Urbex History

W Patronite od 02.10.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 143

Liczba Patronów: 185

Zostań Patronem
Kup na prezent
116 patronów
4 402 miesięcznie
139 982 łącznie
Siema! Jesteśmy trójką przyjaciół wchodzących tam gdzie nie wolno :) razem tworzymy ekipę Urbex History! Odwiedzamy zapomniane i opuszczone miejsca, aby następnie nagrać o nich filmy ubarwione w historyczny i edukacyjny komentarz. Dzięki naszym Patronom udało się nagrać m.in. 10 odcinków z Fukuhismy

O Autorze

Siema ! Jeśli tutaj jesteś to pewnie już nas kojarzysz, ale i tak się przedstawmy :)

Tutaj ekipa Urbex History, czyli trzech przyjaciół, którzy pakują się tam gdzie nie wolno :), a tak serio. Jesteśmy starymi kumplami jeszcze za czasów technikum, których połączyła wspólna pasja do Urbexu, czyli eksploracji miejskiej, oraz historii. Odwiedzamy zapomniane i opuszczone miejsca, które często nie są dostępne dla przeciętnego śmiertelnika, aby następnie nagrać o nich film i ubarwić go w historyczny komentarz. Wszystko po to aby edukować i przedstawiać historię w ciekawy sposób !

Dzięki Waszej pomocy udało nam się zrealizować:

Niesamowitą wyprawę do Japonii a konkretnie do skażonej strefy w Fukushimie. Dzięki pieniążkom zgromadzonym za pośrednictwem Patronite powstała seria 10 odcinków pokazujących prawdę o regionie dotkniętym katastrofą, oraz radioaktywną chmurą z elektrowni atomowej.  Nie był to tani projekt, ale było warto. Serdecznie dziękujemy !


Podążając radioaktywnym szlakiem, wybraliśmy się do Białoruskiej strefie wykluczenia, to dzięki waszemu wsparciu mieliśmy możliwość odkrywać nowe ścieżki w tej dziewiczej mało odkrytej strefie. Na własne oczy widzieliśmy opuszczone kołchozy, zapomniane wioski i miasteczka oraz poczuliśmy na własnej skórze klimat tej dziewiczej zony. Używamy tego słowa bo byliśmy w pierwszej 500 ludzi którzy, mieli możliwość zwiedzenie jej.

            

 

Odwiedziliśmy niesamowitą Albanie, kraj paradoksów i wszechobecnych bunkrów. To była kolejna zagraniczna dziesięcio-odcinkowa seria dzięki której mogliśmy poznać bardzo odmienny kraj od Polski, oraz nagrać bardzo dobre filmy. Mieliśmy szansę odwiedzić, ogromną fabrykę amunicji, zwiedzić więzienie komunistów, oraz nurkować w poszukiwaniu wraków z drugiej wojny światowej. Wszystko w towarzystwie naszej wiernej Łady, która dała nam bardzo w kość 😉 Na tę wyprawę również wydaliśmy sporo kasy, ale za to przywieźliśmy mnóstwo wspomnień i materiału! Dziękujemy ! 😊

 

Przejechalismy kilka tysięcy kilometrów, aby zwiedzić włoski półwysep i odkryć na nim zapomniane miejsca. Czołgaliśmy się szybami wentylacyjnymi, aby dostać się do ogromnej bazy NATO w której dalej znajdują się tajemnicze komputery, znaleźliśmy opuszczony sierociniec który wygląda jakby zatrzymał się w latach 80 a ludzie dopiero z stamtąd wyszli, skakaliśmy po opuszczonych Radarach NATO i popłynęliśmy na nawiedzoną wyspę Poveglia. Dzięki Wam byliśmy w stanie wynająć samochód, opłacić hotele oraz kupić niezbędny sprzęt.

Dzięki Wam spełniliśmy jedno z naszych największych marzeń. Polecieliśmy do USA i nagraliśmy tam 15 odcinków. Na własne oczy, zobaczyliśmy wiecznie płonące miasto Centralia, wpadliśmy do Eminema na dzielnicę a dodatkowo z rozpędu przejechaliśmy praktycznie całą kultową Road 66 :) Podczas naszej wyprawy, zwiedziliśmy również legendarne Roswell, zbiliśmy piątke z kosmitami w strefie 51, oraz przekonaliśmy się jak wygląda Amerykański Sen w dzielnicy bezdomnych w Los Angeles. Był to jeden z naszych najbardziej kosztownych wyjazdów, ze względu na bilety lotnicze, hotele, samochód oraz ogólne koszty życia. Ale pokazaliście, że razem możemy wszystko :)

A przed nami o wiele, wiele więcej! :)

Każdy piątek nowa wyprawa !

