Avatar użytkownika

Wszechnica FWW

14
patronów
640 
miesięcznie
11 980 
łącznie
14
patronów
640 zł 11 980 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Drogi Patronie, dziękujemy, że wspierasz popularyzację wiedzy i nauki. Doceniamy Twoje wsparcie, dzięki niemu możemy się rozwijać i zapraszać nowych ciekawych gości do #rozmowywszechnicy. Każda kwota jest dla nas ważna. 10 zł to koszt popularnego tygodnika. Dziękujemy za wsparcie. W ramach podziękowania wyślemy Ci mailowy dyplom z podziękowaniem - Elektroniczny Certyfikat Patrona.
20 zł miesięcznie
Drogi Patronie, dziękujemy, że wspierasz popularyzację wiedzy i nauki. Doceniamy Twoje wsparcie, dzięki niemu możemy się rozwijać i zapraszać nowych ciekawych gości do #rozmowywszechnicy. Każda kwota jest dla nas ważna. 20 zł to prawie abonament miesięcznych RTV. Dziękujemy za wsparcie. W ramach podziękowania wyślemy Ci mailowy dyplom z podziękowaniem - Elektroniczny Certyfikat Patrona. Dodatkowo Twój podpis umieścimy na tablicy Patronów w każdym naszym materiale #rozmowywszechnicy.
50 zł miesięcznie
Drogi Patronie, dziękujemy, że wspierasz popularyzację wiedzy i nauki. Doceniamy Twoje wsparcie, dzięki niemu możemy się rozwijać i zapraszać nowych ciekawych gości do #rozmowywszechnicy. Każda kwota jest dla nas ważna. 50 zł to koszt miesięcznego abonamentu popularnego serwisu filmowego. Dziękujemy za wsparcie. W ramach podziękowania wyślemy Ci mailowy dyplom z podziękowaniem - Elektroniczny Certyfikat Patrona. Dodatkowo Twój podpis umieścimy na tablicy Patronów w każdym naszym materiale #rozmowywszechnicy. Zaprosimy też Ciebie do naszej zamkniętej facebookowej grupy Patronów.
100 zł miesięcznie
Drogi Patronie, dziękujemy, że wspierasz popularyzację wiedzy i nauki. Doceniamy Twoje wsparcie, dzięki niemu możemy się rozwijać i zapraszać nowych ciekawych gości do #rozmowywszechnicy. Każda kwota jest dla nas ważna. 100 zł to kwota za którą możesz kupić bon prezentowy to popularnej sieciówki. Dziękujemy za wsparcie. W ramach podziękowania wyślemy Ci mailowy dyplom z podziękowaniem - Elektroniczny Certyfikat Patrona. Dodatkowo Twój podpis umieścimy na tablicy Patronów w każdym naszym materiale #rozmowywszechnicy. Zaprosimy Ciebie do naszej zamkniętej facebookowej grupy Patronów. Dodatkowo chcielibyśmy zaprosić Cię na nasze wideospotkanie redakcyjne, w czasie którego będziemy mieli okazję porozmawiać o tym co dla Ciebie szczególnie interesujące i jakie nowe tematy moglibyśmy poruszyć w #rozmowachwszechnicy
200 zł miesięcznie
Drogi Patronie, dziękujemy, że wspierasz popularyzację wiedzy i nauki. Doceniamy Twoje wsparcie, dzięki niemu możemy się rozwijać i zapraszać nowych ciekawych gości do #rozmowywszechnicy. Każda kwota jest dla nas ważna. 200 zł Dziękujemy za wsparcie. W ramach podziękowania wyślemy Ci mailowy dyplom z podziękowaniem - Elektroniczny Certyfikat Patrona. Dodatkowo Twój podpis umieścimy na tablicy Patronów w każdym naszym materiale #rozmowywszechnicy. Zaprosimy Ciebie do naszej zamkniętej facebookowej grupy Patronów. Zaprosimy Cię na nasze wideospotkanie redakcyjne, w czasie którego będziemy mieli okazję porozmawiać o tym co dla Ciebie szczególnie interesujące i jakie nowe tematy moglibyśmy poruszyć w #rozmowachwszechnicy. Za hojną wpłatę podziękujemy też Tobie na wizji przed rozpoczęciem każdego nagrania #rozmowywszechnicy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wszechnica FWW w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wszechnica.org.pl to ogólnodostępna baza wykładów popularnonaukowych, wywiadów oraz dyskusji na tematy społeczno-polityczne do obejrzenia i wysłuchania online. Serwis redagowany jest w zespole Fundacji Wspomagania Wsi.

W 2009 roku z marzenia o ułatwianiu dostępu do wiedzy na wysokim poziomie powstał portal Wszechnica.org.pl – platforma do prezentacji wykładów, debat i wywiadów.

Nagrywane treści kierujemy do wszystkich internautów, którym chcemy dać możliwość dostępu do rzetelnej wiedzy przekazywanej przez najlepszych specjalistów oraz śledzenia aktualnych debat na różnorodne tematy.

Podejmujemy różnorodne tematy dzięki współpracy z instytucjami takimi jak Muzeum Narodowe, Zamek Królewski w Warszawie, Colegium Civitas, Uniwersytet Warszawski, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie, Muzeum Ziemi i wiele wiele innych.

Od początku istnienia nagrywamy również własne rozmowy i wywiady. Na tematy mogące zainteresować szeroką rzeszę odbiorców. Z gośćmi rozmawiamy o rzeczach ważnych ponadczasowo i ważnych tylko w tej chwili. 

Od lat, jesienią każdego roku, nagrywamy wykłady w ramach Festiwalu Nauki w Warszawie. Współpracujemy również z dwoma kawiarenkami naukowymi rejestrując ich comiesięczne wydarzenia. Przed pandemią Wszechnica filmowała cykle wykładów towarzyszących nowym wystawom w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nagrywa też wykłady we współpracy m.in. z Instytutem Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, Instytutem Matematyki Uniwersytetu
Warszawskiego czy Polskim Towarzystwem Astrobiologicznym.

W swoich zasobach mamy już ponad dwa tysiące materiałów, z których korzysta rocznie ponad dwa miliony użytkowników. Z wykładami trafiamy do uczniów szkół średnich, studentów, urzędników, nauczycieli, czy wreszcie osób na emeryturze, które chcą rozszerzać swoją wiedzę.

Większość materiałów dostępnych na portalu opublikowanych jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-SA 3.0 PL), dzięki czemu są dostępne bezpłatnie dla wszystkich, także do dalszego rozpowszechniania i publicznego prezentowania (np. w szkołach czy bibliotekach).

Pomóż nam rozwijać #wszechnicowerozmowy

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Wszechnica FWW w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Rozmowy Wszechnicy
  • 5 500 zł miesięcznie
  • 4 860 zł brakuje
11%
Dzięki Waszym regularnym wpłatom możemy organizować i prowadzić w naszym studiu filmowym cotygodniowe #rozmowywszechnicy.

Regularne wpłaty pozwolą nam udoskonalać jakość naszych nagrań, zapraszać ciekawych gości, a może nawet raz na jakiś czas wyjechać z kamerą w teren.

Zostań naszym Patronem!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wszechnica FWW już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Radosław Żuber
Radosław Żuber
50 zł
Daniel Olkowski
Daniel Olkowski
50 zł
Łukasz Sosnowski
Łukasz Sosnowski
10 zł
Jacek Pietrusiak
Jacek Pietrusiak
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.