Fundacja Widzialne - Zmiana jest Kobietą

W Patronite od 19.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 950

Liczba Patronów: 1436

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
430 miesięcznie
4 160 łącznie

Cykliczna konferencja "Spotkania bez tabu"

3 000 zł

miesięcznie

14%

osiągnięto

2 570 zł

brakuje

Konferencja "Widzialne – Zmiana jest Kobietą" odbędzie się 5 marca 2022 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Europejskim Centrum Solidarności. Konferencja będzie miała na celu analizę stanu praw kobiet w Polsce i na świecie. Jedno ze spotkań podczas Konferencji poświęcone będzie sytuacji kobiet w Polsce, dokonujących aborcji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22.10.2020 r.

Podczas Konferencji zaplanowane są również spotkania dotyczące tematu antykoncepcji oraz jej dostępności. Zaplanowana jest również dyskusja o edukacji seksualnej, spotkania z edukatorami seksualnymi, w szczególności ww. spotkania przewidziane są dla młodzieży w wieku licealnym. Głównym celem Konferencji jest stworzenie przestrzeni, w której osoby niezależnie od wieku i płci, będą mogły porozmawiać o warunkach, które umożliwiają kobietom korzystanie z należnych im praw. Kolejna edycja Konferencji zaplanowana jest na 22 października 2022 r., w związku z drugą rocznicą wybuchu protestów, związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Koszt całkowity takiej konferencji, na który składają się koszty wynagrodzenia prelegentek, koszty noclegów, wyżywienia oraz koszty związane z promocją to ok. 6000 zł.

Skrzyneczki-punkty pomocy okresowej

400 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Fundacja „Widzialne – Zmiana jest Kobietą”, do tej pory założyły skrzyneczki menstruacyjne w Gdańskiej Galerii Zaspa oraz na dworcu SKM w Sopocie. Planujemy w roku 2022 r. założyć skrzyneczki menstruacyjne w kilku strategicznych miejscach w Trójmieście, jak dworce, uczelnie czy miejsca pożytku publicznego m.in.: galerie, baseny. Koszt założenia skrzyneczki menstruacyjnej to ok. 60 zł. Koszty miesięczne uzupełniania skrzyneczki to koszt ok. 300 zł.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Julita Baranska
Julita Baranska
Próg: 10 zł
Amadeusz Lisiecki
Amadeusz Lisiecki
Próg: 50 zł
Maja Wójtowicz
Maja Wójtowicz
Próg: 50 zł
Kazik Grześkowiak
Kazik Grześkowiak
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
JakubSt
JakubSt
Próg: 50 zł