Wyprawy Leona

W Patronite od 31.10.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 110

liczba Patronów: 136

87 patronów
2 365 zł miesięcznie

Sprzęt i akcesoria

150 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Statywy pękają, bateriom kończy się żywotność, a wodery się dziurawią... i to dosyć często :)
Kwota nieco zawyżona, ale pozwala zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia tego podstawowego sprzętu z którego korzystam.

Koszty podróżowania + bilety

250 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Choć zdarzają mi się dłuższe przerwy w publikowaniu nowych filmów, to bynajmniej nie oznacza to, że nic nie robię. Bywa bowiem tak, że po przyjeździe na miejsce okazuje się, iż sztolnia jest zakratowana, lub zasypana. Nie zmienia to natomiast faktu, że podróż kosztuje i do baku coś trzeba wlać. Bilety... alkohol rzecz jasna! :) Bilet uznawany przez większość "ochroniarzy" często samozwańczych ;)

Serwis detektorów wielogazowych

1 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu udało się kupić cztero oraz pięcio sensorowy miernik gazów z czego się niezmiernie cieszę. Przyrząd podczas ostatniej eksploracji pokazał swoją wartość i ostrzegł nas przed krytycznym poziomem tlenu w wyrobisku. Jedyne co mi pozostało to półroczne przeglądy urządzeń, tak by mieć pewność, że wskazania detektorów są prawidłowe. W tym celu muszę swoje czujnik co 6 miesięcy wysyłać do serwisu.

Aparat ucieczkowy

1 200 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Aparat ucieczkowy, to urządzenie, które służy do ewakuacji z miejsca zagrożenia.
W sytuacji odcięcia drogi powrotnej i konieczności przebywania w zagazowanej sztolni, aparat dostarcza powietrze przez ok. 180minut i pozwala poczekać na akcję ratunkową. Jest, to dla mnie teraz rzecz priorytetowa.

Sonda

1 500 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Eksploracja szybów kopalnianych nie zawsze jest możliwa. Na przeszkodzie może stanąć chociażby niezdatna do oddychania atmosfera. Na szczęście elektronika oddychać nie musi :) W planach jest budowa sondy zestawem kamer oraz oświetleniem.

Aparat powietrzny z prawdziwego zdarzenia

3 500 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Do eksploracji zagazowanych sztolni używam aparatu powietrznego BD96.

Niestety model BD96 nie jest już produkowany, nie mogę mu zrobić przeglądu, ani wymienić części, ponieważ te również już nie są produkowane. Awaria tego sprzętu oznacza dla mnie jedno- śmierć. Dlatego już teraz myślę o wymianie mojego modelu na coś z wyżej półki, coś czemu będę mógł zrobić legalizację i bez obawy eksplorować obiekty, nie zastanawiając się, czy któraś z uszczelek, aby już nie sparciała. Dlatego chciałbym kupić coś nowszego.
Zostań Patronem