, wykładów, kursów, zjazdów, kongresów, imprez kulturalnych, koncertów, obozów, wycieczek i innych form oddziaływania
5. nawiązywanie nowych kontaktów muzycznych i wymianę doświadczeń w kraju i zagranicą
6. współpracę z organizacjami, instytucjami, władzami państwowymi i lokalnymi, w realizacji celów Stowarzyszenia
7. współpraca z prasą, radiem i telewizją
8. pozyskiwanie i szkolenie wolontariuszy
9. wydawanie i rozpowszechnianie książek, biuletynów, czasopism, nagrań oraz innych form przekazu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Gospel już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ela Jakubek
Ela Jakubek
77 zł
Krystyna Czerni
Krystyna Czerni
50 zł
Anonimowy patron
15 zł
Anonimowy patron
50 zł
Lea Kjeldsen
Lea Kjeldsen
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.