W Patronite od 13.07.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 645

Liczba Patronów: 739

Zostań Patronem
17 patronów
535 miesięcznie
11 860 łącznie
Jesteśmy tam, gdzie nie zaglądają dziennikarze dużych mediów. Naszymi bohaterami są ci, którzy walczą o równość i sprawiedliwość. Nie mamy litości dla nieudolnych polityków i bezczelnych biznesmenów - zawsze jesteśmy blisko ludzi i po ich stronie. Chcemy się rozwijać. Dzięki Wam będzie to możliwe.

O Autorze

W XXI wieku 1 procent najbogatszych mieszkańców ziemi ma ponad połowę ziemskich bogactw – podczas, uboższa połowa ludzkości posiada zaledwie 1 procent czegokolwiek, co ma jakąkolwiek materialną wartość. Ta symetria to efekt wcielenia w życie teorii Miltona Friedmana, zwanych różnie w różnych miejscach świata: „thatcheryzmem”, „reaganomiką”, w Polsce – „planem Balcerowicza”. Ale na całym świecie działają również odważne kobiety i mężczyźni, którzy nie godzą się z takim stanem rzeczy. Działają także w Polsce - mowa o aktywistach związkowych, członkiniach organizacji społecznych, intelektualistach i naukowczyniach, różnych odcieni lewicy. Jest to walka partyzancka – ale ona niewątpliwie się toczy i zasługuje na uwagę, z którą, przynajmniej w Polsce, rzadko spotyka się w mediach.

1Maja

Żeby to zmienić, w 2014 r. założyliśmy Strajk.eu.  Na jego łamach informujemy o akcjach protestacyjnych i związkowych, relacjonujemy inicjatywy społeczne i badania naukowe. Jesteśmy tam, gdzie ludzie sprzeciwiają się łamaniu praw pracowniczych, nacjonalizmowi, dyskryminacji, organizują się, by wspólnie budować choć trochę lepszy świat. Opisujemy i komentujemy wydarzenia, które w innych polskich mediach są ignorowane. 

Poznaj autorów naszych tekstów:

MaciejW

Maciej Wiśniowski - redaktor naczelny Strajk.eu, dziennikarz, wcześniej związany z tygodnikiem "NIE", Krajowa Agencja Wydawniczą, telewizją Superstacja. 

MKF

Małgorzata Kulbaczewska-Figat - zastępczyni redaktora naczelnego Strajku.eu, publikowała w "Dzienniku Trybuna", "Nowym Tygodniku Popularnym" i na Eastbook.eu, autorka reportaży i analiz dotyczących Polski i państw Europy Wschodniej. 

 

WK

Weronika Książek - z wykształcenia kulturoznawczyni (specjalistka od Bałkanów), na Strajku.eu pisze o polskiej polityce, ze szczególnym uwzględnieniem polityki społecznej, działa na rzecz praw zwierząt i pisze o tym.

PN

Piotr Nowak - aktywista, bloger, działacz Inicjatywy Pracowniczej. Relacjonuje walki pracownicze w Polsce i za granicą w wiadomościach i reportażach.

Jerzy

Jerzy Szygiel - dziennikarz związany m.in. z "Le Monde Diplomatique", śledzi i analizuje przede wszystkim wydarzenia na Bliskim Wschodzie i we Francji.  

PJ

Paweł Jaworski - aktywista na rzecz równości i sprawiedliwości społecznej, autor tekstów obnażających sprzeczności i antyhumanistyczny charakter współczesnego kapitalizmu. 

Bojan

Bojan Stanisławski - wydawca, publicysta, tłumacz i działacz lewicowy. Niegdyś blisko związany z OPZZ. Publikował m. in. w „Przekroju”, „Trybunie”, „Bez Dogmatu”, „NIE”, „Przeglądzie”, „Tak po prostu”, „Kontrpropozycjach”, „Dlaczego”, a także na portalach lewica.pl, codziennikfeministyczny.pl, socjalizm.org i innych. Korespondent Bułgarskiego Radia Państwowego w Polsce.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Kamil Kałahurski
Kamil Kałahurski
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 14 zł
Anna Grodzka
Anna Grodzka
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 150 zł
Robert Potocki
Robert Potocki
Próg: 50 zł
Jan Natkaniec
Jan Natkaniec
Próg: 30 zł