Studenci UAM bez Granic

W Patronite od 01.10.2018

Książka "Przełam się!"

3 000 zł

13%

osiągnięto

2 605 zł

brakuje

Drodzy Patroni! Czy czujecie się czasem tak, że bardzo chcielibyście coś w świecie zmienić, ale nie do końca wiecie, czy to możliwe? My często się nad tym zastanawiamy i szukamy najróżniejszych dróg, które pozwoliłyby nam "zaszczepiać" w młodych ludziach wrażliwość na los drugiego człowieka i chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Przede wszystkim wyjeżdżamy w różne miejsca na świecie i pracujemy z dziećmi, ale działamy też w Polsce. Jednym z naszych celów jest obecnie wydanie książki - książki, z którą moglibyśmy jeździć do młodzieży w Polsce i rozmawiać z nimi o pomaganiu i przełamaniu się!
W książce chcielibyśmy zawrzeć nie aż tak dużo tekstu jak w lekturach szkolnych :), sporo zdjęć i ogrom przesłania, czyli wszystko, co naszym zdaniem powinno wystarczyć, żeby jak najwięcej osób po nią sięgnęło i przez to zrobiło krok w kierunku PRZEŁAMANIA SIĘ. Bo tak właśnie będzie brzmiał jej tytuł "Przełam się!".
Na bazie naszego pięcioletniego doświadczenia w pracy z dziećmi i obcowania z odmiennymi kulturami chcemy ukazać, jak ważne jest działanie na rzecz drugiego człowieka, postrzeganie go jako równego, choć często pozornie jest bardzo odmienny. Wiemy, że takie przełamanie się w życiu wcale nie jest łatwe - czasami wolimy zaszyć się w znanym, bezpiecznym środowisku i nie chcemy się z niego wychylać. Absolutnie nie chwaląc się musimy przyznać, że praca z dziećmi w połączeniu z podróżowaniem na drugi koniec świata wymaga nie lada odwagi (nie wspominając o organizacji i zaangażowaniu), ale tak naprawdę jedynym, co jest potrzebne do zmieniania świata, to CHCIEĆ. Wierzymy, że jest wiele młodych osób w Polce, które chciałyby działać, tylko czasami nie wiedzą jak się do tego zabrać. My chcemy im w tym pomóc!
Jeśli edukacja młodzieży w Polsce i motywowanie ich do bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi jest dla Ciebie, Drogi Patronie, ważne, prosimy Cię o wsparcie procesu wydania naszej książki. Już teraz dziękujemy Ci za poświęcony czas i Twoje zaangażowanie :)

VI edycja projektu "Studenci UAM bez Granic"

15 000 zł

2%

osiągnięto

14 605 zł

brakuje

Drodzy Patroni! Jak już zapewne wiecie, nasz projekt ma pięć lat. Od 2014 roku byliśmy na Madagaskarze, w Nepalu, Indonezji, Paragwaju i Tanzanii. Dopiero co wróciliśmy z Madagaskaru. Nie tracimy jednak czasu i już ruszyły przygotowania do kolejnej, VI edycji projektu!
Wyprawa odbędzie się tradycyjnie w sierpniu. Chcielibyśmy w tej edycji wrócić do odwiedzonych wcześniej miejsc, bo zdajemy sobie sprawę, że jest tam jeszcze wiele do zrobienia, a dzieci i nauczyciele dopytują kiedy znowu przyjedziemy...
Jako studenci mamy baaardzo dużo dobrych chęci, ale też ograniczone możliwości. Dlatego prosimy Was o wsparcie naszego projektu.
Będziemy na bieżąco informować o postępach w przygotowaniach; na ten moment możemy powiedzieć, że te pieniążki zostaną przeznaczone na zakup materiałów edukacyjnych dla dzieci i zakup biletów lotniczych.
Prawdopodobnie w sierpniu 2019 r. wrócimy na Madagaskar (do szkoły, w której byliśmy w tym roku), bo dla tych dzieci szkoła często jest jedynym miejscem, w którym są zabawki i ciepłe posiłki.
Naszym marzeniem jest pojechać do dwóch miejsc jednocześnie - właśnie na Madagaskar i do Nepalu lub Paragwaju. Szkoła w Nepalu bardzo ucierpiała podczas trzęsienia ziemi w 2015 roku i tamtejsze dzieci zdecydowanie potrzebują pomocy w edukacji i wyposażeniu szkoły. W Paragwaju z kolei byliśmy aż trzy lata temu, ale doskonale pamiętamy małą drewnianą szkołę w wiosce Indian, której chcielibyśmy bardziej pomóc.
Co z tych marzeń i planów uda się zrealizować? To zależy nie tylko od nas, ale i od tego, jak wiele środków uda nam się zgromadzić. Dlatego bardzo liczymy na Ciebie i będziemy megamegamega wdzięczni za Twoją pomoc :)

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)