Teatr Żelazny

W Patronite od 22.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 637

Liczba Patronów: 513

Zostań Patronem
28 patronów
560 miesięcznie
30 720 łącznie
Teatr prowadzony jest przez małżeństwo – Martę Marzęcką-Wiśniewską i Piotra Wiśniewskiego, którzy z miłości do teatru, zapragnęli stworzyć teatr, który trafia w gusta młodych jak i starszych widzów. Z Teatrem stale współpracują najlepsi śląscy artyści, a także znani ze szklanego ekranu.

O Autorze

Kochani!

Walczymy o przetrwanie Teatru.  Przez lata utrzymywaliśmy się z własnych wpływów, ceniąc sobie wypracowaną niezależność. Dziś, w dobie pandemii i obostrzeniach jakie są nakładane - dramatyczne ograniczenie  dostępnych miejsc na widowni - wiemy, że ta jesień (po wiosennej przerwie w funkcjonowaniu) będzie ciosem, z jakiego się nie podniesiemy. 

Koszty i zobowiązania związane z utrzymaniem budynku, pracowników czy planowaniem kolejnych premier znacznie przekraczają możliwości zarabiania na swój byt przy nałożonych ograniczeniach.

Naszą ideą jest wolność i nieuzależnianie istnienia Teatru od zewnętrzych pieniędzy (rządowych dotacji). Konsekwentnie nam się to udawało. Dzięki ugruntowanej pozycji Teatru, zaufaniu widzów którzy do nas wracają mogliśmy udowadniać, że artyści także potrafią myśleć "biznesowo" i realizować założony budżet. Całe utrzymanie budynku, pracowników, infrastruktury, remonty i produkcja spektakli teatralnych są naszymi kosztami. 

Wychodząc naprzeciw pojawiającemu się zapotrzebowaniu i pojawiającym się przeszkodom w naszym funkcjonowaniu, kierując się chęcią rozwijania marki Teatru Żelaznego a także jeszcze większą upowszechniania kultury potrzebujmy stałego wsparcia od osób, które już na zaufały.  

 

Marta Marzęcka-Wiśniewska i Piotr Wiśniewski

W czasie wiosennego lockdown'u ratowaliśmy Teatr otwierając warzywniak "Twoja Nać".

Dziękujemy, że byliście wtedy z nami.

Obejrzyj reportaż Dzień Dobry TVN  o naszym warzywniaku TUTAJ

Liczymy na Wasze wsparcie! 


Krótki opis długiej historii naszego Teatru

Teatr Żelazny prowadzimy od prawie 10 lat. Powstał z miłości do teatru, który trafia w gusta zarówno młodych jak i starszych widzów. Tematyka spektakli dotyka naszej rzeczywistości i problemów współczesnego świata. Staje się komentarzem podanym w przystępny, nierzadko zabawny sposób, jednocześnie dając widzom wiele do myślenia. Skupiając się na spektaklach dla dorosłych, regularnie realizowane są także premiery spektakli dla dzieci, bazujące na najlepszej literaturze dziecięcej.

Z Teatrem stale współpracują najlepsi śląscy artyści, a także znani ze szklanego ekranu aktorzy – Artur Barciś czy Ewa Błachnio. Teatr otrzymał dwie, prestiżowe nagrody – Złota Maska 2017 (Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego) za reżyserię spektaklu „Jabłko” dla Artura Barcisia, a także Osobowość Roku 2017 dla Piotra Wiśniewskiego – plebiscyt Dziennika Zachodniego.

Śląsk stał się wspaniałym zagłębiem kulturalnym, a Teatr Żelazny stał się wyjątkowym miejscem na mapie kulturalnej Śląska. 

W 2018 roku zagraliśmy 281 spektakli dla 25 000 widzów!
W 2019 roku 361 dla 32 000 widzów. Są to wyniki na miarę dotowanych teatrów instytucjonalnych. 

Zapraszamy na naszą stronę: www.teatrzelazny.pl

Zapraszamy na nasz Facebook  https://www.facebook.com/teatr.zelazny/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anna Mielech
Anna Mielech
Próg: 30 zł
Grzegorz Klemens
Grzegorz Klemens
Próg: 50 zł
Irena Kurdziel
Irena Kurdziel
Próg: 30 zł
Maciej Jagodziński
Maciej Jagodziński
Próg: 10 zł
Grzegorz Scibisz
Grzegorz Scibisz
Próg: 10 zł
Jolanta Kunecka
Jolanta Kunecka
Próg: 10 zł