Jan Szurek

W Patronite od 17.08.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1395

Liczba Patronów: 1194

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
172 miesięcznie
1 748 łącznie
Dobra fotografia to taka, która idealnie odwzorowuje to co widzimy lub pamiętamy.

O Autorze

Jestem fotografem, choć nie lubię tak o sobie mówić. Dlaczego? Ponieważ jest wiele osób o większej wiedzy, umiejętnościach i talencie ode mnie. Ja po prostu lubię robić zdjęcia i cieszę się, że niektórym podobają się. 

Robienie zdjęć jest moją pasją. Lubię to, co widzę utrwalać na zdjęciach. Cześć osób twierdzi, że nie lubi robić zdjęć, ponieważ wolą o tym gdzie byli i co widzieli, pamiętać. Dla mnie dobre zdjęcie to właśnie takie, które idealnie odwzorowuje to, co widzimy lub pamiętamy. A po zobaczeniu takiego zdjęcia, mam ochotę powiedzieć „tak właśnie było, tak to widziałem”.

Robieniem zdjęć zainteresowałem się dopiero w 1999 roku. Niby wcześniej robiłem zdjęcia, w domu była nawet jakaś lustrzanka, ale robienie zdjęć nie wzbudzało we mnie jakiś większych emocji.

Wtedy dostałem pierwszy cyfrowy aparat, marki Premier. Jak oglądam zdjęcia wykonane tym sprzętem, to od razu nasuwa mi się myśl „robione kartoflem”. ;-) Jeśli dobrze pamiętam, ten aparat miał matrycę 0,3 Mpix.

Potem były kolejne aparaty kompaktowe Canon Ixus, hybryda Minolta Dimage 5Hi, aż w końcu nastała epoka lustrzanek, Canon 350d, 40d, 5D Mark II, 5D markIV i Eos M100. Jak widać zaliczam się do „kanoniarzy”. Ale to nie jest tak, że uznaję zdjęcia zrobione jedynie aparatami wysokiej klasy. 

Telefonami komórkowymi także można zrobić świetne zdjęcia. Wszystko zależy od naszego pomysłu i ograniczeń jakie dany sprzęt posiada.

Co fotografuję

Przede wszystkim moją pasją jest fotografia sportowa, piłka nożna, koszykówka, ale też sporty niszowe. 

Ale sport to nie wszystko, uwielbiam robić zdjęcia samolotów, a także innych środków komunikacji, pociągów, a nawet autobusów czy tramwajów.

Lubię także zdjęcia architektury, panoramy Warszawy lub innych miast.

Fantastycznie jest także ruszyć się poza miasto, w góry, nad morze, do lasu czy na łąkę. Fotografia natury to także coś co mnie interesuje. 

Dlaczego Patronite

Napisać, że fotografia jest sprawą kosztową to nic nie powiedzieć. Jednak nie chodzi o to, aby zebrać pieniądze, aby nie wydawać własnych.

Oczywiście, lubię wielkie wydarzenia sportowe, mecze Ekstraklasy, Europejskich Pucharów, ale bardzo dużą satysfakcję (jeśli nie większą) dają zdjęcia zespołów amatorskich lub półamatorskich, zawodników ze sportów niszowych. Sportowcy, którzy poświęcają swój wolny czas, swoje pieniądze aby grać, trenować zasługują na duży szacunek.

Jednak, żeby jeszcze zadbać o uwiecznienie swojej pasji, niestety, już nie mają środków. Dla mnie fotografowanie pasji, walki, emocji daje dużo satysfakcji. A dla zawodników może to być wspaniałą pamiątką lub promocją zawodów. Nie ma znaczenia, że to nie Liga Mistrzów czy Igrzyska Olimpijskie. Ale trudno od takich zespołów czy sportowców oczekiwać zapłaty za wykonaną pracę i, niestety, często jest to barierą nie do pokonania. Dlatego, aby móc dalej robić to, co robię zdecydowałem się poprosić o wsparcie, które umożliwi mi jeszcze większe poświęcenie się. 


 

 

 🙂


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Albert Abacki
Albert Abacki
Próg: 32 zł
Anonimowy patron
Próg: 16 zł
Bartek Koper
Bartek Koper
Próg: 64 zł
Anonimowy patron
Próg: 16 zł
Mateusz Muszyński
Mateusz Muszyński
Próg: 16 zł
Anonimowy patron
Próg: 16 zł