Weronika Truszczyńska

Studentka szanghajskiego Uniwersytetu Donghua, od lat związana z Szanghajem, autorka kanału na YouTube o życiu w Chinach.

O Autorze

Nazywam się Weronika Truszczyńska i od 2015 roku prowadzę kanał na YouTube, poświęcony życiu codziennemu w największym mieście Chińskiej Republiki Ludowej, czyli Szanghaju. W nieco ponad dwa lata moje filmy na różne okołochińskie tematy zostały obejrzane ponad 20 milionów razy, a kanał zasubskrybowało już prawie 200 tysięcy osób.

 

Od miesięcy publikuję filmy regularnie, dwa razy w tygodniu (z niewielkimi przerwami). W większości są to vlogi z życia w Szanghaju lub pogadanki na różne tematy. Co jakiś czas realizuję również vlogi z podróży po innych krajach azjatyckich, a w tym roku rozpoczęłam serię na temat studiów w Chinach.

 

 

Moja obecna działalność nie jest i nie będzie związana z celami na Patronite i pozostanie taka bez względu na to czy uda się zebrać jakiekolwiek pieniądze. Chciałabym to potraktować raczej jako środki na realizację bardziej wymagających i kosztownych produkcji.

 

Wiele osób pytało mnie o nagranie filmu z biednej chińskiej wsi czy też stworzenie amatorskiego dokumentu z corocznego targu psiego mięso w Yulinie. Niestety takie produkcje wiążą się ze sporymi kosztami, których sama nie jestem w stanie pokryć. Niedostępna dla turystów wieś to nie miejsce, w które można dojechać pociągiem za 50 złotych, a żaden sponsor nie będzie chciał pokazać swojego produktu w otoczeniu biednych chińskich wieśniaków czy tym bardziej psów czekających na ubój. Z Waszą pomocą jednak takie filmy mogłyby powstać!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)