Urbcast - podcast o miastach

W Patronite od 02.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1483

Liczba Patronów: 1157

Zostań Patronem
Kup na prezent
11 patronów
205 miesięcznie
2 120 łącznie
Urbcast to unikalny dwujęzyczny podcast o miastach, urbanistyce, gospodarce przestrzennej, architekturze i nie tylko. W każdą środę usłyszysz w nim o moich spostrzeżeniach dotyczących miast na całym świecie, architektury, życia w Kopenhadze, jak i posłuchasz rozmów z interesującymi gośćmi.

O Autorze

 


Cześć!

Nazywam się Marcin Wojciech Żebrowski.

Popularyzuję urbanistykę i edukuję na temat dobrze zaprojektowanej przestrzeni w naszych miastach.

Jestem urbanistą i podcasterem.

Skończyłem gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Warszawskim oraz magisterkę na kierunku Sustainable Urban Design, na wydziale architektury na szwedzkim Uniwersytecie w Lund. Obecnie mieszkam w Kopenhadze, gdzie rozwijam swój podcast i dziele się moimi spostrzeżeniami na temat miast.

Coś bardziej osobistego? 100% ekstrawertyk! Kocham poznawać ludzi, a rozmowa z nimi daje mi energetycznego kopa. Moje działanie bazuje na kontakcie zarówno z gośćmi, jak i słuchającymi.

Patronite to kolejny krok w stronę, mam nadzieję, jeszcze bardziej zażyłej relacji.
 

 

Autor logo: Adrian CibickiUrbcast to unikalny dwujęzyczny podcast o miastach, urbanistyce, gospodarce przestrzennej, architekturze i nie tylko. W każdą środę usłyszysz w nim o moich spostrzeżeniach dotyczących miast na całym świecie, architektury, życia w Kopenhadze, jak i posłuchasz rozmów z różnymi gośćmi – nie tylko ze świata urbanistyki.

Mój podcast powstał z czystej pasji i chęci rozmowy o miastach. Z biegiem czasu i kolejnymi rozmowami zdałem sobie sprawę, jak bardzo potrzebujemy interdyscyplinarnego podejścia w rozmowie i projektowaniu naszych miast. 

W przystępny sposób tłumaczę pozornie skomplikowane pojęcia. W podcaście przedstawiam dane zagadnienie, problem lub pojęcie rozmawiając z ekspertami  i ekspertkami w danym temacie.Porozmawiajmy o miastach, urbanistyce, gospodarce przestrzennej i architekturze.


Dlaczego Patronite?
 

Kiedy w połowie maja 2020 roku pojawił się pilotażowy odcinek podcastu, miałem już za sobą kilka miesięcy bardzo intensywnego myślenia o tym, jaki ten podcast powinien być. Jak mawia znany klasyk, który sprawdził się w moim przypadku: najtrudniej jest zacząć.

Kilkuminutowy pilotaż nagrywałem kilkanaście razy, aż wreszcie stwierdziłem, że mogą tak robić w nieskończoność, a najważniejsze jest przecież, to żeby moi znajomi i słuchacze usłyszeli o tym, co mam do powiedzenia na temat otaczającego mnie świata.

Po półtora roku mogę powiedzieć, że było warto, oraz że nie spodziewałem się tego jak wspaniałe osoby poznam na swojej podcastowej drodze. Każda interakcja i nowa rozmowa to kolejna życiowa lekcja. Naprawdę tak jest!

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę się tą wiedzą dzielić z Wami — słuchaczami. Pamiętajcie też, że to Wy tworzycie ten podcast. Wiele tematów i gości pojawiło się w Urbcast z Waszej woli i zawsze były to prawdziwe strzały w 10! 

Moje wejście na Patronite to chęć zaangażowania Cię jeszcze bardziej. Dzięki Twojemu wsparciu będę mógł jeszcze bardziej skupić się na swojej pasji i edukować na temat otaczającej nas przestrzeni. 

Czuję, że razem możemy zrobić coś dobrego. 

Dziękuję Ci, że jesteś.
 

Przykładowe odcinki:

Do tej pory rozmawiałem między innymi o tym:Czy da się osiągnąć kompromis projektując miasto?
(gościni: Marlena Happach - Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy)
 


 

Czego uczą nas metropolie Ameryki Łacińskiej?
(gość: Maciej Okraszewski - Dział Zagraniczny)


 

Jak otaczająca nas przestrzeń wpływa na nasze zmysły?
(gościni: Jo Jurga - #Bezpiecznik)


 

Czemu 14 milionów Polaków ma wszędzie daleko?
O wykluczeniu transportowym w Polsce

(gościni: Olga Gitkiewicz)Q&A: Gospodarka przestrzenna — i co dalej?
(goście: Maria Kupryjaniuk & Michał Lorbiecki) 


 

Jak dbać o estetykę miejską, zabytki oraz przestrzenie uregulowane w pięknie?
(gościni: Ewa Lenart - Purcell Achitects)

 

 

Jak nie zwariować i nie stresować się w miastach, w których żyjemy?
(gościni: Anna Cyklińska - PsychoEdu) 

 

Więcej informacji i odcinków znajdziesz na:

- stronie internetowej podcastu: https://urbcast.pl/

- Linktree: https://linktr.ee/urbcast

- Spotify: https://open.spotify.com/show/2FPURtdbjfqwaf00S7GV5x

- Apple podcast: https://podcasts.apple.com/us/podcast/urbcast-a-podcast-about-cities-podcast-o-miastach/id1515146767

- innych platformach streamingowych: https://pod.link/1515146767Dziękuję i do usłyszenia!
Marcin


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Iwona Benek
Iwona Benek
Próg: 10 zł
Eli Magpie
Eli Magpie
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Wojciech Misterka
Wojciech Misterka
Próg: 20 zł
Kornel Wojciechowski
Kornel Wojciechowski
Próg: 100 zł
Maciej Jagielak
Maciej Jagielak
Próg: 5 zł