Tatromaniak.pl - Serwis Miłośników Tatr

W Patronite od 24.03.2017

Od kilku lat prowadzę portal skupiający miłośników Tatr, promując ich wyjątkowe uroki i na bieżąco relacjonując najważniejsze wydarzenia z tatrzańskiego świata. A przede wszystkim wkładając w niego mnóstwo serca i czasu.

O Autorze

Witajcie!

 

nazywam się Krzysztof Baraniak i trzy lata temu wpadłem na pomysł założenia niewielkiego „bloga” o Tatrach. Dziś www.tatromaniak.pl jest największym portalem o tej tematyce w polskim Internecie, ale przede wszystkim miejscem skupiającym olbrzymią społeczność ludzi o podobnej pasji.

 

Od początku prowadzenie Tatromaniaka to mnóstwo pracy, ale i niesamowita satysfakcja. Każdego dnia staram się, by publikowane na nim treści były rzetelne i atrakcyjne dla odwiedzających. Staram się na bieżąco informować Was o najnowszych wydarzeniach z tatrzańskiego świata, często rzucając wszystko i pędząc z powrotem do komputera. Staram się, by portal trzymał pewien poziom, choć w obliczu poruszanych niejednokrotnie trudnych tematów i różnic poglądowych wśród komentujących nie zawsze jest to łatwe. Staram się wreszcie, by swoimi zasięgami mógł przysłużyć się innym i posłużyć do robienia dobrych rzeczy, czego efektem były liczne zbiórki, aukcje charytatywne i inne inicjatywy naszej społeczności.

 

 

Musicie zdawać sobie sprawę, że sumienne prowadzenie Tatromaniaka absolutnie wyklucza typową pracę na etat. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą o profilu fotograficznym, godząc ją z pisaniem artykułów, wrzucaniem postów, śledzeniem bieżących wieści ze świata Tatr, odpisywaniem na Wasze maile i wiadomości prywatne.

 

Tatromaniak od zawsze był darmowy i tak pozostanie. Postanowiłem, że profil na Facebooku pozostanie praktycznie wolny od reklam, a te na stronie nie będą atakować Was ze wszystkich stron. Nigdy nie prosiłem też o żadne pieniądze na pokrycie wydatków związanych prowadzeniem Tatromaniaka. Wasze choćby niewielkie wsparcie pozwoliłoby mi oddać się temu w jeszcze większym wymiarze.

 

Mam sporo nowych pomysłów na dalszy rozwój portalu. Wśród nich na pierwsze miejsce wysuwa się zdecydowanie stworzenie porządnego FORUM, które miałoby służyć nam wszystkim – być miejscem wzajemnej pomocy, wymiany informacji o warunkach czy wrażeń ze szlaków. Owszem, wszystkie tego typu sprawy pojawiają się chociażby na grupach tematycznych na Facebooku, ale przeplatają z kolejnymi zdjęciami Hali Gąsienicowej czy setką innych tematów, spośród których trudno niekiedy wyłowić interesujące nas zagadnienie. Na forum wszystko pogrupowane by było w odpowiednie działy tematyczne i po prostu uporządkowane. Chciałbym również zamieścić na portalu więcej materiałów typowo edukacyjnych, pozwalających wszystkim lepiej poznać Tatry i skuteczniej przygotować się do wycieczek.

 

Niestety, wszystkie takie zabiegi wiążą się nie tylko z olbrzymimi nakładami czasowymi, ale i finansowymi. Kieruję zatem do Was tę nieśmiałą prośbę, nadal będąc nie do końca przekonanym o jej słuszności. Jeśli jednak w jakikolwiek sposób doceniacie to, co się dzieje na Tatromaniaku i chcecie, by działo się nadal, macie szansę dać temu wyraz zostając Patronami. Zupełnie szczerze – każda, choćby symboliczna kwota dorzucona do skarbonki będzie na wagę złota.

 


Długo myślałem co mogę dać Wam w zamian oprócz codziennej pracy nad portalem. Przygotowałem kilka nagród zależnych od zadeklarowanych kwot i mam nadzieję, że będą one dla Was dodatkową zachętą.

 

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wsparcie, nie ma problemu, rozumiem to. Jak wspomniałem, Tatromaniak zawsze będzie darmowy i dostępny dla wszystkich. Jeśli jednak jesteś w stanie wspomóc go kilkoma groszami i przyczynić się do realizacji naszych wspólnych celów, z góry bardzo Ci dziękuję.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)