Urbex History

W Patronite od 02.10.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 151

Liczba Patronów: 192

Zostań Patronem
92 patronów
2 892 miesięcznie
73 281 łącznie
Siema! Jesteśmy trójką przyjaciół wchodzących tam gdzie nie wolno :) razem tworzymy ekipę Urbex History! Odwiedzamy zapomniane i opuszczone miejsca, aby następnie nagrać o nich filmy ubarwione w historyczny i edukacyjny komentarz. Dzięki naszym Patronom udało się nagrać m.in. 10 odcinków z Fukuhismy

O Autorze

Siema ! Jeśli tutaj jesteś to pewnie już nas kojarzysz, ale i tak się przedstawmy :)

Tutaj ekipa Urbex History, czyli trzech przyjaciół, którzy pakują się tam gdzie nie wolno :), a tak serio. Jesteśmy starymi kumplami jeszcze za czasów technikum, których połączyła wspólna pasja do Urbexu, czyli eksploracji miejskiej, oraz historii. Odwiedzamy zapomniane i opuszczone miejsca, które często nie są dostępne dla przeciętnego śmiertelnika, aby następnie nagrać o nich film i ubarwić go w historyczny komentarz. Wszystko po to aby edukować i przedstawiać historię w ciekawy sposób !

Dzięki Waszej pomocy udało nam się zrealizować:

Niesamowitą wyprawę do Japonii a konkretnie do skażonej strefy w Fukushimie. Dzięki pieniążkom zgromadzonym za pośrednictwem Patronite powstała seria 10 odcinków pokazujących prawdę o regionie dotkniętym katastrofą, oraz radioaktywną chmurą z elektrowni atomowej.  Nie był to tani projekt, ale było warto. Serdecznie dziękujemy !


Każdy piątek nowa wyprawa !

Zakładając konto na Patronite obiecaliśmy, że będziemy publikować filmy regularnie i trzymamy się tej obietnicy. Każdy piątek godzina 16:00 publikujemy nowy odcinek z naszych wypraw. Takie zobowiązanie wymaga nakładu pracy i nie ukrywamy, że nie jest to proste, ale dzięki Waszej pomocy udaje się nam cały czas ! Mamy nadzieję, że już nigdy nie będziemy zmuszeni do zmniejszenia częstotliwości publikacji naszych wypraw, bo kochamy to co robimy i chcemy się tym dzielić. Aha ! zaczęliśmy też tłumaczyć filmy na j.ang aby historia trafiała do szerszego grona.

Więcej zagranicznych wypraw !

Dzięki Waszemu wsparciu mieliśmy fundusze aby w 2018 roku odwiedzić i nagrać wiele ciekawych miejsc po za granicami Polski. Odwiedziliśmy m.in. Niemcy, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Rumunię, Bułgarię, Grecję a dwójka delegatów nawet udała się do Peru aby nagrać Machu Picchu. Chcemy dalej kontynuować odkrywanie nieznanych miejsc w obcych krajach !

 

Co chcemy teraz osiągnąć dzięki Waszemu wsparciu ?

PROJEKT BURAN - LECIMY W KOSMOS ŚLADAMI HERMASZEWSKIEGO

Ta wyprawa stała się obecnie numerem jeden na naszej liście. Tak jak 3 lata temu postawiliśmy sobie za cel Fukushimę tak teraz obieramy kurs na Kazachstan i kosmodrom Bajkonur. Jeśli uda nam się zebrać fundusze to możecie być Pewni, że zawitamy w miejscu skąd nasz rodak poleciał w kosmos. Na terenie kosmodromu znajduje się wiele ciekawych opuszczonych obiektów,  m.in. nasz główny cel wahadłowiec kosmiczny Buran, ale to nie koniec, ponieważ cały czas część terenu jest używana, więc co Wy na to aby nagrać start rakiety na żywo :D ?

Utrzymać i rozwinąć to co mamy

Od początku używamy prawie cały czas tego samego sprzętu, czekaj ile to będzie lat ? prawie 5 ! Dlatego powoli ale wielkimi krokami zbliża się zmiana naszych kamer na nowe i to nie tylko ze względu na ich wiek, ale jakość jaką oferują nowe, a to wszystko z myślą o Was i Waszych oczach :) Oczywiście zgromadzone fundusze nie przyczynią się tylko do kupna nowego sprzętu i wyprawy do Kazachstanu, ale zapewnią nam możliwość dalszego działania na standardową skalę i publikację filmów w każdy piątek.

Bardzo dziękujemy za pomoc którą otrzymaliśmy od Was do tej chwili ! 
Bo gdyby nie było Was nie byłoby nas !


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anna Grzegorzewska
Anna Grzegorzewska
Próg: 33 zł
Anonimowy patron
Próg: 33 zł
Anna Langner
Anna Langner
Próg: 33 zł
Mariusz Książek
Mariusz Książek
Próg: 33 zł
Magda
Magda
Próg: 20 zł
Barbara Gugała
Barbara Gugała
Próg: 75 zł