Avatar użytkownika

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

0
patronów
0 
miesięcznie
570 
łącznie
0
patronów
0 zł 570 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Dzięki Tobie kupimy materiały na zajęcia plastyczne dla dzieci z jednej z placówek wsparcia dziennego :)
10 zł miesięcznie
Wow, właśnie ufundowałeś ciepły posiłek! To dla nas, a przede wszystkim naszych podopiecznych, bardzo dużo znaczy!
W ramach wdzięczności umieścimy Twoje imię w zakładce Nasi Patroni na naszej stronie internetowej
20 zł miesięcznie
Bardzo dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzasz!
Twoja wpłata umożliwia zorganizowanie wycieczki edukacyjnej dla jednego z naszych podopiecznych.
Umieścimy Twoje imię w zakładce Nasi Patroni na naszej stronie internetowej a także wyślemy na Twój adres mailowy specjalny certyfikat Przyjaciela Dziecka :)
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
600 dostępnych miejsc
Ogromnie dziękujemy! Tak hojna wpłata to dla nas wyraz wielkiego wsparcia i zaufania dla naszej wiedzy i doświadczenia.
50 zł to kwota, dzięki której osoba z niepełnosprawnością może skorzystać z profesjonalnej pomocy rehabilitacyjnej- widzisz więc, jak jest pomocna.
Umieścimy Twoje imię w zakładce Nasi Patroni na naszej stronie internetowej, wyślemy Certyfikat Przyjaciela na Twój adres mailowy oraz wyślemy drobny upominek na wskazany przez Ciebie adres :)
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
100 dostępnych miejsc
To dla nas wielki zaszczyt, że tak cenisz naszą pracę!
Jesteś naszym honorowy Patronem, dlatego oprócz wszystkich nagród z poprzednich progów, raz w roku otrzymasz od nas spersonalizowaną paczkę niespodziankę z upominkami zrobionymi przez naszym podopiecznych! Dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy działającą w Warszawie i na Mazowszu organizacją pożytku publicznego. Od ponad 100 lat wspieramy w zdrowym rozwoju dzieci, młodzież i osoby z niepełnosprawnością zagrożone wykluczeniem społecznym.

Silni tradycją

mądrzy doświadczeniem

otwarci działaniem

 

 

Obszerność naszych działań trudno opisać w kilku zdaniach, ale to przede wszystkim:

 • codzienna praca z ponad 1500 dzieci w naszych 46 placówkach wsparcia dziennego w Warszawie i na Mazowszu, gdzie nasi wykwalifikowani wychowawcy pomagają w nauce, prowadzą warsztaty i zajęcia edukacyjne, dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, wziąć udział w zabawach i wycieczkach, 

dzieci

 

 • organizacja wyjazdów kolonijnych i zimowisk dla 2000 dzieci rocznie,

 

 • aktywizacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami - już około 150 osób bierze udział w naszych Warsztatach Terapii Zajęciowej. To rodzaj rehabilitacji, która pozytywnie wpływa na rozwój pamięciowy, poznawczy, społeczny oraz fizyczny uczestnika oraz skupia się na lepszym funkcjonowaniu jego ciała i komunikacji. Terapia przygotowuje do radzenia sobie w codziennym życiu i pomaga w podjęciu zatrudnienia na rynku pracy. Zajęcia odbywają się w pracowniach tematycznych takich jak multimedialna (z możliwością korzystania z komputera, internetu), gospodarstwa domowego (gdzie trenuje się umiejętności ekonomiczne czy przygotowywanie posiłków), krawieckie, stolarskie czy artystyczne. 

 • w ramach wsparcia dorosłych osób z niepełnosprawnościami podjęliśmy nowatorski projekt budowy Domu Wytchnieniowego - Środowiskowego Domu Dziennego Pobytu z miejscami hostelowymi w Olszance w powiecie żyrardowskim (zobacz jak nam idzie w zakładce "Cele").

Projekt umożliwi objęcie dzienną opieką oraz rehabilitacją ok. 30 osób z niepełnosprawnościami. Placówka ma być dla tych osób miejscem wszechstronnego rozwoju, a dla ich rodzin miejscem wytchnieniowym. Zdecydowaliśmy, że Dom będzie posiadał pokoje hostelowe, co umożliwia dorosłej osobie z niepełnosprawnością skorzystać z naszego Ośrodka przez całą dobę, a ich rodzinom daje czas niezbędny do załatwienia osobistych spraw. 

