Avatar użytkownika

Wywiad z Człowiekiem

29
patronów
1 561 
miesięcznie
23 870 
łącznie
29
patronów
1 561 zł 23 870 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
Zostajesz Patronem Wywiadu z Człowiekiem. Otrzymasz e-mail z podziękowaniem.


20 zł to koszt trzech litrów benzyny, dzięki którym przejadę 60 km.
Ta kwota pomnożona przez liczbę Patronów, sprawi, że dojadę do celu, którym jest człowiek i jego jedyna pod słońcem historia.

Transport to newralgiczna część dziennikarskiej pracy. Przywoziłem nagrania ze wszystkich zakątków Polski, ale i z Ukrainy, Bośni czy z Wysp Brytyjskich. Dzięki Tobie będę mógł przekraczać małe i duże granice.

Twoje wsparcie jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ oznacza, że to co robię porusza ważne struny w Twoim sercu i od tej chwili pracuję dla Ciebie.
50 zł miesięcznie
Jak w poprzednim progu + mailowa zapowiedź odcinka z niepublikowanymi informacjami o okolicznościach, w jakich powstał oraz jego kulisach.

50 zł to bardzo konkretna kwota, która pozwoli mi dojechać tam, gdzie czeka na mnie kolejny Człowiek. To tez połowa miesięcznych kosztów oprogramowania do montażu dźwięku.

Jadąc - będę mógł zatrzymać się po drodze, cokolwiek zjeść i wypić kawę. Spotkania trwają czasem wiele godzin a powroty kończą się w środku nocy. 400 km nocą to nierzadki przypadek. Każdy człowiek jest warty drogi. Pracując nad dźwiękiem, będę miał świadomość, że robę to dzięki komuś konkretnemu.
150 zł miesięcznie
150 zł – to koszt noclegu gdzieś „dalej od szosy”. To również koszt oprogramowania do dźwięku lub trzech godzin montażu. Taka wpłata oznacza, że słuchanie moich Wywiadów jest dla Ciebie czymś naprawdę ważnym.

Chciałbym Ci w szczególny sposób podziękować. Dlatego jeśli zdecydujesz się być Patronem na taką kwotę powyżej trzech miesięcy to oprócz wszystkich nagród z poprzednich progów chciałbym wymienić Twoje imię i nazwisko lub nazwę Twojej Firmy w podziękowaniu audio dołączonym do kolejnego Wywiadu w okresie subskrypcji (oczywiście jeśli sobie tego życzysz).
500 zł miesięcznie
500 zł to bardzo hojna wpłata, która pokrywa od 20 do 100 % kosztów reportażu (w zależności od liczby godzin nagrań i montażu).

To znaczące zobowiązanie dla mnie, wiem, że Wywiady wiele dla Ciebie znaczą. Otrzymujesz nagrody z poprzednich progów z Twoje nazwisko lub nazwa Twojej firmy zostanie wymieniona w podziękowaniu audio dołączonym do kolejnego Wywiadu w okresie subskrypcji jako Producent/ka audycji.

Dodatkowo pojawi się na podstronie audycji w sekcji „Producenci Wywiadu” (oczywiście jeśli sobie tego życzysz).
501 zł miesięcznie
Więcej niż 500 zł – to ogromny wyraz Twojego zaufania do mnie. Chciałbym podziękować Ci jak w poprzednich progach a także z wielką przyjemnością spotkam się z Tobą osobiście, by porozmawiać o ważnych dla nas sprawach, przy kawie, w Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu z którym jestem bardzo związany i które jest ważnym miejscem mojej pracy. Zaproszę Cię na indywidualne oprowadzanie po tym unikatowym miejscu i opowiem historie, których nie przeczytasz w książkach.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wywiad z Człowiekiem w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wywiad z Człowiekiem to doświadczenie.
Twoje i Moje.
To wywiady, reportaże, podróże w stronę prawdy.

