Strefa Czytacza

W Patronite od 16.05.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 911

Liczba Patronów: 744

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
380 miesięcznie
27 305 łącznie
Prowadzimy kanał książkowy na YouTube, uparcie obstając przy stwierdzeniu, że książki to rozrywka. Nie substytut telewizji czy lekarstwo na Internet, lecz ich równoprawny kompan. Czytamy dla rozrywki - również rodzinnie, z naszymi trzema córkami!

O Autorze

Strefa Czytacza powstała w marcu 2016 roku. Od tej pory uzewnętrzniamy się w sieci jako Czytacz i Czytaczowa, a kanał stał się nierozerwalną częścią naszego życia i społeczności. 

Dziś występujemy już nie tylko jako para molów książkowych, ale i rodzice, którym leży na sercu szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych!

 


Kim jesteśmy? 

Kochamy czytać, ale od zawsze traktujemy książki jako rozrywkę i to jest właściwie jedyne, czego w nich szukamy. Wierzymy, że czytanie to zabawa nie gorsza, ani nie lepsza od telewizji czy Internetu. Po prostu inna. Staramy się też to pozytywne, wyzute z napuszenia przekonanie przekazywać dalej. Książki powinny łączyć i cieszyć, nie dzielić. Niezależnie od tego, co czytamy, najważniejsze jest, by sprawiało nam to przyjemność. 

Strefa Czytacza to nie tylko recenzje książek, ale i różnorodne dyskusje oraz wyzwania. Staramy się, żeby nasze treści wyróżniały się na tle innych i były jak najbardziej zróżnicowane. 

Na naszym kanale znajdziesz różnorodne filmy:  coś dla siebie znajdą np. fani "Harry'ego Pottera",

nie boimy się też wielkich wyzwań!

Nie szufladkujemy czytelników, bo sami nie chcemy być zaszufladkowani!

Czytamy różne rzeczy i lubimy odkrywać nieznane!

 


Jakie są nasze cele?

Realizacja nowych pomysłów nie byłaby możliwa bez wsparcia Patronów. Lubimy wymyślać nowe rzeczy, zamiast bazować na tym, co zrobili już inni! Nie chcemy być kanałem, który robi to samo, co wszyscy ;) 

Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy? 

Strefa Czytacza to nasze główne źródło dochodów - dostajemy pieniądze za recenzowanie konkretnych tytułów (tutaj warto zaznaczyć, że opinia przedstawiona w filmach jest zawsze w 100% nasza). Często są to tytuły popularne, szeroko promowane w sieci, niejednokrotnie przez wielu twórców jednocześnie. W okresie premiery konkretnej książki "wszyscy" o niej mówią. Nie chcemy być kolejnym kanałem, który robi to samo. Dzięki wsparciu Patronów chcielibyśmy móc realizować recenzje również tych tytułów, które nie mają wielkich budżetów promocyjnych. To często genialne książki, o których nikt nie słyszy, bo nie są promowane. Chcemy promować najlepsze książki, a nie najpopularniejsze. 

Chcemy rozwijać się nie tylko internetowo, choć to pozostaje naszym głównym celem.
Dzięki dotychczasowemu wsparciu mogliśmy zainwestować w nowy aparat, dzięki któremu możemy nagrywać materiały w 4k, najnowszą wersję programu do montażu czy smartfona idealnie sprawdzającego się przy nagrywaniu vlogów (bez niego nie byłoby vlogowych podsumowań miesiąca!). 

A skoro już mowa o "nieinternetowym" rozwoju - naszym marzeniem jest organizacja konwentu czytelniczego. Z ciekawymi prelekcjami, w fajnej atmosferze i z udziałem autorów!

To wszystko (i wiele więcej) może być możliwe dzięki Waszej pomocy! 


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa Kierzkowska
Ewa Kierzkowska
Próg: 20 zł
Mateusz Piotrowski
Mateusz Piotrowski
Próg: 10 zł
Magdalena Kuc
Magdalena Kuc
Próg: 40 zł
Ewelina Misa
Ewelina Misa
Próg: 10 zł
Ewelina Brzostowska
Ewelina Brzostowska
Próg: 10 zł
Zoraida
Zoraida
Próg: 60 zł