Avatar użytkownika

Błażej Strzelczyk

20
patronów
660 
miesięcznie
55 610 
łącznie
20
patronów
660 zł 55 610 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Za dychę można zjeść całkiem poważny dwudaniowy posiłek w dużym mieście. Bardzo za niego dziękuję! Wspierając mnie tą kwotą masz pewność, że 10 procent z tej kwoty przekażę do budżetu jednego z naszych Schronisk dla osób bezdomnych.
20 zł miesięcznie
Za dwie dychy można zjeść dwa potężne obiady. Dwie dychy to już poważna kwota. W jej ramach zaproszę Cię do tajnej grupy w której będą pojawiały się codzienne lub prawie codziennie wpisy dotyczące codzienności w schroniskach dla osób bezdomnych.
Wspierając mnie tą kwotą masz pewność, że 20 jej procent przekażę do budżetu jednego z naszych Schronisk dla osób bezdomnych.
50 zł miesięcznie
Zostaniesz moim mecenasem! Pięć dych to już nie tylko poważny obiad, ale całkiem przyzwoita uczta! Dzięki miesięcznym wpłatom po 50 złotych będziemy mogli większą uwagę skupić na regularnych opisać codziennej rzeczywistości osób bezdomnych. W ramach tej kwoty zaproszę Cię do grupy na Facebooku, gdzie będą pojawiały się codzienne lub prawie codzienne wpisy dotyczące sytuacji osób w Schroniskach dla bezdomnych. Dostaniesz ode mnie również podsumowanie podsumowanie miesiąca z naszej pracy i jeden większy tekst o bieżących problemach osób bezdomnych.
Wspierając mnie tą kwotą masz pewność, że jej 50 procent przekażę do budżetu jednego z naszych Schronisk dla osób bezdomnych.
70 zł miesięcznie
Siedem dych to wielka sprawa! Bardzo Ci za to dziękuję! 70 procent tej kwoty przeznaczam do budżetu Schroniska. Wspierając mnie tą sumą przyczyniasz się do powstania bloga na którym będą pojawiały się nowe informacje z życia osób bezdomnych.
Możesz też liczyć na wszystko, co gwarantują progi wcześniejsze.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Błażej Strzelczyk w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

dobre informacje i codzienność osób w kryzysie bezdomności

Od ponad pięciu lat pracuję wśród osób bezdomnych, zwłaszcza starszych i chorych. Mijanie ich na ulicach Krakowa sprawiło, że postanowiłem zamieszać razem z nimi, dzielić ich troski i próbować pomóc im stanąć na nogi. 

Poznanie Siostry Małgorzaty Chmielewskiej, przełożonej Wspólnoty Chleb Życia, wywróciło moje życie do góry nogami. Najpierw napisaliśmy (we współpracy z Piotrem Żyłką) dwie książki: "Sposób na cholernie szczęśliwe życie" (która natychmiast stała się bestselerem), oraz "Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego". 

Po kilku spotkaniach z siostrą Chmielewską i całą Wspólnotą Chleb Życia podjąłem decyzję o wyprowadzce z cieplarnianych warunków Krakowa i pracy w mediach (Tygodniku Powszechnym a wcześniej Gazecie Wyborczej) i zamieszkaniu razem z osobami bezdomnymi. Najpierw przez pół roku kierowałem małym Domem dla osób bezdomnych pod Rzeszowem. 

Później wyjechałem do warszawskiego schroniska dla osób bezdomnych. Gdzie przez rok zajmowałem się opieką nad osobami bezdomnymi, chorymi. Natomiast miniony rok spędziłem w naszym najnowszym Schronisku dla Bezdomnych starszych, chorych.

Pracę z bezdomnymi, zmienianiem im opatrunków, pampersów, wożeniem do szpitali i codziennymi rozmowami dzielę z dziennikarstwem. Przed zajmowaniem się osobami w kryzysie bezdomności, pracowałem w Tygodniku Powszechnym i Gazecie Wyborczej. Od trzech lat opisuję życie osób żyjących w schroniskach dla bezdomnych i tych, którzy pozostają na ulicy. Często są to przejmujące opowieści, zdarza się też dużo humoru.

Dwukrotnie nominowany byłem do nagrody Grand Press w kategorii wywiad oraz do nagrody MediaTory w kategorii „Prowokator”. Ostatnio nakładem Wydawnictwa Czarne wydałem zbiór rozmów „Moja żona głaszcze jeże. Rozmowy małżeńskie”.

Cele Autora

BLOG
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 340 zł brakuje
16%
Za 4000 zł miesięcznie uda mi się założyć bloga z regularnymi wpisami dotyczącymi życia osób w kryzysie bezdomności. Połowa tej kwoty zasili także jedno z naszych Schronisk.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Błażej Strzelczyk już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Łukasz Bestry
Łukasz Bestry
50 zł
Anonimowy patron
10 zł
Kinga Surówka
Kinga Surówka
20 zł
Joanna Suchan
Joanna Suchan
50 zł
Monika Maćkowiak-Wojciechowska
Monika Maćkowiak-Wojciechowska
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.