Wywiad jest emitowany w Radiu Warszawa,
na Mazowszu: 106,2 FM,
https://sluchaj.radiowarszawa.com.pl/
https://radiowarszawa.com.pl/wywiad-z-czlowiekiem/

Jestem świeckim teologiem, historykiem sztuki, fotografem. Przede wszystkim jednak jestem dziennikarzem radiowym. Czego bym w życiu nie robił – wciąż wracam do wywiadów i reportaży. Szukam ludzi nieznanych światu, którzy mają w sobie wrażliwość, siłę, wewnętrzną prawdę. Od 7 lat na antenie Radia Warszawa prowadzę audycję „Wywiad z Człowiekiem”, emitowaną we wtorki o godzinie 22.00 na 106,2 FM oraz online www.radiowarszawa.com.pl. Audycje emitowane są również na antenie ośmiu innych stacji katolickich w Polsce oraz dostępne na:

www.radiowarszawa.com.pl /AudycjeSpotify Radia Warszawa

Pan Kazimierz. Domek na terenie dzikich ogródków działkowych w Warszawie. Rozmowa o bezdomności i o przyjaźni. 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-02-16

Po co to radio?

Dowiaduję się tego z każdą kolejną rozmową. Poznając ludzkie historie zaczynam rozumieć czym jest człowieczeństwo… Kiedy mogę się dzielić tym doświadczeniem – jestem szczęśliwy.

Евгения Косякова. Psycholog wojenny. Donbas. Rozmowa o traumie wojennej u żołnierzy, dzieci, dorosłych. 2020

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2020-10-27

Warsztat

Warsztat jest minimalistyczny: mały magnetofon, który mieści się w ręku, czas, intuicja, spojrzenie w oczy. Warsztat to też oszczędny samochód i program do montażu. Montuję dźwięk od ponad 25 lat – więc wszystko, nawet bardzo skomplikowane rzeczy, robię sam.

Warszawa. Ambulans z Serca - młodzi lekarze docierają z pomocą do osób bezdomnych. Reportaże: 2019, 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-12-14

Doświadczenie

Im dłużej to robię tym pytania stają się prostsze, tym mniej boję się ciszy, tym mniej istotny jest „sukces”, idee, nazwisko rozmówcy. Prawda nie ma ceny a prawdziwy bohater nie potrzebuje widowni. 

Katarzyna Ramotowska. Biebrzański Park Narodowy. Nocna wyprawa w poszukiwaniu wilków. Reportaże i wywiady znad Biebrzy: 2020, 2021, 2022

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2020-12-01

Ludzie i ich twarze

Jestem absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii więc oprócz magnetofonu zawsze mam aparat. Nie zawsze robię zdjęcia ponieważ nie każda twarz powinna ujrzeć światło dzienne. Niektórym rozmówcom ze względu na konieczność anonimowości zmieniam głos. 

Mariupol. Hutnik pracujący w Azovstali. Reportaż o życiu w Donbasie w cieniu wojny. 2020

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2020-02-18

Dlaczego piszę o tym właśnie tutaj?

Chciałbym sięgnąć dalej, spotykać rozmówców w odleglejszych miejscach, chciałbym tworzyć pracochłonne reportaże nie licząc się z ograniczeniami. Chcę dzielić z Tobą doświadczenie i pasję. Możesz mi w tym pomóc zostając patronem audycji Wywiad z Człowiekiem w serwisie Patronite.

Broniszewice. Dom pomocy dla chłopców niepełnosprawnych intelektualnie. Reportaż i wywiady. 2018, 2019, 2022.

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2019-05-14

Przykład

Marcin prowadzi charyzmatyczną wspólnotę na północy Polski w której niesie pomoc osobom wykluczonym i jeździ z transportami wsparcia na Ukrainę. Od początku dobrze nam się rozmawiało. Pokazanie tej historii jest możliwe tylko wtedy kiedy spędzi się w ich domu chociaż dwa dni. Ideałem byłby wspólny wyjazd do Charkowa. Przeprowadzenie wywiadu na żywo w studiu to godzina czasu. Nagranie i realizacja reportażu to 15 do 50 h + transport. Radiowy budżet „Wywiadu z Człowiekiem” pokryje najwyżej transport w jedną stronę. Radio wynagradza moja pracę zgodnie z zasadami zwykłych pasm dziennikarskich. Kiedy chcę nagrać reportaż w odległym miejscu Polski, fundusze muszę pozyskać sam. Paliwo, noclegi, dziesiątki godzin montażu - to są realne koszty. 

