VoiceInProgress - Joanna Kurzyńska

W Patronite od 24.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1512

liczba Patronów: 1325

2 patronów
28 zł miesięcznie
91 zł łącznie
Jestem muzykiem, aktorką, pedagogiem głosu, performerką. Spędzam moje zawodowe życie na sali treningowej Instytutu im. J. Grotowskiego, w Młodzieżowej Akademii Musicalowej szkoląc małych i dużych czym jest teatr, jeżdżąc po świecie ucząc i uczestnicząc w warsztatach odkrywania naturalnego głosu.

O Autorze

Jestem skrzypaczką, ale zawsze marzyłam o teatrze. Co z tego wyszło? Jako aktorka często pracuję z instrumentem, nauczam aktorstwa, pracuję z ludźmi nad ich głosami (w mowie, śpiewie, codzienności), reżyseruję spektakle, sporadycznie daję koncerty, pasjonują mnie tradycyjne pieśni wielogłosowe. 

Z powodu pandemii koronawirusa postanowiłam założyć profil na PATRONITE szukając możliwego wsparcia w tych, którym bezpośrednio będę mogła się za nie odwdzięczyć.

Na swojej drodze, od dzieciństwa spędzonego w teatrze, przez szkołę muzyczną i studia, po bardzo różnorodną pracę zawodową spotkałam wielu nauczycieli śpiewu. Niewielu potrafiło zająć się moim głosem tak, aby respektować także moją osobowość. Dopiero kilka lat temu spotkałam tych, którzy wyjaśnili na czym polega praca z głosem i że jest to niekończąca się droga poznawania samego siebie. I ewentualnie gdzieś w tym wszystkim można też nauczyć się pięknie śpiewać.

Średnio interesuje mnie "ładnie". Pięknie - to co innego. Zawiera w sobie prawdę, wolność, odwagę, pracę, historię. Tego staram się uczyć siebie. Tego staram się uczyć wszystkich, którzy przychodzą do mnie by zająć się ich głosami.

By dobrze i mądrze zająć się głosem potrzeba czasu. Nie trochę - całkiem dużo. Czas jest tym wymiarem, którego nie oszuka się w pracy z głosem. Żadne drogi na skróty, tricki czy super skuteczne metody nauki, techniki nie dadzą pożądanego efektu, jeśli nie podaruje się im czasu.

Jako artystka, ale też nauczyciel potrzebuję czasu, by zgłębiać głos, by dawać mu dojrzewać. Dlatego zwracam się o pomoc do patronów. Jeśli dzięki Wam będę mogła mniej szarpać się z codziennością, by zarabiać pieniądze na przeżycie, będę mogła poświęcić czas na coś, co poprawia jakość życia. Nie tylko moją, ale wszystkich, z którymi będę się dzielić moim doświadczeniem. Świadkami tego będą moi wszyscy uczniowie, widzowie, słuchacze, współtwórcy i współpracownicy. A także Ci, dla których uda się stworzyć przestrzeń spotkania, wymiany doświadczeń, w realu i w internecie przy pomocy tych wszystkich narzędzi, które dają nam obecne czasy.

Spotkacie mnie w:

Młodzieżowej Akademii Musicalowej - www.mam-musical.pl

Instytucie im. Jerzego Grotowskiego w Studiu Kokyu i moim autorskim Voice In Progress - http://grotowski-institute.art.pl/projekty/studio-voice-in-progress/

Voice In Progress:

Jeśli chcecie się ode mnie uczyć, zapraszam na warsztaty w Instytucie im. J. Grotowskiego, Młodzieżowej Akademii Musicalowej, 11Dom. Taniec - Ruch - Rozwój oraz podczas lekcji indywidualnych.

Do zobaczenia na wspólnej drodze!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni