Avatar użytkownika

Warsztat Miejski

2
patronów
120 
miesięcznie
2 460 
łącznie
2
patronów
120 zł 2 460 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
Szczęśliwa siódemka! Ziarnko do ziarnka i nasz śląski mejkerspejs będzie mógł być dla Was otwarty. Kłaniamy się nisko!
20 zł miesięcznie
Dla organizacji każda złotówka jest bardzo ważna. Nawet najmniejsze wsparcie pomaga tam dopiąć budżet w tych niełatwych czasach. Wielkie dzięki!
50 zł miesięcznie
Ta kwota wsparcia umożliwia stały dostęp do pracowni i korzystanie z wszystkich maszyn* na miejscu! Już nie musisz brudzić w domu i zagracać go wymyślnymi urządzeniami. My posiadamy to i jeszcze więcej. Skonsultuj swój projekt z innymi entuzjastami DIY i stwórz to o czym marzyłaś/łeś w komfortowych warunkach. Zapraszamy!

* niektóre urządzenia wymagają wcześniejszego przeszkolenia.
100 zł miesięcznie
Wsparcie w tej wysokości to już prawie 1/3 opłaty za prąd, czyli konkretna część miesięcznych kosztów! Taka kwota pozwoli też na zakup drobnych narzędzi i uzupełnienie materiałów. Wspaniale!
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
5 dostępnych miejsc
Dostęp do pracowni oraz odpowiednie wyróżnienie Patrona na ekranie w pracowni, na stronie organizacji oraz w mediach społecznościowych.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
1 dostępne miejsce
Zostań naszym Głównym Patronem, naszym Adamem Słodowym! Nieograniczony dostęp do pracowni oraz specjalne wyróżnienie we wszelkich kanałach i materiałach Warsztatu Miejskiego.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Warsztat Miejski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy społecznością skupioną jako grupa inicjatywna „Warsztat Miejski w Gliwicach” i jako taka tworzymy w Gliwicach pierwszy na Śląsku makerspace — otwartą pracownię czyli przestrzeń do pracy dla makerów (majsterkowiczów, twórców, artystów).

Warsztat działał jako grupa inicjatywna od roku 2016, w roku 2018 został zarejestrowany. Zrealizowaliśmy do tej pory kilkadziesiąt różnorodnych warsztatów, w tym IV edycję festiwalu majsterkowego mejKiNG. Wspieramy także projekty innych organizacji. Łącznie w wydarzeniach Warsztatu uczestniczyło już kilkanaście tysięcy osób, zarówno dzieci i młodzieży jaki i osób dorosłych, głównie mieszkańców Śląska.

W ostatnim, dla wszystkich ciężkim czasie, koordynowaliśmy także akcję pomocową “Śląsk drukuje dla medyków w koronie” 2020, polegającą na druku, montażu i dystrybucji ponad 5 tys. przyłbic ochronnych dla służby zdrowia. Wraz z kilkudziesięcioma wolontariuszami wsparliśmy 107 placówek.

W roku 2020 po kilkudziesięciu miesiącach poszukiwań udało nam się wynająć lokal, który pozwoli na stworzenie docelowej otwartej pracowni (wcześniej korzystaliśmy z ogólnodostępnej pracowni). Jesienią 2020 r. przystąpiliśmy do remontu lokalu wynajmowanego z zasobów Miasta Gliwice na warunkach tożsamych z warunkami innych osób prawnych (czyli płacimy normalnie czynsz i inne opłaty w tym podatek od nieruchomości). 

Przestrzeń remontujemy własnymi siłami — czyli siłami członków stowarzyszenia. Lokal wymaga ogromnego nakładu pracy, ponieważ wcześniej mieściła się w nim piekarnia, a przez ostatnie 10 lat nie był użytkowany. Przestrzeń, którą przygotowujemy będzie pełniła funkcję lokalnego makerspace, w której mieszkańcy nie tylko miasta ale i regionu będą mogli skorzystać z narzędzi i maszyn, a także ze zorganizowanych warsztatów w różnych dziedzinach. W czasie remontu z uwagi na epidemię prowadzimy warsztaty online — w formule warsztatów „pudełkowych” w duchu DIY (Do it Yourself) — czyli warsztaty na odległość.

Pracujemy pro bono czyli społecznie. Każde z nas na co dzień pracuje na etacie lub posiada własną działalność. Pracujemy w różnych branżach i zawodach, mamy różny background. Stowarzyszenie tworzą między innymi, animatorzy kultury, nauczyciele, programiści, graficy, elektrycy, z których każdy jest aktywnym konstruktorem i majsterkowiczem. Warsztat to ludzie, których łączy potwierdzona już intuicja, że takie miejsce — makerspace / otwarta pracownia — jest potrzebne wielu osobom, i że warsztat może pełnić wiele funkcji społecznych z pożytkiem dla miasta, a może kiedyś regionu.

Posiadamy doświadczenie w organizowaniu wydarzeń i przedsięwzięć, w tym także działań społecznych, umiejętności pracy w zespołach projektowych oraz własne motywacje.

Mieszkańcy i nasi obserwatorzy wykazują duże zainteresowanie warsztatem stacjonarnym, narzędziami i maszynami, pytają o możliwość skorzystania z nich. W czasie, w którym warsztat się formował zapraszaliśmy mieszkańców do współtworzenia listy narzędzi i maszyn których potrzebują. Podczas otwartych wydarzeń mejsterkowych rozmawialiśmy z odbiorcami, zachęcaliśmy do współtworzenia plansz z ich potrzebami – w ten aktywny sposób skonsultowaliśmy pomysł i możliwość stworzenia warsztatu w formie otwartej pracowni.

Cele Autora

Utrzymanie Pracowni
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 380 zł brakuje
8%
Utrzymanie Pracowni to na dzień dzisiejszy około 2000 zł miesięcznie. Na tą kwotę składa się m.in. czynsz, opłaty za media, koszty księgowe, ubezpieczenie, zakup niezbędnych materiałów oraz konserwacja. Dzięki zabezpieczeniu podstawowej części kosztów będziemy mogli utrzymać działalność Pracowni i dostęp dla wszystkich zainteresowanych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Warsztat Miejski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
100 zł
Anonimowy patron
20 zł
Saga Ulfrunsdottir
Saga Ulfrunsdottir
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.