Wyrwani z Niewoli

W Patronite od 06.12.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 739

Liczba Patronów: 744

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
565 miesięcznie
36 280 łącznie
Jeśli nie my to kamienie wołać będą! Dlatego chcemy by dobra nowina docierała do wszystkich, którzy są martwi duchowo. Wspólnie możemy napełniać dobrymi treściami przestrzeń internetu. Jeśli zaznajomiłeś się już z naszą twórczością, współtwórz z nami serie projektów.

O Autorze

Grupa Wyrwani z Niewoli opracowała autorski projekt profilaktyczny, połączony z wartościami ewangelicznymi. Dociera ona co roku w sposób autentyczny i skuteczny do tysięcy młodych ludzi.

Co robimy?
Mamy za zadanie wyjść do jak największej liczby odbiorców z przekazem ewangelicznym. Tworzymy muzykę chrześcijańską rap, koncerty i serie filmów, livów na platformie YouTube

Nasze plany
1) Vlog WZN Rozkmina - Seria vlog na platformie YouTube dotykająca różnych tematów ujętych z perspektywy Jacka, Piotra i różnych zaproszonych osób.

2) Teledyski - Heres / Wyrwani z Niewoli - Jacek "Heres" Zajkowski - Tworzy muzykę-rap chrześcijański, który został nagrodzony nagrodą Fenix w 2015 rok. Tak o wartości płyty wypowiedzieli się jurorzy przyznając trofeum:
“Za nowatorskie podejście do ewangelizacyjnej misji wyrażonej w muzycznej twórczości artysty. Za niezwykłość warstwy tekstowej, z której znaczna część trafia nie tylko do przedstawicieli młodszego pokolenia wierzących i praktykujących Polaków, ale potrafi zachwycić i inspirować także starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem."

3) Transmisja live - Różaniec na żywo - Tworzymy live wraz z grupą kilkuset osobową i modlimy się razem na żywo.
Jeśli chcesz dołączyć do nas. Zapraszamy na grupe facebook - wstawiamy tam info odnośnie livów.

 

 

 


Członkowie grupy

Jacek "Heres" Zajkowski
Artysta hip hopowy, profilaktyk

Do niedawna jeszcze ZETAIGREKA, bo właśnie pod takim pseudonimem zostały wydane jego dwie płyty. Pierwsza nagrana z Judoką pt: „Kamienie Wołać Będą”, druga solowa, pt: “Prawda Was Wyzwoli”.
Ta ostatnia osiągnęła niemały sukces, gdyż otrzymała nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii “muzyka chrześcijańska”. Tak o wartości płyty wypowiedzieli się jurorzy przyznając trofeum:

“Za nowatorskie podejście do ewangelizacyjnej misji wyrażonej w muzycznej twórczości artysty. Za niezwykłość warstwy tekstowej, z której znaczna część trafia nie tylko do przedstawicieli młodszego pokolenia wierzących i praktykujących Polaków, ale potrafi zachwycić i inspirować także starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem.

Muzyka najwyższej jakości, autentyczny przekaz, który dociera z mocą do młodych serc. Utwory Iskierka i Golgota wschodu – wyciskają łzy, Ku wolności i Prawda Was Wyzwoli – są tchnieniem siły i mocy, Obudź się, Polsko i Czy pamiętasz – budzą niepokój i refleksje, a Przyjdź Duchu Święty i Graj Jezusowi napawają nadzieją. Słuchanie tej płyty jest niesamowitym przeżyciem również dla tych, którzy na co dzień nie słuchają muzyki hip-hopowej. Ale najważniejsza jest Dobra Nowina i żywe świadectwo skutecznie niesione podczas setek spotkań grupy Wyrwani z niewoli z młodzieżą w całej Polsce.”


Aktualnie Jacek tworzy i działa pod pseudonimem HERES (z łac. dziedzic). Nazwa ta będzie wybrzmiewać w kolejnych muzycznych projektach.
Poprzez zmianę ksywy raper chce jeszcze mocniej uzmysłowić sobie swoją tożsamość – dziedzica królestwa. Świadomość bycia dziedzicem mocno wpłynęła na przemianę Jego życia. Kiedyś “upadły” człowiek pogrążony w wielu uzależnieniach, dzisiaj wzór dla młodych. Pokazuje, że można żyć inaczej, odkrywać swoje pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie.

Piotr Zalewski
Autor książki, absolwent psychologii, profilaktyk, terapeuta

Powyższy opis może wyglądać ciekawie, lecz wcześniejsze życie Piotra wcale nie wskazywało na taki efekt. Był chłopakiem bardzo zakompleksionym, nierozumiejącym swojego istnienia na ziemi, przez co łatwo wpadał w sidła złych autorytetów, którzy popchnęli go w świat narkotyków. Skończyło się to poważnymi problemami, min. nieukończeniem szkoły, otarciu się o kryminał, byciu w niewoli używek i myślach samobójczych.

W pewnym momencie w Jego życiu nastąpił przełom. Jak sam mówi „będąc na dnie rozpaczy zapragnąłem zmiany życia i zwróciłem się do Boga uznając swoją bezsilność” Trafił na ludzi, którzy zaczęli wskazywać mu drogę, której nie znał dotychczas. Wyrywając się z sideł ciemności, poszedł w nieznane. Jak później się okazało – było warto. W końcu rozpoczął „prawdziwie życie”. Bardzo szybko zaczął odkrywać swoje talenty, którym zapragnął się dzielić z innymi. Skończył wieczorową szkołę, poszedł na studia. Wybrał psychologię, by jeszcze skuteczniej pomagać ludziom. W końcu napisał książkę, wydaną pt: „Wyrwani z Niewoli”, która zyskała wielu czytelników zachwyconych prostotą i głębią treści zawartej w niej. Poprzez ten krok udowodnił, że nie ma czegoś takiego jak rzeczy niemożliwe. Kiedyś nie zdał z języka polskiego, dzisiaj jest autorem książki.

Wraz z Jackiem jeżdżą od kilku lat po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli, tworzą materiały wideo. Co roku trafiają do tysięcy ludzi.

Dziękujemy więc wszystkim za wsparcie w formie modlitwy i też tej materialnej. Jeśli chcecie pomóc zarzucać internet dobrymi treściami i żebyśmy bez przeszkód mogli je tam umieszczać. Zapraszamy do wsparcia nawet symboliczną "piątką". Dziękujemy z całego serca, niech Bóg was błogosławi. Trzymajcie się Boże Owieczki! Pokój i Dobro!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Waldemar Szypelt
Waldemar Szypelt
Próg: 10 zł
Tomasz Tomczak
Tomasz Tomczak
Próg: 10 zł
Arkadiusz Świątek
Arkadiusz Świątek
Próg: 50 zł
Beata Bogdanowicz
Beata Bogdanowicz
Próg: 25 zł
Krystian Zietek - #Visit111
Krystian Zietek - #Visit111
Próg: 10 zł