Zakładając konto na Patronite obiecaliśmy, że będziemy publikować filmy regularnie i trzymamy się tej obietnicy. Każdy piątek godzina 16:00 publikujemy nowy odcinek z naszych wypraw. Takie zobowiązanie wymaga nakładu pracy i nie ukrywamy, że nie jest to proste, ale dzięki Waszej pomocy udaje się nam cały czas ! Mamy nadzieję, że już nigdy nie będziemy zmuszeni do zmniejszenia częstotliwości publikacji naszych wypraw, bo kochamy to co robimy i chcemy się tym dzielić. Aha ! zaczęliśmy też tłumaczyć filmy na j.ang aby historia trafiała do szerszego grona. W głowach mamy również dodatkowe projekty, ale z ich ogłoszeniem jeszcze musimy chwilę poczekać ;)

Więcej zagranicznych wypraw !

Dzięki Waszemu wsparciu mieliśmy fundusze aby odwiedzić i nagrać wiele ciekawych miejsc po za granicami Polski. Odwiedziliśmy m.in. Niemcy, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Rumunię, Bułgarię, Grecję Albanię, Holandię a dwójka delegatów nawet udała się do Peru aby nagrać Machu Picchu. Nie możemy rówież zapomnieć o naszej wyprawie do Japonii, i kolejnej grubej wyprawie, ale o tym za chwilę ;) Chcemy dalej kontynuować odkrywanie nieznanych miejsc w obcych krajach !

 

Co chcemy teraz osiągnąć dzięki Waszemu wsparciu ?

Bardzo ambitne plany na 2023: Svalbard, Przejazd dookoła europy samochodem, powrót do Fukushimy oraz Powrót do USA.

Od początku naszej działalności, po spełnieniu któregoś z naszych marzeń od razu myślimy o kolejnym i staramy sobie podnieść poprzeczkę. Tak samo jest i w tym wypadku, udało nam się zrealizować wyprawę do wujka Sama więc kolejny rok chcemy zacząć jeszcze mocniej, bardziej intensywniej i jeszcze ciekawiej :) Przede wszystkim chcemy udać się na eksplorację z niedźwiedziami, oraz zobaczyć jak wygląda zorza Polarna :) Mowa o Piramiden, najbardziej wysuniętym na północ mieście górniczym, które chcieliśmy odwiedzić od kilku lat i w końcu chcemy doprowadzić nasze marzenie do realizacji :) Ale po co zatrzymywać się w jednym miejscu? Mijają 4 lata, od naszej ostatniej wizyty w Fukushimie, miejscu w którym się zakochaliśmy i na pewno zmieniło się przez ten czas. Jeśli chcesz zobaczyć to razem z nami, to zachęcamy do spełnienia naszych progów :) dodatkowo planujemy przejechać samochodem całą Europę oraz wrócić do USA. A więc jak widzisz, cele bardzo ambitne i mamy nadzieję, że zechcesz nam pomóc je spełnić :)

Utrzymać i rozwinąć to co mamy

Podczas naszej ośmioletniej przygody wielokrotnie musieliśmy wymieniać nasz sprzęt z wielu rożnych względów. Przede wszystkim, nie działamy w sterylnych warunkach i nasze kamery często są zakurzone, uwalone błotem czy też mechanicznie uszkodzone. Czyszczenie i naprawa takiego sprzętu niestety ale kosztuje. Tak samo jak rozbicie drona, co mieliśmy dwa razy pecha uczynić. Po za tym, dwukrotnie wymienialiśmy nasze wysłużone go pro, z myślą o podwyższeniu jakość dźwięku i obrazu po to Aby wam lepiej oglądało się nasze filmy :) Oczywiście zgromadzone fundusze nie przyczynią się tylko do kupna nowego sprzętu i wyprawy na koło podbiegunowe ale zapewnią nam możliwość dalszego działania na standardową skalę i publikację filmów w każdy piątek.

Bardzo dziękujemy za pomoc którą otrzymaliśmy od Was do tej chwili ! 
Bo gdyby nie było Was nie byłoby nas !


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mateusz Łuszyński
Mateusz Łuszyński
Próg: 9 zł
Repesco
Repesco
Próg: 9 zł
Urszula Bereźnicka
Urszula Bereźnicka
Próg: 33 zł
Paweł Dobosiewicz
Paweł Dobosiewicz
Próg: 3 zł
Marzena Gromala
Marzena Gromala
Próg: 20 zł