Studenci UAM bez Granic

W Patronite od 01.10.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1604

liczba Patronów: 1468

1 patron
5 zł miesięcznie
335 zł łącznie
Jesteśmy grupą osób, które jeżdżą do odległych krajów, by pomagać dzieciom w edukacji. Nasz projekt ma już 5 lat! Byliśmy na Madagaskarze, w Nepalu, Paragwaju, Indonezji i Tanzanii, gdzie prowadziliśmy zajęcia z dziećmi. Działamy też w Polsce, bo chcemy, żeby dzieci potrafiły rozumieć się nawzajem.

O Autorze

Dzień dobry! Salama! Namaste! :)

Jesteśmy grupą studentów i doktorantów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy jeżdżą do odległych krajów, by pomagać dzieciom w edukacji. Nasz projekt Studenci UAM bez Granic ma już 5 lat! Byliśmy na Madagaskarze, w Nepalu, Paragwaju, Indonezji i Tanzanii, gdzie prowadziliśmy zajęcia z dziećmi.

Staramy się im ofiarować to, czego jako dzieci bardzo potrzebują - naukę przez zabawę! Pracujemy z nimi wykorzystując chusty animacyjne, zestawy klocków Lego Education, farby, kredki, gry edukacyjne... Wydawać by się mogło, że nie jest to jakaś niesamowita innowacja? Ale wyobraźcie sobie, że to, co w Polsce zazwyczaj jest na wyciągnięcie ręki, dla nich jest zupełną nowością! I naprawdę dużo im daje! Wszystkie rzeczy zostawiamy dzieciom i nauczycielom, żeby mogli korzystać z nich w przyszłości :)

Staramy się budować wiarę tych dzieci we własne marzenia, a ich uśmiech i zaangażowanie jest dla nas dowodem, że chyba trochę nam się to udaje :) 

Działamy też w Polsce, bo chcemy, żeby dzieci i młodzież, niezależnie od tego gdzie mieszkają, potrafiły rozumieć się nawzajem. Prowadzimy warsztaty i prelekcje, w ramach których ukazujemy codzienność życia dzieci i ich rodzin w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Rozmawiamy z nimi, bo chcemy dowiedzieć się, jak postrzegają świat i jak chcą w nim aktywnie uczestniczyć. Wierzymy, że mogą zmieniać świat na lepszy! 

Drogi Patronie, dziękujemy, że zainteresowałeś się naszym projektem. Każda pomoc z Twojej strony będzie dla nas bezcenna :) Jesteśmy otwarci na współpracę, zapraszamy do kontaktu!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni