Język włoski z "Vacanze Romane"

W Patronite od 23.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 612

liczba Patronów: 546

14 patronów
295 zł miesięcznie
830 zł łącznie
Dzielę się moją znajomością języka włoskiego oraz kultury Włoch - na YouTube. Italia i jej kulturalne bogactwo towarzyszą mi przez całe życie i.... i zauważyłam, że skutecznie "zarażam" tą pasją osoby, które uczą się włoskiego z moich YouTubowych lekcji. (Czego chcieć więcej?... )

O Autorze

Mam na imię Monika i jestem autorką filmów - lekcji języka włoskiego, które od trzech lat publikuję regularnie na moim kanale na YouTube.

Jak wygląda nauka włoskiego z "Vacanze Romane"? 
Otóż z każdym nowym włoskim słowem poznajemy "sto" następnych. 
Przez każde nowe zdanie po włosku przechodzimy jak przez szeroko otwarte drzwi do nowych, niekończących się, włoskich opowieści.
O wszystkim.
Co włoskie. 
Czy tak może wyglądać nauka języka włoskiego? TAK.

Lekcji i słuchaczy wciąż przybywa. W tej chwili kanał śledzi już prawie 11 tysięcy osób.
Mogą wybierać wśród filmów z nauką włoskiego od podstaw, lekcji nt. zagadnień gramatycznych czy leksykalnych, oraz wśród rozmaitych treści z dziedziny kultury Włoch.

Dzielenie się wiedzą o języku, literaturze, sztuce i kulturze Italii - wiedzą, którą rozwijam przez całe lata nie tylko w związku z moim wykształceniem, ale i życiową aktywnością - to jest NAPRAWDĘ WIELKA PRZYJEMNOŚĆ... 

„Granice mojego języka są granicami mojego świata.”
Te słowa Wittgensteina towarzyszyły mi zawsze - także wtedy, gdy zaczynałam budować mój kanał nauki włoskiego na YouTube.
Staram się przekazać słuchaczom skuteczne narzędzie do zdobycia umiejętności posługiwania się włoskim, aby mogli swobodnie prowadzić rozmowę oraz aby – ufni w swoje możliwości – sięgali po włoskie wydawnictwa, książki, filmy, programy telewizyjne...
Słowem: aby ich świat poszerzył się o całe imponujące bogactwo świata włoskojęzycznego: od kuchni po najbardziej wyrafinowaną kulturę.
Ale aby to osiągnąć, trzeba po prostu poznać ten język.
Wiem, poprzeczka jest wysoko. Ale nie dla moich słuchaczy. 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem