Avatar użytkownika

Fundacja Widzialne - Zmiana jest Kobietą

5
patronów
380 
miesięcznie
10 060 
łącznie
5
patronów
380 zł 10 060 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy za dołączenie do naszych patronek_ów! Swoją pomocą wspierasz nas w działaniu na rzecz praw człowieka! W ramach naszej wdzięczności za Twoje wsparcie wyślemy Ci maila z dedykowanym podziękowaniem od całego zespołu naszej Fundacji. Super, że tu jesteś!
10 zł miesięcznie
Twoje wsparcie dużo dla nas znaczy! Dziękujemy, że postanowiłaś_eś dołączyć do grona naszych patronek_ów. W ramach okazania naszej wdzięczności oferujemy Ci pocztówkę naszej Fundacji z dedykowanym podziękowaniem dla Ciebie od całej naszej ekipy. 10 zł to już 2 paczki podpasek – dzięki Tobie będziemy mogły uzupełnić nasze skrzyneczki z podpaskami i tamponami!
20 zł miesięcznie
20 złotych – dla jednych niewiele, dla innych bardzo dużo. Dla nas jest to ogromna pomoc i wsparcie w naszym działaniu! Dziękujemy, że znalazłaś_eś się w gronie naszych patronek_ów. W ramach okazania naszej wdzięczności oferujemy Ci pocztówkę naszej Fundacji z dedykowanym podziękowaniem dla Ciebie od całej naszej ekipy. Dzięki Twojej wpłacie możemy przygotowywać się do kolejnych warsztatów! Dobrze jest mieć Cię na pokładzie!
50 zł miesięcznie
50 złotych miesięcznie potrafi zdziałać naprawdę wiele! Dziękujemy, że wierzysz w nasze działania i chcesz nas wspomóc. Obiecujemy, że się nie zawiedziesz! Za 50 złotych miesięcznie jesteśmy w stanie wypełnić nasze obie skrzyneczki niezbędnymi produktami na około pół miesiąca! Twoją wpłatą realnie przyczyniasz się do walki z ubóstwem menstruacyjnym w Polsce!
W ramach podziękowania oferujemy Ci (jeśli oczywiście będziesz chętna_y) wpisanie Cię na naszej stronie i mediach społecznościowych jako osoby wspierającej nasze działania. Chętnie wyślemy Tobie pocztówkę z podziękowaniem od całej naszej ekipy. Wspaniale jest mieć ludzi wokół siebie, którzy wierzą w naszą misję i dokładają cegiełkę od siebie! Super, że jesteś!
100 zł miesięcznie
Wow! Dziękujemy Ci za tak ogromne wsparcie! Cieszymy się, że wierzysz w działania naszej fundacji i obiecujemy, że na pewno się nie zawiedziesz. Twoją wpłatą przyczyniasz się miedzy innymi do organizacji konferencji "Spotkania bez tabu", w której w zeszłym roku udział wzięło ponad 100 osób! Chcemy pokazać Ci, ile Twoja pomoc dla nas znaczy. W ramach podziękowania oferujemy Ci (jeśli oczywiście będziesz chętna_y) wpisanie Cię na naszej stronie i mediach społecznościowych jako osoby wspierającej nasze działania. Dodatkowo chętnie wyślemy Ci przypinkę z naszym logo. Z takimi patronami można zmieniać świat!
200 zł miesięcznie
200 złotych miesięcznie! Jesteś naszą_ym bohaterką_em! Jesteśmy wdzięczne za każdą pomoc, ale dzięki Twojemu wsparciu możemy śmiało planować kolejne wydarzenia! Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile Twoja wpłata dla nas znaczy! Dzięki niej będziemy mogły dalej prężnie działać. W ramach podziękowania oferujemy Ci (jeśli oczywiście będziesz chętna_y) wpisanie Cię na naszej stronie i mediach społecznościowych jako osoby wspierającej nasze działania, jak i przypinkę z logiem naszej fundacji. Dodatkowo, co miesiąc będziesz otrzymywał_a podsumowanie naszej działalności z całego miesiąca. I uwaga, tutaj wisienka na torcie- zapraszamy Cię na warsztaty, które odbędą się pod koniec roku dla naszych patronów. Będziemy mieli okazję bardziej się poznać, porozmawiać i nauczyć nowych umiejętności. Dziękujemy Ci za zaufanie i wsparcie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Widzialne - Zmiana jest Kobietą w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Działamy na rzecz praw człowieka, bo marzymy o Polsce, w której każda osoba niezależnie od płci jest tak samo traktowana przez społeczeństwo i instytucje publiczne. Chcemy żyć w kraju, w którym kobiety są pewne siebie i świadome swojego wpływu na rzeczywistość. Wierzymy w zmianę i walczymy o nią.

Jesteśmy grupą młodych kobiet, które wierzą, że da się zmienić rzeczywistość. Na lepsze. 

Nasza działalność zaczęła się 22 października 2020 roku, kiedy pseudo-Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, zakazujący aborcji z przyczyn wad płodu. Stworzyłyśmy transparent z manifestem:

"Zajmijcie się pandemią! Prawo wyboru zostawcie kobietom"

i rozpoczęłyśmy wielomiesięczny protest okupacyjny pod biurem poselskim PiS w Gdańsku. W międzyczasie organizowałyśmy liczne protesty zbiorowe, byłyśmy wielokrotnie wzywane na przesłuchania na komisariacie i nieustannie myślałyśmy, co więcej możemy zrobić.

Po kilku miesiącach nadal widziałyśmy ogromną potrzebę działania w zakresie walki o prawa kobiet. Postanowiłyśmy sformalizować naszą działalność i w taki sposób powstała 

Fundacja Widzialne- Zmiana jest Kobietą

Dlaczego działamy?

Chcemy, aby każda kobieta miała prawo decydować o sobie!

Chcemy, aby w życiu publicznym było więcej kobiet! Chcemy, aby każda kobieta wierzyła w siebie i własne możliwości!

Chcemy mieszkać w kraju, w którym wszystkie osoby bez względu na płeć są traktowane na równi i dysponują pełnią praw; są widzialne i słyszalne w przestrzeni publicznej. Chcemy, aby każda osoba była wolna w wyborze tego, co chce robić i miała przestrzeń do wykorzystania swojego potencjału w pełni.

Chcemy, aby każda kobieta miała poczucie podmiotowości i wpływu na rzeczywistość.

 

Aktywnie działamy, aby to osiągnąć!

Co zrobiłyśmy w 2021 roku?

2️⃣4️⃣ manifestacje, które współorganizowałyśmy, z czego 1️⃣0️⃣ byłyśmy inicjatorkami;

9️⃣ akcji i happeningów, spośród których 4️⃣ były w temacie kryzysu humanitarnego na polsko-białoruskiej granicy, w tym 1️⃣ to zbiórka produktów higienicznych przeprowadzona równolegle w 4 miastach;

1️⃣ konferencję "Wspólnie o... spotkania bez tabu";

2️⃣ skrzyneczki menstruacyjne, które zamontowałyśmy w Galerii Zaspa i na stacji SKM Kamienny Potok;

1️⃣ warsztaty "Naprawiam rower sama";

9️⃣ debat i wywiadów, w których wzięłyśmy udział;

4️⃣ spotkania warsztatowe dla fundacji.

O naszej misji, celach na nowy rok i szczegółowej działalności możecie przeczytać na naszej stronie internetowej: https://www.widzialne.com.pl/ 

lub na naszych mediach społecznościowych: 

https://www.facebook.com/fundacjawidzialne

https://www.instagram.com/fundacjawidzialne/

Na najbliższy czas mamy zaplanowane następujące wydarzenia:

  1. warsztaty "Sam_a remontuję"
  2. konferencję dla około 100 osób: "Spotkania bez tabu"
  3. założenie kolejnego punktu pomocy okresowej na terenie Trójmiasta 

...i wiele innych działań, które bez Państwa pomocy będą niemożliwe.

Będziemy wdzięczne za każde wsparcie.

Jeśli chcesz nas wesprzeć jednorazowo, prosimy o napisanie w tytule przelewu „darowizna”

87 1600 1459 1850 3695 1000 0001

Fundacja „Widzialne- Zmiana jest Kobietą”

BNP Paribas

Cele Autora

Skrzyneczki-punkty pomocy okresowej
  • 400 zł miesięcznie
  • 20 zł brakuje
95%
Fundacja „Widzialne – Zmiana jest Kobietą”, do tej pory założyły skrzyneczki menstruacyjne w Gdańskiej Galerii Zaspa oraz na dworcu SKM w Sopocie. Planujemy w roku 2022 r. założyć skrzyneczki menstruacyjne w kilku strategicznych miejscach w Trójmieście, jak dworce, uczelnie czy miejsca pożytku publicznego m.in.: galerie, baseny. Koszt założenia skrzyneczki menstruacyjnej to ok. 60 zł. Koszty miesięczne uzupełniania skrzyneczki to koszt ok. 300 zł.
Cykliczna konferencja "Spotkania bez tabu"
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 620 zł brakuje
12%
Konferencja "Widzialne – Zmiana jest Kobietą" odbędzie się 5 marca 2022 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Europejskim Centrum Solidarności. Konferencja będzie miała na celu analizę stanu praw kobiet w Polsce i na świecie. Jedno ze spotkań podczas Konferencji poświęcone będzie sytuacji kobiet w Polsce, dokonujących aborcji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22.10.2020 r.

Podczas Konferencji zaplanowane są również spotkania dotyczące tematu antykoncepcji oraz jej dostępności. Zaplanowana jest również dyskusja o edukacji seksualnej, spotkania z edukatorami seksualnymi, w szczególności ww. spotkania przewidziane są dla młodzieży w wieku licealnym. Głównym celem Konferencji jest stworzenie przestrzeni, w której osoby niezależnie od wieku i płci, będą mogły porozmawiać o warunkach, które umożliwiają kobietom korzystanie z należnych im praw. Kolejna edycja Konferencji zaplanowana jest na 22 października 2022 r., w związku z drugą rocznicą wybuchu protestów, związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Koszt całkowity takiej konferencji, na który składają się koszty wynagrodzenia prelegentek, koszty noclegów, wyżywienia oraz koszty związane z promocją to ok. 6000 zł.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Widzialne - Zmiana jest Kobietą już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kazik Grześkowiak
Kazik Grześkowiak
50 zł
JakubSt
JakubSt
20 zł
Anonimowy patron
50 zł
Amadeusz Lisiecki
Amadeusz Lisiecki
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.