Avatar użytkownika

Yanek43

14
patronów
323 
miesięcznie
52 335 
łącznie
14
patronów
323 zł 52 335 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

7 zł miesięcznie
DUŻA KAWA ZE SZPITALNEGO AUTOMATU kosztuje właśnie tyle - ratuje percepcję o 4:30 nad ranem. Bardzo dziękuję za wsparcie!
21 zł miesięcznie
GODZINA RATOWNIKA - tyle wynosi średnia stawka (z wliczonymi dodatkami za pracę w nocy, święta, nadgodziny, etc).
Dzięki takiej kwocie mogę "przeznaczyć" godzinę nie na pracę, a publikacje i pisanie treści które udostępniam w internecie.
Patrononom z tej grupy będę dziękował imiennie pod postami publikowanymi na IG.
Bardzo dziękuję!
35 zł miesięcznie
35 mmHg to dolna wartość końcowowydechowego dwutlenku węgla u zdrowego człowieka.
To też mniej więcej 2 procent ceny kursu doskonalenia ratownika medycznego.
Patronom z tej grupy będę dziękował imiennie pod postami na IG. Będziecie mogli też proponować tematykę kolejnego postu lub filmu - jeśli uda się ruszyć z kanałem na YT.
Dzięki wielkie!
47 zł miesięcznie
47 leków mogę podawać samodzielnie bez zlecenia lekarskiego.
Od pyralginy do morfiny .
Jest to też mniej więćej 1/3 nowej książki z zakresu medycyny ratunkowej!
Nowe publikacje = nowa dawka wiedzy = nowe posty na IG
Patronom z tej grupy będę dziękował imiennie pod postami na IG. Będziecie mogli też proponować tematykę kolejnego postu lub filmu - jeśli uda się ruszyć z kanałem na YT. Ponadto, będziecie mieć dostęp do nie publikowanych w szerszym gronie materiałów.

Bardzo dziękuję!
60 zł miesięcznie
Standardowy tydzień pracy przepracowanego ratownika medycznego to 60 godzin tygodniowo.
Patronom z tej grupy będę dziękował imiennie pod postami na IG. Będziecie mogli też proponować tematykę kolejnego postu lub filmu - jeśli uda się ruszyć z kanałem na YT. Ponadto, będziecie mieć dostęp do nie publikowanych w szerszym gronie materiałów.
Osobom zainteresowanym podeślę również fragmenty czegoś co być może w przyszłości stanie się książką.
Bardzo dziękuję!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Yanek43 w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Ratownik medyczny z Instagrama.

Siemanko!

Yestem Yanek43, ratownik medyczny z wykształcenia, pasji i Instagrama. Pokazuję "od kuchni"  codzienność i rzeczywistość pracowników ochrony zdrowia w Polsce. Bez cenzury i owijania w bawełnę. Pracuję na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym - na jednym dyżurze pomagam wyciągać dezodorant z tyłka, resuscytuję czyjąś babcię, przebieram się w gumowy skafander i pobieram wymazy "na Covida".  Dzień później strzelam prądem, zmieniam pampersa, chowam zwłoki do plastikowego worka i przytulam rocznego dzieciaka, ućpanego wcześniej morfiną z powodu poparzeń ciała sięgających 35% .

 Po godzinach etatatowej pracy znajdziesz mnie w internecie - na podstawie art. 11 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym wykonuję swój zawód poprzez edukację, tłumacząc dlaczego skręcone kostki mogą czekać te kilka godzin na twardym krześle a rozbite głowy już niekoniecznie. Pokazuję też nasze największe problemy - nasze, bo ochrona zdrowia to problem zarówno mój, jak i Twój.
 

Jestem instruktorem - stażystą Europejskiej Rady Resuscytacji - prowadzę kursy i szkolenia dzięki którym coraz więcej osób wie co robić, kiedy gdzieś obok nich ktoś potrzebuje pomocy. Staram się zwiększać wiedzę swoich followersów o najczęstszych przypadkach, urazach i zachorowaniach z którymi mogą się spotkać w swoim życiu. Pokazuję przykłady wzięte ze swojego życia (i swoich pacjentów). Propaguję wiedzę o pierwszej pomocy bez zbędnej napinki i z dużą ilością (czarnego) humoru.

