Wywiad z Człowiekiem

W Patronite od 27.01.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 387

Liczba Patronów: 658

Zostań Patronem
Kup na prezent
27 patronów
1 581 miesięcznie
6 584 łącznie
Wywiad z Człowiekiem to doświadczenie.
Twoje i Moje.
To wywiady, reportaże, podróże w stronę prawdy.

O Autorze

Jestem świeckim teologiem, historykiem sztuki, fotografem. Przede wszystkim jednak jestem dziennikarzem radiowym. Czego bym w życiu nie robił – wciąż wracam do wywiadów i reportaży. Szukam ludzi nieznanych światu, którzy mają w sobie wrażliwość, siłę, wewnętrzną prawdę. Od 7 lat na antenie Radia Warszawa prowadzę audycję „Wywiad z Człowiekiem”, emitowaną we wtorki o godzinie 22.00 na 106,2 FM oraz online www.radiowarszawa.com.pl. Audycje emitowane są również na antenie ośmiu innych stacji katolickich w Polsce oraz dostępne na:

www.radiowarszawa.com.pl /AudycjeSpotify Radia Warszawa

Pan Kazimierz. Domek na terenie dzikich ogródków działkowych w Warszawie. Rozmowa o bezdomności i o przyjaźni. 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-02-16

Po co to radio?

Dowiaduję się tego z każdą kolejną rozmową. Poznając ludzkie historie zaczynam rozumieć czym jest człowieczeństwo… Kiedy mogę się dzielić tym doświadczeniem – jestem szczęśliwy.

Евгения Косякова. Psycholog wojenny. Donbas. Rozmowa o traumie wojennej u żołnierzy, dzieci, dorosłych. 2020

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2020-10-27

Warsztat

Warsztat jest minimalistyczny: mały magnetofon, który mieści się w ręku, czas, intuicja, spojrzenie w oczy. Warsztat to też oszczędny samochód i program do montażu. Montuję dźwięk od ponad 25 lat – więc wszystko, nawet bardzo skomplikowane rzeczy, robię sam.

Warszawa. Ambulans z Serca - młodzi lekarze docierają z pomocą do osób bezdomnych. Reportaże: 2019, 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-12-14

Doświadczenie

Im dłużej to robię tym pytania stają się prostsze, tym mniej boję się ciszy, tym mniej istotny jest „sukces”, idee, nazwisko rozmówcy. Prawda nie ma ceny a prawdziwy bohater nie potrzebuje widowni. 

Katarzyna Ramotowska. Biebrzański Park Narodowy. Nocna wyprawa w poszukiwaniu wilków. Reportaże i wywiady znad Biebrzy: 2020, 2021, 2022

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2020-12-01

Ludzie i ich twarze

Jestem absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii więc oprócz magnetofonu zawsze mam aparat. Nie zawsze robię zdjęcia ponieważ nie każda twarz powinna ujrzeć światło dzienne. Niektórym rozmówcom ze względu na konieczność anonimowości zmieniam głos. 

Mariupol. Hutnik pracujący w Azovstali. Reportaż o życiu w Donbasie w cieniu wojny. 2020

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2020-02-18

Dlaczego piszę o tym właśnie tutaj?

Chciałbym sięgnąć dalej, spotykać rozmówców w odleglejszych miejscach, chciałbym tworzyć pracochłonne reportaże nie licząc się z ograniczeniami. Chcę dzielić z Tobą doświadczenie i pasję. Możesz mi w tym pomóc zostając patronem audycji Wywiad z Człowiekiem w serwisie Patronite.

Broniszewice. Dom pomocy dla chłopców niepełnosprawnych intelektualnie. Reportaż i wywiady. 2018, 2019, 2022.

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2019-05-14

Przykład

Marcin prowadzi charyzmatyczną wspólnotę na północy Polski w której niesie pomoc osobom wykluczonym i jeździ z transportami wsparcia na Ukrainę. Od początku dobrze nam się rozmawiało. Pokazanie tej historii jest możliwe tylko wtedy kiedy spędzi się w ich domu chociaż dwa dni. Ideałem byłby wspólny wyjazd do Charkowa. Przeprowadzenie wywiadu na żywo w studiu to godzina czasu. Nagranie i realizacja reportażu to 15 do 50 h + transport. Radiowy budżet „Wywiadu z Człowiekiem” pokryje najwyżej transport w jedną stronę. Radio wynagradza moja pracę zgodnie z zasadami zwykłych pasm dziennikarskich. Kiedy chcę nagrać reportaż w odległym miejscu Polski, fundusze muszę pozyskać sam. Paliwo, noclegi, dziesiątki godzin montażu - to są realne koszty. 

Warszawa. Nadinspektor Alfred Paplak i jego współpracowniczka na patrolu. Rozmowa o miłosierdziu. Wywiad 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-03-16

0

Mimo to wielokrotnie ruszałem w takie podróże bez względu na koszt. Nie robię tego dla pieniędzy. Chciałbym ruszać w drogę ze spokojem, wiedząc, że transport, nocleg, koszt oprogramowania wyjdzie chociaż na 0.

Iven Pape. Carlisle, północna Anglia. Rozmowa o wojnie i o rodzinie. Wywiad 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-10-12

Dla was

Zbiórka ma jeszcze jeden cel. Będę wiedział, że robię programy dla konkretnych ludzi. Ta świadomość jest bezcenna. Dam to co mam, doświadczenie, czas i pasję.

Agnieszka Bal i jej mama. Mieszkanie w Warszawie. Agnieszka nie mogąc posługiwać się rękami i mową, za pomocą tablic z literami ukończyła studia, podróżuje po świecie, spełnia marzenia. Reportaż. 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-03-09

Bucza. Mieszkania spalone wskutek eksplozji bomby fosforowej. Rozmowy z S Nazaretankami z Kijowa i podróż po ulicach Buczy, Irpina i Hostomela. Wywiad i reportaż, czerwiec 2022

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2022-06-21

Zenon Kasprzak. Powstanie Warszawskie w oczach dziecka. Wywiad. 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-09-07

Kamianka. Wioska przy granicy z Doniecką Republiką Ludową. Żółte pasmo na mapie oznacza strefę frontową w której panuje zagrożenie bombowe. W strefie tej pozostało bardzo niewiele dzieci. Wywiady i reportaż 2020

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2020-02-18

 

Kolejne wywiady i reportaże będą moje i... wasze. Bardzo wam za to dziękuję!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ewa Kieszek
Ewa Kieszek
Próg: 20 zł
M U
M U
Próg: 150 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Michał Osowiec
Michał Osowiec
Próg: 20 zł