Błażej Strzelczyk

W Patronite od 09.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 611

Liczba Patronów: 625

Zostań Patronem
Kup na prezent
28 patronów
840 miesięcznie
48 540 łącznie
dobre informacje i codzienność osób w kryzysie bezdomności

O Autorze

Od ponad pięciu lat pracuję wśród osób bezdomnych, zwłaszcza starszych i chorych. Mijanie ich na ulicach Krakowa sprawiło, że postanowiłem zamieszać razem z nimi, dzielić ich troski i próbować pomóc im stanąć na nogi. 

Poznanie Siostry Małgorzaty Chmielewskiej, przełożonej Wspólnoty Chleb Życia, wywróciło moje życie do góry nogami. Najpierw napisaliśmy (we współpracy z Piotrem Żyłką) dwie książki: "Sposób na cholernie szczęśliwe życie" (która natychmiast stała się bestselerem), oraz "Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego". 

Po kilku spotkaniach z siostrą Chmielewską i całą Wspólnotą Chleb Życia podjąłem decyzję o wyprowadzce z cieplarnianych warunków Krakowa i pracy w mediach (Tygodniku Powszechnym a wcześniej Gazecie Wyborczej) i zamieszkaniu razem z osobami bezdomnymi. Najpierw przez pół roku kierowałem małym Domem dla osób bezdomnych pod Rzeszowem. 

Później wyjechałem do warszawskiego schroniska dla osób bezdomnych. Gdzie przez rok zajmowałem się opieką nad osobami bezdomnymi, chorymi. Natomiast miniony rok spędziłem w naszym najnowszym Schronisku dla Bezdomnych starszych, chorych.

Pracę z bezdomnymi, zmienianiem im opatrunków, pampersów, wożeniem do szpitali i codziennymi rozmowami dzielę z dziennikarstwem. Przed zajmowaniem się osobami w kryzysie bezdomności, pracowałem w Tygodniku Powszechnym i Gazecie Wyborczej. Od trzech lat opisuję życie osób żyjących w schroniskach dla bezdomnych i tych, którzy pozostają na ulicy. Często są to przejmujące opowieści, zdarza się też dużo humoru.

Dwukrotnie nominowany byłem do nagrody Grand Press w kategorii wywiad oraz do nagrody MediaTory w kategorii „Prowokator”. Ostatnio nakładem Wydawnictwa Czarne wydałem zbiór rozmów „Moja żona głaszcze jeże. Rozmowy małżeńskie”.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Agata Mraczek
Agata Mraczek
Próg: 20 zł
Aleksandra Musielak
Aleksandra Musielak
Próg: 20 zł
Dominik Zajac
Dominik Zajac
Próg: 50 zł
Monika Jaremków
Monika Jaremków
Próg: 20 zł
Leontyna Kozakowska
Leontyna Kozakowska
Próg: 20 zł
Magdalena Nieczuja Goniszewska
Magdalena Nieczuja Goniszewska
Próg: 10 zł