Avatar użytkownika

Jarosław Wolski

364
patronów
12 067 
miesięcznie
358 391 
łącznie
364
patronów
12 067 zł 358 391 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

9 zł miesięcznie
Doceniasz moją pracę analityczną, publicystyczną / social media i po prostu chcesz mi postawić dobrą kawę?

"Kawa dla Wolskiego" jest dla mnie wspaniałym wyrazem uznania i bardzo dziękuję za takie wsparcie! :-)
21 zł miesięcznie
Dwie ekstra kawy? Rewelacja! Będę mieć więcej sił na tworzenie treści - czy to na stronie www, czy to na YouTube.

Dziękuję w dwójnasób!
31 zł miesięcznie
Ok, w naszym kraju to już jest serio poważne wsparcie!

Wiesz, że typowy autor w periodykach specjalistycznych dostaje za swoją analizę od 90 do 150zł brutto za stronę edytorską? Szału nie ma - prawda? Twoje wpłaty są dla mnie znaczącą pomocą! W podziękowaniu za Twoje wsparcie będę zamieszczać filmy komentujące bieżącą sytuacje w Wojsku Polskim oraz generalnie w środowisku bezpieczeństwa RP do których tylko Ty ,oraz Patroni z wyższego progu będziecie mieć dostęp. Myślę że takie spojrzenie „od środka” styku wojska, przemysłu i polityki będzie dla Ciebie interesujące i rzucające nowe światło na zdawałoby się przedstawione w mass mediach sprawy.
111 zł miesięcznie
Jestem mile zaskoczony wsparciem w tej wysokości.

Pozwól zatem, że nie tylko otrzymasz, w podziękowaniu za pomoc, dostęp do ekskluzywnych materiałów takich jak Patroni z poprzedniego progu ale również nawiążemy nieco bliższą relację. Może chciałbyś czegoś się dowiedzieć o tym jak funkcjonuje styk wojska i biznesu w Polsce? Może masz pytania, które Cię trapią, a dotyczą sytuacji geopolitycznej lub po prostu bezpieczeństwa Polski? Albo zastanawiasz się dlaczego pewne bieżące sprawy wyglądają tak a nie inaczej? O ile nie będzie to dotyczyć informacji poufnych z chęcią w ramach comiesięcznego Q&A i moich możliwości odpowiem na pytania jakie się pojawią.
Twój patronat wiele dla mnie znaczy!
3211 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Mecenat kanału „Wolski o Wojnie”.
Możesz zostać oficjalnym mecenasem kanału Wolski o Wojnie . Ktoś może powiedzieć że jest to najtańsza, wręcz dumpingowa, reklama na YT o stabilnych zasięgach od 2 do 3,5mln miesięcznie ale dla mnie zostanie Mecenasem kanału oznacza że na tyle cenisz moją pracę i społeczność która powstała wokół że chcesz swój biznes reklamować pośród treści jakie tworzę. Twoja nazwa lub logotyp zostanie umieszczona na specjalnej planszy, a ja odczytam nazwę twojej firmy/ wymienię Ciebie jako mecenasa.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jarosław Wolski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wolski o Wojnie czyli profil Jarosława Wolskiego. Niegdyś naukowca, potem analityka, dziennikarza, publicysty a obecnie również youtubera. O wojnie, wojsku i sprzęcie wojskowym.
Dziękuję za wsparcie mojej działalności.

We współczesnym świecie informacja jest bronią nie mniej ważną niż uzbrojenie i sprzęt wojskowy. W Polsce niestety występował ewidentny deficyt zauważalnych medialnie, cywilnych ale rzetelnych informacji o siłach zbrojnych, ich uzbrojeniu oraz o wojnie. Konflikt na Ukrainie w 2022 roku z całą ostrością uwypuklił ów problem. 

Na szczęście w kraju istnieje spora grupa osób, która od ponad dekady związana jest z branżą bezpieczeństwa i obronności. Wybuch wojny spowodował, że niewielka ale bardzo merytoryczna „nisza” ekspertów trafiła do mediów głównego nurtu.  Jednym z tego efektów stało się moje wyjście z piwnicy w której przebywałem  i zadziwiające "odkrycie" że jeden specjalistyczny artykuł trafia do 5-8 tysięcy ludzi a film na YouTube do kilkuset tysięcy.

Jednocześnie coraz mocniej widać, że przekaz mass mediów nastawiony jest głownie na straszenie odbiorców a nie rzetelne informowanie,  zaś media społecznościowe przeżywają "zalew" treści generowanych pod "clickbait".  Strach dobrze się sprzedaje. Putin, atom, zagłada, wojna światowa, etc. itp.  A prawda jest zdecydowanie odmienna niż komercjalizowane "strachy na lachy".

Dlatego też powstała strona: https://wolskiowojnie.pl/

Tak, mam poczucie misji a ową "misją" jest nią rzetelna informacja.

Czy można zatem  obiektywnie informować o tym co się dzieje w świecie zbrojeniówki, Wojsku Polskim, NATO i krajach ościennych? Czy można bez clickbaitu pisać o wojnie będąc niezależnym analitykiem OSINT (biały wywiad), dziennikarzem i..handlowcem? Jaka jest tego cena?  Kolejny NDA? Wpisany w dany artykuł "konflikt interesów"? Stos przypadkowych reklam na materiałach tworzonych w pocie czoła nocami?

A może...po prostu wsparcie Patronów?

 

Cele Autora

Wolski o Wojnie - dalszy rozwój
  • 23 210 zł miesięcznie
  • 11 143 zł brakuje
51%
Kwota ta pozwala na dalszy rozwój kanału w stronę nieco szerszą niż tylko kanał na YT i "filmiki z kojca". Tj - regularne filmy wyjazdowe z terenu, zatrudnienie kamerzysty na b2b, zewnętrzny montaż filmów, opłacenie redaktora przy artykułach, napisy pod filmami w językach obcych, itp.
Miesięczne bazowe koszty prowadzenia mediów Wolski o Wojnie.
  • 2 330 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Osiągnięcie tego progu pozwala na pokrycie wszystkich bazowych miesięcznych kosztów związanych z prowadzeniem mediów Wolski o Wojnie.
Wolski o Wojnie - miesięczna cena niezależności.
  • 7 646 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Jest to poziom który pozwala na pokrycie wszystkich bazowych kosztów związanych z prowadzeniem strony internetowej, księgowości, licencji na oprogramowanie ORAZ po prostu skromne i oszczędne życie związane z utrzymywaniem się tylko z tworzenia niezależnych treści związanych z bezpieczeństwem i obronnością w Polsce i na Świecie. Inaczej rzecz ujmując - jest to hipotetyczna kwota niezależności od YouTube i reklamodawców z nim powiązanych pozwalająca na podejmowanie kontrowersyjnych tematów które z automatu demonetyzują dane filmy. Oczywiście zakładając jeszcze inne źródła dochodu - np artykuły w periodykach specjalistycznych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jarosław Wolski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Rafał Wiosna
Rafał Wiosna
9 zł
Piotr Sadowski
Piotr Sadowski
9 zł
Anonimowy patron
9 zł
MGL
MGL
31 zł
Wojciech Wośko
Wojciech Wośko
9 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.