Bez znieczulenia obnażam największe absurdy i bolączki polskiej ochrony zdrowia.
Ostrzegałem przed zapaścią systemu na długo przed tym kiedy temat trafił na pierwsze strony gazet i do głownych wydań serwisów informacyjnych. Demaskowałem rządową propagandę, pokazywałem braki w sprzęcie, strach personelu, oderwane od rzeczywistości przepisy i procedury. Pod tym co mówiłem zawsze podpisywałem się imieniem i nazwiskiem, wychodząc z założenia że bardziej boję się konsekwencji zdrowotnych niż służbowych. Ratownikiem się jest do końca, etat w szpitalu się miewa ;)
 

Doszedłem do momentu w którym mogę i chcę rozkręcić swoją działalność w sieci, ale potrzebuję Waszego wsparcia. Tworzenie treści wymaga zarówno czasu jak i ciągłego samorozwoju. Pracując po 200-240 godzin miesięcznie nie jestem w stanie regularnie dla Was pisać - odsypianie "nadliczbowych" dyżurów sprawia że publikuję zdecydowanie mniej niż byłbym w stanie. Błędne koło się nakręca - nie jestem w stanie pracować mniej, bo moja podstawowa pensja to osiem złotych więcej niż najniższa krajowa. Dopiero dzięki "nastukaniu" nadgodzin mogę odłożyć środki chociażby na kursy doskonalenia zawodowego do odbycia których jestem zobowiązany.

A zdecydowanie chciałbym iść dalej - ruszyć z kanałem na YT i poza działalnością na IG, nagrywać regularnie krótkie, 5-10 minutowe filmy o ratownictwie medycznym, ochronie zdrowia, pierwszej pomocy. Dalej odkłamywać rzeczywistość, tak bardzo przesyconą fejkowymi informacjami. 

Dlatego postanowiłem założyć konto na patronite. Dzięki wielkie wszystkim za wsparcie! Bez Was się nie uda!


BONUS:
Zarapuję w słusznej sprawie


 

Znajdziesz mnie też w mediach

https://www.polskieradio.pl/10/3963/Artykul/2545376,Instazdrowie-Profile-medyczne-ktore-pokazuja-jak-jest

https://www.newsweek.pl/koronawirus-sluzba-zdrowia-w-czasach-epidemii-na-linii-frontu/bv511tt

https://tvn24.pl/polska/wielkanoc-2020-jak-spedzaja-ja-medycy-relacje-ze-szpitali-i-dyzurow-4553402

 

Cele Autora

Samorozwój i doskonalenie zawodowe
  • 500 zł miesięcznie
  • 177 zł brakuje
64%
Mając wsparcie w wysokości 500 pln miesięcznie jestem w stanie bez problemu rozwijać się jako ratownik medyczny poprzez uczestnictwo w kursach doskonalących oraz zakup publikacji naukowych. Dla mnie oznacza to bycie coraz lepszym w tym co robię, dla Was jeszcze większą dawkę wiedzy oraz regularność publikacji.
Kanał na YT
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 677 zł brakuje
32%
Chciałbym rozszerzyć to co robię o formę krótkich, 5-10 minutowych filmów publikowanych regularnie na YT.
Nagrywanie filmów w wysokiej jakości oraz montaż wymaga sił i środków. Taki próg plus moje zaskórniaki sprawi że w ciągu kilku miesięcy ruszy kanał z prawdziwego zdarzenia.
Jeden dyżur mniej
  • 240 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Jeżeli uda mi się osiągnąć ten cel, to częstotliwość publikacji postów powinna wzrosnąć do regularnej - 1 post na tydzień.
Dyżur mniej to 12 godzin więcej na naukę i tworzenie!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Yanek43 już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Rafał Krzewski
Rafał Krzewski
21 zł
Rynn Rysuje
Rynn Rysuje
7 zł
Anonimowy patron
7 zł
Aleksandra Jach
Aleksandra Jach
7 zł
Paweł Matławski
Paweł Matławski
35 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.