Strefa kolekcjonowania

W Patronite od 14.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
60 łącznie
"Strefa kolekcjonowania" to miejsce, gdzie chcemy dzielić się z Wami - kobietami naszą pasją do sztuki. Jesteśmy kuratorkami, artystkami, miłośniczkami i kolekcjonerkami sztuki, marszandkami. Zapraszamy do kręgu :) : : Gosia & Ewa #krągkobiet #miłośniczkisztuki #kolekcjonerkisztuki

O Autorze

Witajcie!

"Strefa kolekcjonowania" to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką. To pomysł na klub towarzysko-edukacyjny, który rozwijał się w nas od dawna. Skrystalizował się jako krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki!

Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o kolekcjonowaniu sztuki, to jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem wstępu. Chcemy przede wszystkich rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić się naszą miłością do niej. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, artystkami i artystami, pomóc Wam podążać za własnym gustem i fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie, aktywnie w nim uczestniczyć i dokonywać własnych wyborów.   

Poznajmy się!

Jesteśmy kuratorkami, artystkami, miłośniczkami i kolekcjonerkami sztuki, marszandkami. Prowadzimy wspólnie Galerię Strefa A. Zajmujemy się doradztwem w zakresie rynku sztuki, reprezentujemy artystki i artystów, produkujemy wydarzenia artystyczne oraz te na styku sztuki i biznesu. Pracujemy z osobami prywatnymi, instytucjami oraz firmami. Wiemy jak znacząca może być rola sztuki w życiu każdej osoby.

Przy okazji każdego spotkania będziemy dostarczać Wam artystycznych przeżyć, dbać o inspirującą atmosferę i dobre towarzystwo. Zapraszamy więc do wspólnego kręgu miłośniczek i kolekcjonerek sztuki!

: : Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak-Kapera : :

 

Bądźcie na bieżąco - wszystkie informacje o klubie znajdziecie na stronie Galerii Strefa A - galeriastrefaa.pl

Tam znajdziecie nasz BLOG i aktualne informacje dotyczące planowanych spotkań klubu oraz wystaw i wydarzeń organizowanych przez Galerię Strefa A. Wszystkie wpływy z działalności Klubu oraz Galerii przeznaczamy na cele statutowe Fundacji Zona Art, w ramach której powstały i funkcjonują. 

: : 

W czerwcu zapraszamy Was na wystawę do Krakowa! Szczegóły wkrótce. 

: : 

Dotychczas można było nas spotkać na wydarzeniach w Krakowie:

24 marca 2022 na otwartym spotkaniu w Hevre opowiadałyśmy Wam  o klubie "Strefa kolekcjonowania", który stworzyłyśmy z myślą o miłośniczkach i kolekcjonerkach sztuki. Dziękujęmy Wam za to wprowadzające spotkanie - za miłą atmosferę i wspólną lampkę wina. To była okazja, żeby nas poznać i odpowiedzieć sobie na nasze pytanie: "Czy jest w Tobie kolekcjonerka sztuki?" oraz zarezerwować sobie miejsce na klubowe spotkania, rozpoczynające się w kwietniu. 
Odbyła się dyskusja z zaproszonymi gośćmi - Magdaleną Ujmą i Arturem Wabikiem - o rynku sztuki, sytuacji Artystek i Artystów, ale przede wszystkim o ekscytującej przygodzie, jaką jest kolekcjonowanie. ​
​​​Zaprezentowałyśmy Wam również inspirujący pokaz sztuki, a o spotkaniu możecie poczytać na blogu: https://galeriastrefaa.pl/2021/10/25/strefa-kolekcjonowania/

28 kwietnia 2022 odbyło się pierwsze zamknięte i biletowane spotkanie klubu miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA, którego tematem przewodnim był KOMIKS. Było bardzo udane – konkretna wiedza o sztuce komiksu i o rynku, inspirujące przykłady, znakomite towarzystwo! Dziękujemy serdecznie Arturowi Wabikowi za wprowadzenie nas w świat Muzeum Komiksu ! więcej tutaj: https://galeriastrefaa.pl/2022/04/13/strefa-kolekcjonowania-pierwsze-spotkanie-klubu/

Polecamy Wam gorąco podsumowanie, które napisała dla Was Małgorzata Błaszczyk: https://galeriastrefaa.pl/2022/05/14/klub-milosniczek-i-kolekcjonerek-sztuki/?fbclid=IwAR0B2AdaN1Gr2b6iZ9EsaXWuOLIaeqZasnnO1ZIVWTNcD-VAL535fC1RXUI

 

O NAS:

Małgorzata Błaszczyk - menadżerka kultury, a przede wszystkim marszandka i miłośniczka sztuki współ-czesnej. Doświadczona mentorka w duchu idei slow management'u, wspierająca rozwój przedsiębiorczości wśród kobiet. Swoje pasje - sztukę oraz coaching - łączy dzięki takim inicjatywom jak fundacja Zona Art, której jest Prezeską, oraz galeria Strefa A. Wspiera młodych artystów, promuje oraz sprzedaje ich prace na rynku sztuki. Wyprodukowała szereg wystaw i inicjatyw kulturalnych w kraju i zagranicą. Doradza indywidualnie kolekcjonerkom i kolekcjonerom, a także instytucjom, które cenią rolę sztuki w relacji z biznesem.

: :

Ewa Pasternak-Kapera - artystka i kuratorka sztuki. Pracuje w technice kolażu. Porusza się najczęściej wokół pojęcia ekofeminizmu. Swój czas rozdziela pomiędzy twórczość artystyczną oraz pracę badawczą. Ukończyła fotografię na PWSFTviT w Łodzi oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynuje projekty, głównie wystawiennicze, w ramach sektora kultury. Prowadziła Fundację TA i Galerię Feministyczną. Członkini Rady Programowej Fundacji im. Zofii Rydet.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
adriana zimnowoda
adriana zimnowoda
Próg: 10 zł