Avatar użytkownika

Dr Daniel Tyborowski - Środowe spotkania z dziejami Ziemi

4
patronów
90 
miesięcznie
11 840 
łącznie
4
patronów
90 zł 11 840 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję za wsparcie!

Paleontologia i nauki o Ziemi są dla Ciebie ważnymi dziedzinami nauki.
10 zł miesięcznie
Zapraszam Cię na mojego instagrama gdzie wrzucam zakulisowe treści z przygotowywania środowych wykładów.
Tam konsultuję tematy, o których chcielibyście usłyszeć oraz odpowiadam na pytania.
25 zł miesięcznie
Za tę kwotę możesz zadać mi pytanie dotyczące paleontologii, geologii lub ewolucji, na które odpowiem podczas wykładu na żywo.
50 zł miesięcznie
Za tę kwotę możesz zadać mi pytanie dotyczące paleontologii, geologii lub ewolucji, na które odpowiem podczas wykładu na żywo. Zostaniesz również wymieniony na planszy końcowej każdego wykładu jako patron.
100 zł miesięcznie
Ty proponujesz listę tematów, o których chciałbyś abym zrobił wykład.
200 zł miesięcznie
Otrzymujesz dostęp do profitów z wszystkich niższych progów. 200 złotych to poważna kwota więc myślę, że w ramach indywidualnych ustaleń dowiem się od Ciebie jak jeszcze będę mógł Ci się odwdzięczyć. :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dr Daniel Tyborowski - Środowe spotkania z dziejami Ziemi w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem paleontologiem, geologiem i popularyzatorem nauk o Ziemi. Prowadzę "Środowe spotkania z dziejami Ziemi" - cykl wykładów o tematyce paleontologicznej. Seria ta obejmuje wykłady na żywo, pogadanki w muzeach oraz relacje z wyjazdów terenowych do najciekawszych stanowisk paleontologicznych.

Witajcie Podróżnicy w czasie!

Nazywam się Daniel Tyborowski, jestem paleontologiem i geologiem. Od 2019 roku regularnie popularyzuję te dziedziny nauki w serwisie YouTube.

Moją ulubioną formą popularyzowania nauki są wszelkiego rodzaju wykłady (czy to w formie stacjonarnej, czy on-line), pogadanki i prezentacje. Szczególny nacisk staram się kłaść na kontakt ze słuchaczami, dlatego interakcje z widzem uważam za kluczowe w pracy popularyzatora. Oprócz prowadzenia wykładów popularnonaukowych zajmuję się również pisaniem tekstów o tematyce paleontologicznej/ewolucyjnej oraz odpowiadam za tworzenie wystaw w muzeach przyrodniczych na terenie Polski.

Za moje najważniejsze osiągnięcie popularyzatorskie uważam cykl „Środowe spotkania z dziejami Ziemi”. Jest to seria popularnonaukowych wykładów o tematyce paleontologicznej, które odbywają się na żywo w serwisie YouTube w środy o godzinie 18.00. Cykl ten wystartował na początku pandemii w 2020 roku, kiedy prowadzenie wykładów stacjonarnych stało się niemożliwe, a ja jako popularyzator musiałem zaadaptować się do nowych warunków. Seria zdobyła na tyle dużą popularność, że trwa do dzisiaj. Każdy wykład składa się z prezentowania przeze mnie danego tematu oraz pytań ze strony widzów, którzy udzielają się na żywo na czacie. Widzowie mogą pisać komentarze w czasie rzeczywistym oraz po zakończeniu prezentacji.

Historia Ziemi i ewolucja życia to zagadnienia niełatwe do popularyzowania z racji na to, że są to kwestie oddalone od naszej rzeczywistości o miliony, a nawet miliardy lat. Dlatego w mojej pracy staram się wykorzystywać spektakularne i widowiskowe zagadnienia takie jak dinozaury, morskie gady, mamuty czy wielkie wymierania, które dotknęły biosferę w celu zapoznania słuchaczy z mniej popularnymi i medialnymi, ale bardzo ważnymi tematami jak np. zmiany klimatu w przeszłości geologicznej czy procesy, które doprowadzają do powstawania skamieniałości. Na wykładzie, który pozornie tyczyć się ma dinozaurów mogę przekazać słuchaczom wiedzę o tym jak działają procesy ewolucyjne i jakim prawom podlega biologia czy geologia. Te spektakularne tematy, nazywane przeze mnie „przyciągaczami uwagi” pełnią kluczową rolę podczas moich działań popularyzatorskich. Słowem, za każdym dinozaurem czy mamutem staram się podkreślić wagę mechanizmów, które rządzą światem przyrody.

W ciągu trwania serii stworzyła się społeczność widzów, którzy każdego tygodnia o stałej porze udzielają się w trakcie wykładu. Widzowie proponują tematy kolejnych spotkań, które ja potem opracowuję na podstawie literatury paleontologicznej i przygotowuję kolejne wykłady. Jednym z założeń cyklu było zerwanie z dotychczasowym stereotypem, według którego wykłady muszą być czymś nudnym i nieciekawym. Staram się pokazać ludziom, że taka forma opowiadania o nauce może być luźna, interesująca, a nawet zabawna.

Zapraszam do wspierania i odkrywania razem ze mną tajemnic wymarłego świata!

Paleontologiczne pozdrowienia!

Daniel Tyborowski 

 

PS. Oto kilka przykładowych wykładów online, stacjonarnych i z terenu:

Cele Autora

Wykłady z terenu i zwiedzanie stanowisk paleontologicznych
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 910 zł brakuje
0%
Polska słynie z wielu unikatowych stanowisk paleontologicznych i geologicznych. W 2022 roku ruszyłem w teren aby móc pokazać Wam te ciekawe miejsca. W przyszłości chciałbym częściej jeździć po Polsce i pokazywać Wam cuda dawnego świata, profile i odsłonięcia geologiczne oraz najciekawsze i najpiękniejsze skamieniałości znalezione w terenie.
Wykłady w każdą środę!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 910 zł brakuje
0%
Dzięki Waszemu wsparciu mogę bez zakłóceń prowadzić regularne wykłady na YouTube raz w tygodniu. Przygotowanie każdego wykładu to ogromny nakład czasu i energii, które poświęcam na zebranie naukowej literatury i subskrypcję międzynarodowych czasopism naukowych. To dzięki tym źródłom mam pewność, że wiedza, którą Wam przekazuję jest rzetelna i zweryfikowana!
Taka kwota zapewnia mi odpowiednią higienę pracy i pewność, że nie będę musiał zarywać nocek ;)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dr Daniel Tyborowski - Środowe spotkania z dziejami Ziemi już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Piotr Rymarz
Piotr Rymarz
50 zł
Anna Iwasińska
Anna Iwasińska
25 zł
Michał Gazda
Michał Gazda
5 zł
Anonimowy patron
10 zł
Tomasz Maleńczyk
Tomasz Maleńczyk
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.