XBestCinema

W Patronite od 11.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1741

Liczba Patronów: 1791

Zostań Patronem
3 patronów
75 miesięcznie
3 525 łącznie

Materiały zakulisowe "Ostatni Samotnik"

5 000 zł

70%

osiągnięto

1 475 zł

brakuje

Obecnie materiały zakulisowe pełnometrażowego filmu "Ostatni Samotnik" znajdują się jedynie na wydaniu DVD, jednak przy uzbieraniu tej kwoty będziemy mogli zmontować specjalnie dla Was, kilkanaście odcinków "behind the scenes" wyłącznie dla naszych patronów do obejrzenia. Będziecie tam mogli zobaczyć kulisy powstawania największego naszego projektu do tej pory.

Film "Ostatni Ludzie Czarnobyla 4"

25 000 zł

14%

osiągnięto

21 475 zł

brakuje

W następnym roku odbędzie się kolejna akcja pomocy czarnobylskim samosiołom, w której również bierzemy udział. Przez ostatnie kilka lat uczestniczyliśmy w tej akcji non-profit, za każdym razem tworząc uznane filmy dokumentalne z jej przebiegu. W tym roku również chcielibyśmy poświęcić równie dużo, a nawet więcej, czasu i środków temu projektowi. Jednak by zrobić więcej, będziemy potrzebować waszego wsparcia bez, którego nam się to nie uda.

Co roku staramy się podejść do tego tematu trochę inaczej. Robiliśmy już typowe relacje i reportaże. Obecnie w tym roku powstaje pełnoprawny dokument, a na następny rok musimy wymyślić formę, która będzie zarówno ciekawa jak i informacyjna. Musimy więc przygotować bardzo dokładny plan/scenariusz co również wymaga czasu. Innym problemem jest to, że wszystkie osoby będące bohaterami filmu to osoby starsze, często niedosłyszące lub mające problemy z pamięcią, dlatego zawsze musimy być też gotowi na wiele zmian w trakcie nagrywania.

Czynnikiem, który pochłania wiele kosztów jest sprzęt. Po pierwsze chcemy być jak najlepiej wyposażeni by móc uchwycić każdy szczegół i każdą chwilę, którą będziecie mogli potem obejrzeć na ekranie. Po drugie, nasze wyposażenie filmowe jest wystawione na bardzo ciężkie warunki w czasie powstawania tych filmów. Niskie temperatury, czy deszcz a także zdarzające się uderzenia/upadki potrafią skrócić żywotność delikatnego sprzętu filmowego, który używamy. Niejednej babuszcze zdarzyło się już przypadkiem zrzucić lub nadepnąć na mikroport.
Do nagrywania tego filmu będziemy przygotowywać się przez następny rok, w tym czasie będziecie mogli również napisać nam swoje sugestie, co chcielibyście zobaczyć lub czego się dowiedzieć o samosiołach.

Do tego wszystkiego dochodzi również postprodukcja, montaż, udźwiękowienie, muzyka, VFX, które są bardzo czasochłonne. Jest to minimalna kwota, która pozwoli nam to zrealizować. Przez ostatnie kilka lat sami opłacaliśmy tworzenie tych filmów.

Krótki film dokumentalny z Czarnobyla

1 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Podczas ostatniego prywatnego wyjazdu do Zony nagraliśmy sporo ciekawych materiałów. Potrzebujemy jednak pieniędzy na ich postprodukcję. Jednym z nich jest film nagrany w piwnicach fabryki Jupiter, w którym pokazujemy i opisujemy niezwykłe zjawisko. Znajdujemy najbardziej promieniotwórczy punkt w całej piwnicy by pokazać jaki efekt silne promieniowanie ma na matrycę kamery. Takie samo zjawisko można było obserwować na starych nagraniach tuż po katastrofie. Jeżeli pomożecie nam zdobyć ten cel, będziemy mogli wam pokazać wyprawę wgłąb piwnic Jupitera oraz pozwolić zobaczyć promieniowanie własnymi oczami.

Postprodukcja i dystrybucja: Ostatni Ludzie Czarnobyla 3

2 000 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Film Ostatni Ludzie Czarnobyla 3 jest już w trakcie powstawania. Na jego tworzenie poświęciliśmy ostatnie miesiące pracy i poświęcimy jeszcze trochę. Ten projekt powstanie bez względu na to czy uda się nam uzbierać powyższe minimum. Jednak kwota ta pozwoli na wyposażenie naszego montażysty na miesięczny zapas pączków i herbaty. W czasie bieżących trudnych wydarzeń na świecie, pozwoli mu to w spokoju zająć się montażem. Dobicie do tej sumy będzie świetnym początkiem przed następnymi celami, w których zaplanowane są już nowe produkcje i filmy.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Krystian Machnik
Krystian Machnik
Próg: 20 zł
Natalia Kamińska
Natalia Kamińska
Próg: 50 zł