Avatar użytkownika

Teatr Kamila Maćkowiaka

20
patronów
1 569 
miesięcznie
20 852 
łącznie
20
patronów
1 569 zł 20 852 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Dziękujemy! Bardzo doceniamy Twój wkład w rozwój naszego Teatru. Jako wspierający zostaniesz dodany do bazy odbiorców naszego specjalnego newslettera, w którym będziemy dzielić się z Tobą zakulisowymi materiałami i nigdzie indziej nie publikowanymi informacjami.
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Wielkie dzięki! Z wielką radością dodamy Cię do bazy odbiorców naszego specjalnego newslettera, w którym będziemy dzielić się z Tobą zakulisowymi materiałami i nigdzie indziej nie publikowanymi informacjami, a ponadto będziesz należeć do grona Widzów, którzy dostaną informacje o pokazach specjalnych i premierach aż tydzień wcześniej!
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Oprócz dodania Cię do bazy odbiorców naszego specjalnego newslettera odwdzięczymy się za Twoje wsparcie:

🎭 wysłanymi do Ciebie na powitanie odręcznymi podziękowaniami od całej ekipy Fundacji Kamila Maćkowiaka,
🎭 dodaniem Cię do Galerii Patronów na naszej stronie internetowej,
🎭 wymienianiem Cię (imiennie!) w comiesięcznych postach z podziękowaniami dla Patronów w naszych social mediach.

Ponadto przy wpłatach przez co najmniej dwa miesiące zaprosimy Cię do udziału w konkursie, w którym do wygrania będą wejściówki na nasze spektakle, a po sześciu miesiącach wsparcia zaczniemy Ci wysyłać kartki świąteczne! :)
Obrazek progu
89 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
PAKIET "DIVA"

Pakiet "Diva" skierowany jest do najwierniejszych fanów Divy, którzy chcą wesprzeć finansowo powstawanie drugiej części spektaklu - "Diva 2", którego premiera planowana jest na jesień 2023 roku. Jeśli chcesz razem z nami tworzyć ten niezwykły spektakl - zapraszamy!

W zamian za wybranie tego progu i finansowe wsparcie przez co najmniej 6 miesięcy, chcielibyśmy odwdzięczyć Ci się:
🎭 czteroosobowym zaproszeniem na jeden z pokazów "Diva 2",
🎭 uczestnictwem w zamkniętym spotkaniu, podczas którego będziesz mógł zrobić sobie zdjęcie z Divą,
🎭 dostępem do całego backstage'u z produkcji drugiej części "Divy".
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Bardzo dziękujemy, że wybrałeś ten próg jako swój wkład w rozwój naszego Teatru. Naprawdę robisz różnicę :)

W ramach podziękowań za comiesięczne wspieranie taką kwotą chcielibyśmy zaproponować Ci wszystko to, co oferujemy w poprzednich progach, a ponadto:

🎭 wymienienie Cię (imienne!) w podziękowaniach dla Patronów w kolejnych wydaniach naszego "Kulturalnika Łódzkiego",
🎭 ekskluzywny album z autografem Kamila Maćkowiaka zawierający archiwalne zdjęcia i płytę DVD z telewizyjną rejestracją spektaklu "Niżyński",
🎭 plakat wybranego spektaklu z autografami twórców,
🎭 spersonalizowane grafiki informujące o tym, że jesteś naszym Patronem.

Ponadto, po sześciu miesiącach wpłat, z wielką radością podziękujemy Ci zaproszeniem na galę zakończenia sezonu teatralnego, na którym wręczymy Ci imienny certyfikat Patrona.
Obrazek progu
250 zł miesięcznie
Wow! Dziękujemy, że rozważasz comiesięczne wspieranie naszego Teatru tą kwotą. To oznacza, że nadajemy na tych samych falach i rozwój teatru niezależnego jest dla nas tak samo ważny :)

W ramach podziękowań za wsparcie chcielibyśmy zaproponować Ci wszystko to, co w niższych progach, a ponadto:
🎭 już po dwóch wpłatach raz w miesiącu w będziemy umieszczać Twoje nazwisko na planszy Patronów wyświetlanej przed naszymi spektaklami,
🎭 po trzech miesiącach wpłat zostaniesz zaproszony na widownię podczas prób generalnych przed premierami...
🎭 ... a także na organizowane w Fundacji spotkania zamknięte z Kamilem oraz członkami ekipy, w których będziemy chcieli dzielić się z Tobą naszymi planami teatralnymi oraz poznać Twoje zdanie na ich temat.
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Wsparcie na tym poziomie to oznaka, że zależy Ci na rozwoju teatru niezależnego tak samo, jak nam. A to oznacza, że chcemy Ci podziękować osobiście i najlepiej, jak potrafimy. Oprócz wszystkiego tego, co oferujemy w poprzednich progach, po trzech miesiącach wspierania nas tą kwotą:

