Avatar użytkownika

Magazyn Wizje

2
patronów
30 
miesięcznie
15 230 
łącznie
2
patronów
30 zł 15 230 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
📕 Za 5 złotych w antykwariacie kupisz książkę z serii Nike, która pięknie prezentuje się w domowej biblioteczce. Taką kwotą możesz też wesprzeć „Wizje”! Dzięki temu co kwartał otrzymasz porcję najlepszej współczesnej poezji, prozy i krytyki literackiej.

Jeśli tą symboliczną kwotą wesprzesz „Wizje”, będziemy mieli przyjemność nazwania Cię naszym Patronem lub Patronką. Twoje imię i nazwisko pojawi się na naszej stronie internetowej, a my co miesiąc wyślemy Ci sekretny newsletter z przedpremierowymi treściami i najciekawszymi wiadomościami literackimi.
10 zł miesięcznie
☕ 10 złotych to cena czarnej kawy – oficjalnego napoju pisarzy, czytelniczek i redaktorów, a więc społeczności, której czujemy się częścią i którą chcemy współtworzyć. Właśnie Twoje wsparcie może nam w tym pomóc!

Każdy, kto wpłaci tę kwotę, otrzyma od nas comiesięczny newsletter, a co kwartał – piękną kartkę pocztową, przygotowaną przez jedną z naszych ilustratorek, z podziękowaniem za pomoc.
20 zł miesięcznie
🎬 20 złotych to mniej niż miesięczna opłata za dostęp do Netflixa. Dla nas to niezwykle miły zastrzyk gotówki, a przede wszystkim sygnał, że dobra literatura może konkurować nawet z Hollywood!

Wspierając nas taką kwotą, otrzymasz nagrody przewidziane dla niższych progów, a dodatkowo – przy okazji każdych urodzin „Wizji” – wyślemy Ci starannie wyselekcjonowaną książkę, którą chętnie zobaczylibyśmy na własnej półce.
30 zł miesięcznie
✒️ Za 30 złotych możesz kupić przyzwoity atrament do pióra. Ale jeśli wolisz czytać niż pisać, taką kwotą możesz wesprzeć „Wizje”! Dzięki Twojej wpłacie będziemy mogli na bieżąco publikować wiersze, opowiadania i teksty krytyczne najlepszych Autorów i Autorek – tak, by nigdy nie brakowało Ci czegoś do lektury.

Takie wsparcie finansowe musi oznaczać, że naprawdę podoba Ci się to, co robimy. Właśnie dlatego, oprócz nagród przewidzianych dla poprzednich progów, przy okazji każdych urodzin pisma podarujemy Ci piękny papierowy zin, w którym znajdą się starannie wyselekcjonowane teksty i ilustracje z „Wizji”.
50 zł miesięcznie
📚 50 złotych to cena grubej, porządnie wydanej powieści w twardej oprawie. Długie lektury warto jednak przeplatać krótszymi formami. Co kwartał znajdziesz ich w „Wizjach” ponad pięćdziesiąt: wiersze, opowiadania, fragmenty powieści, a także teksty krytyczne.

Jeśli wesprzesz nas taką kwotą, możesz spodziewać się czegoś wyjątkowego! Właśnie dlatego do poprzednich nagród dołączymy cały zestaw wyjątkowych wizyjnych upominków, przygotowanych we współpracy z naszymi Ilustratorami i Ilustratorkami. Uwaga, warto!
100 zł miesięcznie
🚌 Niewiele ponad 100 złotych kosztuje miesięczny bilet na komunikację miejską w Warszawie. A jeśli lubisz czytać w podróży, „Wizje” zawsze masz pod ręką – w telefonie. Znajdziesz w nich ponad 600 tekstów i ilustracji. Uważaj, żeby nie przegapić swojego przystanku!

100 złotych to dla nas powód do wielkiej wdzięczności, a także niemałe zobowiązanie. Obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by w każdym numerze „Wizji” wciąż ukazywały się interesujące, starannie zredagowane teksty. Patronom i patronkom, który wesprą nas taką kwotą, wyślemy przy okazji każdych urodzin pisma nie tylko nagrody z poprzednich progów, ale także wielkoformatowy plakat na ścianę, przygotowany rzemieślniczą metodą sitodruku.
200 zł miesięcznie
📝 200 złotych kosztowałoby nas opłacenie jednego tekstu oraz towarzyszącej mu ilustracji. Co trzy miesiące na łamach „Wizji” ukazuje się około 50 treści. A dzięki Twojemu wsparciu – aż trzy z nich! Oto prawdziwa definicja mecenatu!

Przygotowaliśmy dla Ciebie wszystko: Twoje imię i nazwisko pojawi się na naszej stronie internetowej, otrzymasz newslettera z przedpremierowymi treściami, a co kwartał wyślemy Ci kartkę z podziękowaniami. Przy okazji każdych urodzin „Wizji” dostaniesz od nas także książkę, wizyjne upominki, papierowy zin i plakat. Dodatkowo z wielką chęcią spotkamy się z Tobą osobiście, by podziękować oraz porozmawiać o książkach i literaturze.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Magazyn Wizje w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

„Wizje” to internetowe pismo literackie poświęcone fikcji. Od trzech lat tworzymy je w pięknej szacie graficznej i w rzetelnym opracowaniu redakcyjnym – bez żadnych ograniczeń i opłat.

