Sztuka do kawy

W Patronite od 03.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1943

Liczba Patronów: 1780

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
114 miesięcznie
723 łącznie
Sztuka do kawy to nasza opowieść o sztuce – tak, jak ją widzimy i odbieramy.

O Autorze

☕️ + 🖼 = 💞

Sztuka do kawy to my – Ania Szałas i Ola Długołęcka.

 

Na naszych profilach w mediach społecznościowych tworzymy przyjazną platformę wymiany myśli, wrażeń i pytań dotyczących sztuki. Zapraszamy do niej każdą i każdego z Was – niezależnie od tego, czy na wystawach bywasz nieustannie, czy też Twój ostatni kontakt ze sztuką miał miejsce podczas szkolnej wycieczki. Do naszej galerii nie trzeba zakładać kapci, za to zapraszamy z kubkiem gorącej kawy!
(Albo zimnej. I z kapciami, jeśli akurat tak chcesz.)

 

 

Zdajemy sobie sprawę, jak potężnym i nieustannie towarzyszącym nam narzędziem są media społecznościowe. Same z nich korzystamy, tworzymy na nie treści i uwielbiamy, gdy dzieją się na nich rzeczy pozytywnie zmieniające świat. Wierzymy w siłę internetu jako narzędzia do budowania relacji i przekazywania wiedzy w przyjemny sposób. Niezależnie, czy jedziesz właśnie tramwajem, czy może scrollujesz fejsa próbując zasnąć (niezdrowo, ale spoko) – ze Sztuką do kawy możesz liczyć na lekką dawkę kultury bez pompy!

 

 

Jesteśmy historyczkami sztuki. Nasza wspólna przygoda zaczęła się w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie w latach 2018–2020 jako duet zarządzałyśmy Instagramowym profilem Muzeum. To właśnie tam w ciągu niespełna dwóch lat udało nam się potroić liczbę odbiorców Instagrama MNW! Zwieńczeniem naszych wysiłków była I nagroda w przeglądzie „Muzeum Widzialne” organizowanym przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów (kategoria Media Społecznościowe). Od tamtej pory współpracowałyśmy m.in. z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Stowarzyszeniem Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie czy Centrum Archiwistyki Społecznej.

 

Media o nas:

🔗 Poznajcie dwie młode damy, które stoją za „heheszkami" na Instagramie Muzeum Narodowego w Warszawie

🔗 Sztuka z przymrużeniem oka. Muzeum Narodowe w mediach społecznościowych. One robią to dobrze!

 

 

 

W ostatnich dniach lipca pandemicznego roku 2020 usiadłyśmy na kawie (a jakże!) i na całkowitym spontanie założyłyśmy profil, który miał być dla nas odskocznią od fascynującej, choć nie zawsze różowej pracy w muzealnictwie. W naszych głowach „Kawusia” (bo tak mówimy o naszym projekcie między sobą) miała być miejscem, gdzie mogłybyśmy bez przeszkód i akademickich uprzedzeń dzielić się dziełami sztuki, które nas zachwyciły, poruszyły lub po prostu zaintrygowały. I, co najważniejsze – dyskutować o nich z fajnymi ludźmi, poznając tropy do dalszych poszukiwań.

Tak też się stało – głównie dzięki Wam! 

 

 

Chciałybyśmy dalej rozwijać Sztukę do kawy – na liście naszych marzeń znajduje się m.in. częstsze dzielenie się z Wami wartościowymi treściami, poszerzenie działalności o materiały video oraz wystartowanie z wymarzonym podcastem – aby je spełnić, potrzebujemy Twojego wsparcia!

Dziękujemy każdej i każdemu z Was 💞

 

[Fot. Bartosz Bajerski]

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Emil Dlugolecki
Emil Dlugolecki
Próg: 30 zł
Ewa Królik
Ewa Królik
Próg: 30 zł
Anna K. Szałas
Anna K. Szałas
Próg: 9 zł
Monika Piątosa-Kosiorek
Monika Piątosa-Kosiorek
Próg: 15 zł
Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Próg: 30 zł