🎭 zaprosimy Cię na organizowane raz w sezonie uroczyste, pospektaklowe bankiety, na których będą mogli poznać Cię zarówno członkowie ekipy, jak i nasi artyści,
🎭 ponadto - także minimum raz w sezonie - gwarantujemy Ci udział w organizowanych przez nas specjalnych eventach (w planach mamy choćby projekcję "Niżyńskiego" na dużym ekranie, ale kto wie, co jeszcze wymyślimy!).
Obrazek progu
1000 zł miesięcznie
1000 zł i więcej to oferta dla małego i większego biznesu. Dla Aniołów, Mecenasów, Filantropów... Wszystkich, którzy chcą włączyć się w stałe wsparcie naszego teatru. Jeśli jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem - zanim wybierzesz ten próg, skontaktuj się z nami na biuro@fundacjamackowiaka.org. Z chęcią przedstawimy Ci naszą ofertę, która z całą pewnością spełni Twoje oczekiwania :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Teatr Kamila Maćkowiaka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"Nietuzinkowy Teatr, nietuzinkowy Artysta, nietuzinkowy repertuar" - to jedna z często powtarzanych opinii o Teatrze Kamila Maćkowiaka.
 


Pamiętam, jak wszyscy wokół mnie ostrzegali, że popełniam zawodowe samobójstwo, odchodząc z etatu renomowanego teatru i zakładając autorską inicjatywę. Ja jednak wierzyłem w swoje marzenie, wierzyłem, bo razem ze mną byli ludzie, którz chcieli to marzenie współtworzyć.

Tak Kamil wspomina początki... 2010 rok był tym rokiem, kiedy, jako aktor tworzący zapadające w pamięć kreacje i wielokrotnie za nie nagradzany, podjął decyzję o założeniu organizacji pozarządowej pod nazwą Fundacja Kamila Maćkowiaka. Od początku celem było stworzenie dostępnej dla wszystkich łodzian stałej sceny teatralnej.

Kamil Maćkowiak z ekipą, 2021.


Od tego czasu nieustannie pracujemy nad rozszerzeniem i wyjątkowością repertuaru. Tworzymy spektakle bardzo zróżnicowane gatunkowo - zarówno komedie, jak i dramaty psychologiczne. Każda sztuka dotyczy ważnych i aktualnie nurtujących społeczeństwo problemów. Spektakle Teatru Kamila Maćkowiaka to inscenizacje łączące sztukę wysoką z popularno-rozrywkową. 

Mamy na koncie 15 premier teatralnych, łącznie z kultowym "Niżyńskim" oraz "Diva Show", które mają ponad 20 nagród na festiwalach polskich i międzynarodowych. Jako "najbardziej emocjonujący teatr w mieście" docieramy do nowych widzów także dzięki produkcjom filmowym i telewizyjnym, wydawnictwom czy wystawom.

Kamil Maćkowiak w spektaklu "Diva Show", fot. Radek Ginter, 2022.

 Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia?

Jako teatr niezależny utrzymujemy się wyłącznie z biletów. Nie otrzymujemy żadnej stałej dotacji, nie mamy też... stałego miejsca. Z tego powodu nasz teatr to nie budynek i nie scena, tylko ludzie. Właśnie dlatego potrzebujemy Was, byśmy dalej mogli tworzyć zaangażowane spektakle o niekomercyjnym charakterze

"Mężczyzna z różowym trójkątem" - zwiastun spektaklu

 Dlaczego warto nas wspierać?

... bo staniesz się niezwykle istotną, niezbędną częścią wyjątkowego zespołu i projektu

Przestrzeń, jaką tworzy Teatr Kamila Maćkowiaka, może funkcjonować i rozwijać się tylko dzięki odważnym i wrażliwym ludziom. Również dzięki Patronkom i Patronom, naszym Mecenasom.