 

 

 • prowadzimy najstarszy w Polsce Ośrodek Adopcyjny w Warszawie, dzięki któremu ponad 4000 dzieci znalazło kochający dom a około 1000 dzieci powierzyliśmy w opiekę rodzinom zastępczym. Nasza placówka oferuje pełne wsparcie przed i po adopcyjne, korzystamy z autorskiego programu szkolenia “D.R.O.G.A. do rodzicielstwa”. Przy Ośrodku działa Klub Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych, gdzie rodziny wzajemnie wspierają się w procesie adopcyjnym. Od początku lat 90-tych ubiegłego wieku Ośrodek prowadzi Adopcyjny Telefon Zaufania, gdzie anonimowo można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania lub otrzymać wsparcie psychologiczne.

Wspierając pracę Ośrodka Adopcyjnego TPD:

 1. pomagasz w jeszcze lepszym przygotowaniu osób chętnych do pełnienia roli rodzica,
 2. umożliwiasz diagnostykę medyczną dzieci oczekujących na swoich rodziców adopcyjnych, 
 3. ułatwiasz uzyskanie specjalistycznego wsparcia osobom, które przysposobiły dziecko - rodzicielstwo adopcyjne jest bowiem rodzicielstwem terapeutycznym (dla dziecka). Chcemy obejmować wsparciem i oferować konsultacje osobom, które zdecydowały się na ten bardzo odważny krok,
 4. przyczyniasz się do organizacji wyjątkowego dla rodzin adopcyjnych wydarzenia, jakim jest „Piknik z Bajką Adopcyjną”. Pierwszy Piknik zorganizowany został 10 lat temu z inicjatywy i przy współudziale rodziców adopcyjnych.

 

 

 

 

Codziennie pod naszą opieką znajduje się ponad półtora tysiąca dzieci!

 


 

Jesteśmy uważni i reagujemy na wydarzenia wokół nas, dlatego od maja 2022 prowadzimy Ośrodek "Nadzieja"- jest to miejsce wsparcia dla kobiet-uchodźczyń wojennych z Ukrainy i ich dzieci. Kobiety mogą skorzystać z porad psychologicznej, pedagogicznej, prawniczej oraz z pomocy w znalezieniu pracy. 

 

 

Nieustannie podejmujemy nowe inicjatywy, by w jak najlepszy sposób pomagać najbardziej potrzebującym: 

 • jesteśmy w trakcie remontu budynku, w którym powstanie Środowiskowy Dom Dziennego Pobytu z pokojami hostelowymi- będzie to miejsce pełnego rozwoju osób z niepełnosprawnościami a dla ich rodzin - wytchnienia - możesz pomóc nam w budowie- sprawdź naszą zakładkę "Cele" :) 
 • rozwijamy działalność Warszawskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie mieszkańcy Warszawy oprócz skorzystania z porad specjalistów, mogą brać udział w warsztatach, webinariach i wykładach,
 • stale pracujemy nad nowoczesnymi, dopasowanymi do współczesnych wyzwań rozwiązaniami w Ośrodku Adopcyjnym, by kompleksowo wpierać przyszłą rodzinę w procesie adopcyjnym,
 • dostarczamy do Ośrodka "Nadzieja" żywność, produkty higieniczne, zapewniamy kobietom i dzieciom z Ukrainy możliwość porad psychologicznych, pedagogicznych, prawnych, pomagamy w znajdowaniu pracy - możesz pomóc nam spełnić te potrzeby - sprawdź naszą zakładkę "Cele" :) 

 

Chciałbyś nas wesprzeć?

Zostań naszym Patronem i dołóż swoją cegiełkę do pomocy najbardziej potrzebującym!

 

Odwiedź nas - tpd-maz.org.pl 

Napisz do nas - biuro-tpd@tpd-maz.org.pl 

Znajdziesz nas również na Facebook'u: https://www.facebook.com/TPD.Oddzial.Mazowiecki 

 

Cele Autora

Pomoc dla Ośrodka "Nadzieja" dla kobiet i dzieci z Ukrainy
 • 2 250 zł
 • 1 680 zł brakuje
25%
Za uzbierane pieniądze uzupełnimy zapasy spożywcze i higieniczne w Ośrodku, dokupimy ciepłe ubrania dla maluchów, koce i ręczniki.
Dokupienie glazury i terakoty do Ośrodka Wytchnieniowego w Olszance
 • 19 800 zł
 • 19 230 zł brakuje
2%
Remont rozpoczęliśmy w styczniu 2021 roku. Dzięki zaufaniu naszych darczyńców udało nam się zebrać 60% potrzebnych środków. Na dokończenie projektu potrzebujemy jednak dalszego wsparcia.
Pieniądze z tego Celu zostaną przeznaczone na dokupienie glazury i terakoty na podłogę do Ośrodka Wytchnieniowego w Olszance

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Towarzystwo Przyjaciół Dzieci już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.