„Wizje” to internetowe czasopismo literackie – jedyna w swoim rodzaju przestrzeń dla twórczości fikcjonalnej. Od trzech lat zapewniamy Wam darmowy, wygodny i nieograniczony dostęp do literatury najwyższej klasy: różnorodnej, starannie wybieranej, uważnie redagowanej. Wszystkie nasze teksty opatrzone są ilustracjami świetnych grafików i graficzek, którzy współpracują z nami już od lat.

Kiedy w 2018 roku rozpoczynaliśmy prace nad pierwszym wydaniem „Wizji”, nawet nie marzyliśmy o tym, że uda nam się opublikować aż dwanaście numerów pisma, wypełnionych prozą, poezją, dramatem, a także twórczością eksperymentalną. Poświęciliśmy je takim tematom jak „Zwierzęta”, „Ruiny”, „Przemoc” czy „Rodzina”. Nad każdą odsłoną pracowaliśmy bez wparcia finansowego, w wolnym czasie – niezależnie od studiów czy zatrudnienia.

Od dwóch lat przygotowujemy dla Was również Aktualnik – krytycznoliteracką odsłonę „Wizji”, którą na bieżąco uzupełniamy recenzjami, esejami i wywiadami o twórczości fikcjonalnej. Publikujemy również przedpremierowe fragmenty najciekawszej beletrystyki.

„Wizje” to także wydarzenia – imprezy literackie, slamy poetyckie i spotkania autorskie z najciekawszymi polskimi pisarzami i pisarkami: Julią Fiedorczuk, Adamem Kaczanowskim, Marcinem Mokrym czy Maciejem Topolskim.

„Wizje” to:

 • miejsce, w której najlepsza, rzetelnie redagowana fikcja literacka spotyka się ze sztukami wizualnymi
 • okazja na zetknięcie się ze znakomitą literaturą polską oraz zagraniczną (dotychczas publikowaliśmy m.in. utwory Johna Ashbery’ego, Thomasa Bernharda, Elisabeth Bishop, Andrzeja Sosnowskiego, Justyny Bargielskiej, Małgorzaty Lebdy, Wiesława Myśliwskiego, Zyty Rudzkiej, Natalii Malek, Adama Wiedemanna)
 • szansa na poznanie debiutujących pisarzy i pisarek, o których już niebawem będzie naprawdę głośno (m.in. Dorota Kotas – laureatka Nagrody Literackiej Gdynia)
 • przestrzeń pogłębionej i oryginalnej debaty o literaturze
 • możliwość lektury fragmentów znakomitych książek jeszcze przed ich premierą
il. Mikita Rasolka (do wierszy Ilony Witkowskiej) il. Mikita Rasolka (do wierszy Ilony Witkowskiej)

 

Wierzymy, że to dopiero początek naszej przygody! By dalej się rozwijać i poszerzać nasze horyzonty, by wciąż dzielić się z Wami wspaniałą literaturą, potrzebujemy Waszego wsparcia. Chcielibyśmy publikować jeszcze więcej świetnych tekstów w jeszcze bogatszej, bardziej nowoczesnej szacie graficznej, które dzięki profesjonalnym działaniom promocyjnym dotrą do szerszej grupy odbiorców i odbiorczyń. Marzymy również o tym, aby każda osoba zaangażowana w prace nad naszym pismem: autorzy, ilustratorki, redaktorzy – otrzymywała choćby skromne wynagrodzenie.

Cele Autora

Promocja „Wizji”
 • 200 zł miesięcznie
 • 170 zł brakuje
15%
Zaczyna być poważnie! Taka kwota umożliwi nam podjęcie działań promocyjnych, dzięki którym „Wizje” dotrą do szerszego grona Czytelników i Czytelniczek.

Poprawa interfejsu i opieka informatyczna
 • 400 zł miesięcznie
 • 370 zł brakuje
7%
Taka suma pozwoli nam ulepszyć interfejs magazynu i dopasować go do Waszych potrzeb. Dzięki niej „Wizje” będą otoczone stałą opieką informatyczną.

Pierwsze honoraria
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 1 470 zł brakuje
2%
To naprawdę pokaźna kwota, za którą moglibyśmy nawet wynająć niewielkie biuro. Zamiast tego marzy nam się wypłacanie honorariów za teksty i ilustracje, publikowane na łamach wizyjnego „Aktualnika”.

Honoraria dla wszystkich Autorów i Autorek
 • 4 000 zł miesięcznie
 • 3 970 zł brakuje
0%
Takie wsparcie byłoby czymś niesamowitym. To suma, która wystarczyłaby na opłacenie wszystkich Autorów i Ilustratorek współpracujących z „Wizjami” – zarówno z „Aktualnikiem”, jak i kwartalnikiem.

Symboliczne wynagrodzenia dla redakcji
 • 4 500 zł miesięcznie
 • 4 470 zł brakuje
0%
„Wizje” są projektem tyleż satysfakcjonującym, co pracochłonnym i wymagającym poświęceń. Tak pokaźna kwota pozwoliłaby nam pobierać symboliczne wynagrodzenie za codzienną pracę redaktorską.

Przestrzeń w sieci
 • 20 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
„Wizje” to pismo cyfrowe, którego domem jest Internet. Wsparcie w wysokości 20 złotych miesięcznie pozwoli nam opłacić koszty związane z odnowieniem domeny i wykupieniem miejsca na serwerze.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Magazyn Wizje już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Iwona Komór
Iwona Komór
20 zł
Katarzyna Szaulińska
Katarzyna Szaulińska
20 zł
Matylda Szempruch
Matylda Szempruch
10 zł
Jakub Kostrzewa-Dawidziuk
Jakub Kostrzewa-Dawidziuk
10 zł
Agata Bielińska
Agata Bielińska
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.