W Patronite od 11.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 484

liczba Patronów: 463

15 patronów
345 zł miesięcznie
800 zł łącznie
Niezależna wytwórnia filmowa, tworząca filmy fabularne, dokumentalne i wiele więcej.

O Autorze

Jesteśmy XBestCinema - niezależną wytwórnią filmową z Zielonej Góry. Po za komercyjną działalnością tworzymy projekty własne, jak i z innymi pasjonatami, ale zawsze wyjątkowe: od krótkich produkcji, poprzez dokumentalne o babuszkach z Czarnobyla, a skończywszy na własnym filmie pełnometrażowym w klimatach postapokalipsy. I choć jest nas niewielu, to naprawdę wiele potrafimy.

Chcesz nas poznać? To czytaj dalej.  

Wielokrotnie współpracowaliśmy z innymi twórcami polskiego kina niezależnego, wspierając powstawanie takich produkcji jak: polski film w uniwersum Wiedźmina "Pół wieku poezji później" czy polski niezależny film Sci-Fi "Angel.A".

Razem z grupą zapaleńców z Napromieniowani.pl stworzyliśmy wiele filmów o tematyce Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej. Od czterech lat cyklicznie bierzemy udział w charytatywnych akcjach pomocy samosiołom, czyli ludziom, którzy - pomimo przymusowej ewakuacji - postanowili pozostać na skażonej ziemi. Bez otrzymywania żadnego wynagrodzenia realizujemy filmy dokumentalne z tychże akcji, które mają tytuł "Ostatni ludzie Czarnobyla" i cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród społeczności oraz mediów. W Czarnobylu stworzyliśmy jeszcze kilka innych produkcji, w tym film "Głosy Czarnobyla", który przedstawia odtwarzanie płyt winylowych pozostawionych przez mieszkańców podczas ewakuacji w 1986 roku.

Tematyka opuszczonych miejsc jest nam wyjątkowa bliska i nie ogranicza się tylko do Czarnobyla. Stworzyliśmy również jeden z najczęściej oglądanych filmów na YouTube o opuszczonym polskim mieście Pstrąże.

Crowdfunding nie jest dla nas niczym nowym, łącząc pieniądze z naszych własnych kieszeni z kampanią crowdfundingową na jednym z polskich portali stworzyliśmy niezależny, pełnometrażowy film pt. "Ostatni Samotnik". Film powstawał przez pięć lat. Ostatni Samotnik był puszczany w kinach oraz jest oficjalnym zwycięzcą festiwalu filmowego "Polish International Film Festival 2019" w kategorii "Best International Feature Films". W filmie pojawiło się wiele znanych twarzy, między innymi ze sceny kabaretowej. Tacy jak: Abelard Giza, Karol Kopiec, Grzegorz Halama, czy Wojciech Tremiszewski, którzy mieli szansę pokazać się od innej strony niż zawsze. Jest to pierwszy w Polsce niezależny, pełnometrażowy film postapo. Był nagrywany w wielu klimatycznych lokacjach w całym kraju, ale przede wszystkim w filmie można zobaczyć wiele kadrów z Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej, do której w tym celu udaliśmy się dwa razy. Muzykę specjalnie do filmu stworzył polski kompozytor Alan Bucki. 

Na naszym kanale na YouTube prowadzimy serie wywiadów z osobistościami z wielu środowisk: Youtuberzy, aktorzy, komicy i wiele więcej. 

Tworzymy również relacje i filmiki z różnych wydarzeń, takich jak: "Milion swingów dla autyzmu". Ponadto, 3 lata z rzędu prowadziliśmy warsztaty filmowe na ogólnopolskim festiwalu krótkiego metrażu francuskojęzycznego (Frankofilm) oraz realizowaliśmy wywiady i materiały dla festiwalu filmowego „Quest Europe”.

Tworzyliśmy również okresowo nasz własny Vlog, na którym można obejrzeć trochę materiałów zakulisowych i, mamy nadzieję, być może nastąpi jego reaktywacja 😉 

https://www.youtube.com/channel/UCr0JnidIlQ2jAuKjXhYK-kg/videos

Chcemy móc robić wszystkie te rzeczy i wiele więcej. Nie jesteśmy YouTuberami, nie tworzymy regularnego kontentu. Nasze produkcje wymagają czasem ponad kilku miesięcy pracy. Trudno jest realizować tak duże projekty bez żadnego wsparcia finansowego. Nasze produkcje pojawiają się nieregularnie, ale zawsze mają w sobie coś unikatowego i odznaczają się wysoką jakością wykonania. Liczymy na to, że wasze wsparcie pozwoli nam na tworzenie materiałów, które lubicie oglądać.
 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem