Błażej Strzelczyk

W Patronite od 09.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 416

Liczba Patronów: 458

Zostań Patronem
Kup na prezent
37 patronów
1 210 miesięcznie
42 890 łącznie
dobre informacje i codzienność osób w kryzysie bezdomności

O Autorze

Od ponad pięciu lat pracuję wśród osób bezdomnych, zwłaszcza starszych i chorych. Mijanie ich na ulicach Krakowa sprawiło, że postanowiłem zamieszać razem z nimi, dzielić ich troski i próbować pomóc im stanąć na nogi. 

Poznanie Siostry Małgorzaty Chmielewskiej, przełożonej Wspólnoty Chleb Życia, wywróciło moje życie do góry nogami. Najpierw napisaliśmy (we współpracy z Piotrem Żyłką) dwie książki: "Sposób na cholernie szczęśliwe życie" (która natychmiast stała się bestselerem), oraz "Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego". 

Po kilku spotkaniach z siostrą Chmielewską i całą Wspólnotą Chleb Życia podjąłem decyzję o wyprowadzce z cieplarnianych warunków Krakowa i pracy w mediach (Tygodniku Powszechnym a wcześniej Gazecie Wyborczej) i zamieszkaniu razem z osobami bezdomnymi. Najpierw przez pół roku kierowałem małym Domem dla osób bezdomnych pod Rzeszowem. 

Później wyjechałem do warszawskiego schroniska dla osób bezdomnych. Gdzie przez rok zajmowałem się opieką nad osobami bezdomnymi, chorymi. Natomiast miniony rok spędziłem w naszym najnowszym Schronisku dla Bezdomnych starszych, chorych.

Pracę z bezdomnymi, zmienianiem im opatrunków, pampersów, wożeniem do szpitali i codziennymi rozmowami dzielę z dziennikarstwem. Przed zajmowaniem się osobami w kryzysie bezdomności, pracowałem w Tygodniku Powszechnym i Gazecie Wyborczej. Od trzech lat opisuję życie osób żyjących w schroniskach dla bezdomnych i tych, którzy pozostają na ulicy. Często są to przejmujące opowieści, zdarza się też dużo humoru.

Dwukrotnie nominowany byłem do nagrody Grand Press w kategorii wywiad oraz do nagrody MediaTory w kategorii „Prowokator”. Ostatnio nakładem Wydawnictwa Czarne wydałem zbiór rozmów „Moja żona głaszcze jeże. Rozmowy małżeńskie”.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa Polańska
Ewa Polańska
Próg: 20 zł
Kinga J. Łabińska
Kinga J. Łabińska
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Grzegorz Artur Górski
Grzegorz Artur Górski
Próg: 20 zł
Joanna Suchan
Joanna Suchan
Próg: 50 zł
Jolanta Gwardys
Jolanta Gwardys
Próg: 20 zł