Warszawa. Nadinspektor Alfred Paplak i jego współpracowniczka na patrolu. Rozmowa o miłosierdziu. Wywiad 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-03-16

0

Mimo to wielokrotnie ruszałem w takie podróże bez względu na koszt. Nie robię tego dla pieniędzy. Chciałbym ruszać w drogę ze spokojem, wiedząc, że transport, nocleg, koszt oprogramowania wyjdzie chociaż na 0.

Iven Pape. Carlisle, północna Anglia. Rozmowa o wojnie i o rodzinie. Wywiad 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-10-12

Dla was

Zbiórka ma jeszcze jeden cel. Będę wiedział, że robię programy dla konkretnych ludzi. Ta świadomość jest bezcenna. Dam to co mam, doświadczenie, czas i pasję.

Agnieszka Bal i jej mama. Mieszkanie w Warszawie. Agnieszka nie mogąc posługiwać się rękami i mową, za pomocą tablic z literami ukończyła studia, podróżuje po świecie, spełnia marzenia. Reportaż. 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-03-09

Bucza. Mieszkania spalone wskutek eksplozji bomby fosforowej. Rozmowy z S Nazaretankami z Kijowa i podróż po ulicach Buczy, Irpina i Hostomela. Wywiad i reportaż, czerwiec 2022

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2022-06-21

Zenon Kasprzak. Powstanie Warszawskie w oczach dziecka. Wywiad. 2021

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2021-09-07

Kamianka. Wioska przy granicy z Doniecką Republiką Ludową. Żółte pasmo na mapie oznacza strefę frontową w której panuje zagrożenie bombowe. W strefie tej pozostało bardzo niewiele dzieci. Wywiady i reportaż 2020

https://soundcloud.com/radio-warszawa/wywiad-2020-02-18

 

Kolejne wywiady i reportaże będą moje i... wasze. Bardzo wam za to dziękuję!

 

 

Cele Autora

Realizacja 4 audycji miesięcznie
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 939 zł brakuje
62%
Na co konkretnie potrzebne jest Twoje wsparcie?

* Chciałbym nagrywać wywiady wiedząc, że w poszukiwaniu ważnego człowieka mogę wyruszyć w drogę i poświęcić niezbędny czas wychodząc chociaż na "0". Od kilku lat przygotowuję programy mając świadomość, że koszty przerastają zyski. Nie o zyski przecież chodzi.

* Chciałbym przynajmniej raz w miesiącu zrealizować czasochłonny reportaż.

Opłata za program do montażu – 120 zł mies.
Transport samochodem w 2 strony np. do Gdańska to 300 zł.
Nie zawsze możliwy jest nocleg u przyjaciół, bywa, że trzeba zapłacić - 150 zł.
Jakiekolwiek wyżywienie – 1 dzień to 50 zł.
Nagranie i montaż wywiadu wraz z oprawą to ok 5 h pracy - 250 zł.
Nagranie i montaż reportażu – to średnio 20 h pracy - 1000 zł.

Szacunkowy miesięczny (4 audycje) koszt mojej pracy wraz z transportem, wyżywieniem itd. to ok 2500 zł.

Przy wywiadach nagrywanych w studiu koszty są niższe ale nie chciałbym odrzucać tematów ze względu na odległość i okoliczności.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wywiad z Człowiekiem już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Alicja Puch
Alicja Puch
20 zł
Maciek maciejewsku
Maciek maciejewsku
20 zł
Pan mój i Bóg mój!
Pan mój i Bóg mój!
20 zł
NatuRaj Katarzyna Ramotowska
NatuRaj Katarzyna Ramotowska
20 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.