Nie boimy się podejmować trudnych tematów, choć spektakle przełamujące tematy tabu są dalekie od komercji i nie zawsze przynoszą zyski na poziomie koniecznym do bezproblemowego funkcjonowania teatru. Mamy jednak poczucie misji, które staramy się wypełniać mimo pojawiających się trudności. Wierzymy, że robimy to dobrze, co potwierdzają najcenniejsze dla nas opinie - od Widzów

Uważność na widza, szacunek do niego, bogactwo repertuaru i emocji, których dostarcza. Żaden widz nie pozostaje anonimowy, od kupienia biletu, przebicia się przez bezdroża Bałut po szatnię. Widz jest zaopiekowany przez Anioły Prezesa. (...) Kamil Maćkowiak i jego współpracownicy potrafili stworzyć z widzów wspólnotę. (Ilona Dudek)

Najbardziej doceniam, że to co robicie powstaje z prawdziwej pasji dla teatru i sztuki teatralnej, która jest odpowiedzią dla głodnego emocji widza. Dzięki temu stajemy się wielką teatralną rodziną, która pójdzie gdziekolwiek będziecie grać! (Dziennikarz z Pasji)

W tym teatrze jest coś niesamowitego. Ludzie, atmosfera i klimat. Po prostu chce się tu być i chętnie spędza się z Wami każdą wolną chwilę. (Agnieszka Krawczyk)

Teatr Kamila Maćkowiaka cenię za szczerość przekazu, niesamowitą lekkość, mimo ciężkiej pracy i ogromne serce, które niesie to wszystko do widza, za upór, mimo wszystkich przeciwności losu i dążenie do swoich marzeń, które są celem i dla mnie przykładem. (Ada Zbudniewska)

Kamil Maćkowiak z widzką Agnieszką Kieszkowską. Jako jedyny teatr w Polsce
przyznajemy nagrody... naszej publiczności!

 Nasze osiągnięcia

 • 15 premier teatralnych,
 • liczne nagrody:
  - Nagroda ZASP im. Leona Schillera za spektakl "Diva Show" (2013),
  - I miejsce w plebiscycie „Plastry Kultury” w kategorii "Spektakl teatralny roku" dla "Diva Show" (2014),
  - Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów WROSTJA za spektakl "Diva Show" (2015),
  - Nagroda Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów WROSTJA za spektakl "Diva Show" (2015),
  - Plaster Kultury dla Najlepszego Spektaklu 2020 za spektakl "Klaus - obsesja miłości",
  - Wiosło Kultury w kategorii Wydarzenie w 2020 za spektakl "Klaus - obsesja miłości",
  - Wiosło Kultury w kategorii Wydarzenie w 2020 za spektakl "Śmierć i dziewczyna",
  - Nagroda Jury Młodych XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” (Zabrze 2022) dla Waldemara Zawodzińskiego za scenografię do spektaklu "Mężczyzna z różowym trójkątem",
  - Nagroda Publiczności na XVI Katowickim Karnawale Komedii za spektakl "Cudowna terapia" (2023).
 • jako jedyny teatr w Polsce wydajemy swoją własną, autorską gazetę - "Kulturalnik Łódzki", którą samodzielnie piszemy, składamy oraz dystrybuujemy w nakładzie 15.000 egzemplarzy,
 • wśród naszych działań okołoteatralnych znalazła się także między innymi wystawa fotograficzna inspirowana spektaklem "Niżyński", zatytułowana "Tańczyć rzeczy straszne" i przedstawiona podczas prestiżowego międzynarodowego festiwalu "Spotkania z Meyerholdem" (fotografie: Bartosz Wojciechowski, 2011),
 • w 2018 roku wydaliśmy profesjonalną realizację telewizyjną spektaklu "Niżyński". Płycie DVD towarzyszy ekskluzywne wydanie albumu z setkami zdjęć dokumentujących losy spektaklu na przestrzeni lat. W 2023 roku nagranie "Niżyńskiego" trafiło również na platformę teatralną Dramox,
 • realizujemy darmowe pokazy spektakli dla łodzian - w ten sposób, przed oficjalną premierą, pokazaliśmy szerokiej publiczności aż sześć razy najnowszy monodram Kamila Maćkowiaka "Mężczyzna z różowym trójkątem",
 • organizujemy spotkania, podczas których zapoznajemy Widzów z problematyką naszych spektakli - w przypadku przedpremiery spektaklu "Zombi" odbył się panel dyskusyjny dotyczący tematu uchodźstwa, a darmowym pokazom "Mężczyzny z różowym trójkątem" towarzyszyła konferencja z udziałem laureatki Literackiej Nagrody Nike Joanny Ostrowskiej oraz dra Andrzeja Kompy,
 • od lat działamy w fantastycznym zespole pełnym pasji :) 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Teatr Kamila Maćkowiaka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kasia Ostaszewska
Kasia Ostaszewska
100 zł
Krzysztof Struszczak
Krzysztof Struszczak
100 zł
Anna Górska
Anna Górska
20 zł
Anna Ociepa
Anna Ociepa
50 zł
Dominik Pierzakowski
Dominik Pierzakowski
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.