Wszechnica FWW

W Patronite od 06.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 609

Liczba Patronów: 1043

Zostań Patronem
Kup na prezent
14 patronów
910 miesięcznie
3 240 łącznie
Wszechnica.org.pl to ogólnodostępna baza wykładów popularnonaukowych, wywiadów oraz dyskusji na tematy społeczno-polityczne do obejrzenia i wysłuchania online. Serwis redagowany jest w zespole Fundacji Wspomagania Wsi.

O Autorze

W 2009 roku z marzenia o ułatwianiu dostępu do wiedzy na wysokim poziomie powstał portal Wszechnica.org.pl – platforma do prezentacji wykładów, debat i wywiadów.

Nagrywane treści kierujemy do wszystkich internautów, którym chcemy dać możliwość dostępu do rzetelnej wiedzy przekazywanej przez najlepszych specjalistów oraz śledzenia aktualnych debat na różnorodne tematy.

Podejmujemy różnorodne tematy dzięki współpracy z instytucjami takimi jak Muzeum Narodowe, Zamek Królewski w Warszawie, Colegium Civitas, Uniwersytet Warszawski, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie, Muzeum Ziemi i wiele wiele innych.

Od początku istnienia nagrywamy również własne rozmowy i wywiady. Na tematy mogące zainteresować szeroką rzeszę odbiorców. Z gośćmi rozmawiamy o rzeczach ważnych ponadczasowo i ważnych tylko w tej chwili. 

Od lat, jesienią każdego roku, nagrywamy wykłady w ramach Festiwalu Nauki w Warszawie. Współpracujemy również z dwoma kawiarenkami naukowymi rejestrując ich comiesięczne wydarzenia. Przed pandemią Wszechnica filmowała cykle wykładów towarzyszących nowym wystawom w Muzeum Narodowym w Warszawie. Nagrywa też wykłady we współpracy m.in. z Instytutem Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, Instytutem Matematyki Uniwersytetu
Warszawskiego czy Polskim Towarzystwem Astrobiologicznym.

W swoich zasobach mamy już ponad dwa tysiące materiałów, z których korzysta rocznie ponad dwa miliony użytkowników. Z wykładami trafiamy do uczniów szkół średnich, studentów, urzędników, nauczycieli, czy wreszcie osób na emeryturze, które chcą rozszerzać swoją wiedzę.

Większość materiałów dostępnych na portalu opublikowanych jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-SA 3.0 PL), dzięki czemu są dostępne bezpłatnie dla wszystkich, także do dalszego rozpowszechniania i publicznego prezentowania (np. w szkołach czy bibliotekach).

Pomóż nam rozwijać #wszechnicowerozmowy

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Natalia Jaszczyk-Machyńska
Natalia Jaszczyk-Machyńska
Próg: 200 zł
Piotr Machyński
Piotr Machyński
Próg: 200 zł
Sebastian Ciuruś
Sebastian Ciuruś
Próg: 20 zł
Grzegorz Woronowski
Grzegorz Woronowski
Próg: 50 zł
E B
E B
Próg: 20 zł