Tomek Węcki

W Patronite od 26.05.2018

Cześć, mam na imię Tomek i jestem grafomanem. To znaczy, że lubię pisać, ale zawsze miałem spory problem, żeby mi to dobrze wychodziło! Przez kilkanaście lat ćwiczyłem rzemiosło, aż wreszcie w roku 2013 założyłem Spisek Pisarzy, gdzie dzielę się doświadczeniami i pomagam tworzyć najlepsze historie.

O Autorze

Piszę, nagrywam, analizuję. Najbardziej aktywny jestem na Spisku Pisarzy, gdzie zapraszam Cię szczególnie mocno, jeśli tworzysz własne teksty.

Pierwszą moją książkę możesz ściągnąć za darmo, tutaj: „Wtajemniczenie”. To opowieść urban fantasy, która dzieje się we współczesnym Wrocławiu. Jak zauważyli recenzenci: jest i śmieszna, i straszna. :)

Możesz mnie również znaleźć na You Tube.

Nad czym teraz pracuję?

W tym roku powinien się ukazać mój poradnik na temat przygotowania i planowania powieści. Nad czym warto pomyśleć, zanim zaczniesz pracę nad książką? Jakie elementy opowieści najlepiej ułożyć na początku? Co zrobić, żeby pisanie szło łatwiej, fabuła łatwo układała się w zgrabną całość, a opowieść była „o czymś”?

To będzie pierwsza książka, którą patroni z progów od 20 złotych wzwyż dostaną za darmo. :)

Poza tym, piszę dwie powieści - kontynuację „Wtajemniczenia” oraz nową, niezależną opowieść. Na razie nie mam pojęcia, kiedy skończę.

Dlaczego Patronite?

Szczerze? Choćby dlatego, żeby się dowiedzieć, kiedy mam szansę skończyć swoje powieści! ;)

Głównym problemem od zawsze jest dla mnie konieczność dzielenia swojego czasu między projekty, które chcę podjąć, a te, którymi muszę się zająć, bo inaczej nie będzie chleba na stole. Ej, nie narzekam; wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji. Tyle że z jednej strony mam Ważnych Szefów z Wielkiej Firmy, którzy mogą sobie kupić mój czas na pęczki. A z drugiej - ludzi, którym faktycznie mogę pomóc (a przynajmniej: dostarczyć materiału do rozmyślań). Wolę tę drugą grupę. Kiedy tworzę dla nich, wszyscy zyskują więcej. Jeśli jesteś tego samego zdania i chcesz, aby mojej sieciowej aktywności (i książek) było więcej - pomóż mi zdobyć więcej swobody.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)