W Patronite od 27.09.2019

Piszę sobie opowiadania w internecie od ośmiu lat. Wattpad premium to zdzierstwo, ale jeśli ktoś z moich czytelników ma ochotę wysłać mi dwa polskie złote na balonówkę, przyjmę, bo to miłe wspierać twórców, a nikogo do płacenia za moje treści upublicznione w internecie zmuszać nie zamierzam.

O Autorze

Zamiast pisać o tym, że wszystko robię dla moich czytelników, bo to nieprawda, napomnę raczej o fakcie, że tworzę z reguły dla siebie. Żeby się doskonalić, sprawdzać na ile jestem w stanie wytężyć głowę oraz przekształcać swoje pióro. 

Dlaczego fanfiki?

Bo są chodliwe, bo lubię uczepić się tak złośliwie jakiejś konkretnej twarzy i udowadniać, że można napisać wizualnie, imiennie tego samego bohatera w każdej, możliwej sytuacji. Bawię się tym, pisanie przynosi mi siarczystą satysfakcję i poczucie, że kreuję świat w stu procentach mój, na który mam wpływ absolutny.

Uwielbiam kreować postaci. Tak po prostu. Określać ich charaktery nie pustymi słowami, że byli tacy i owacy, a poprzez wrzucanie ich w akcje "bez wyjścia". 

Dorastanie, rozwiązywanie problemów, poruszanie aspektów stricte związanych z dojrzewaniem, swego rodzaju nieśmiałe edukowanie młodszych czytelników daje mi ciarki świadomości, że po coś tu jestem i mam jakąś misję. Geez, jak to złowieszczo zabrzmiało.

Śmiech na sali. 

Piszę fanfiki w internecie. 

Ale fanfiki czyta młodzież, która jest aktualnie na takim etapie, na jakim ja byłam parę lat temu, zatem mam świeże spojrzenie na potrzeby owej grupy społecznej i myślę, że jestem w stanie rozwiać parę wątpliwości. 

Obserwuję świat, wynoszę z tych obserwacji wnioski, upadam, wstaję i tak w nieskończoność, a co najpiękniejsze? Kreuję z tego historie. 

Nie czuję się najmądrzejszą, najinteligentniejszą, najzdolniejszą osobą na świecie. Ale lubię to co robię i mimo zmęczenia, pracy, nauki, czy ogólnikowo... Spraw osobistych, zawsze do tego wracam. 

Myślę że coś mi się za to należy? Absolutnie nie. Nie jestem roszczeniowa. Jednak jeśli tylko ty, mój kochany czytelniku, masz ochotę docenić moją twórczość w ten sposób, zapraszam. Nie bronię ci, co więcej, umożliwiam to. 

Chociaż szczerze mówiąc bardziej niż 2 GLD cenię sobie długie komentarze i ciekawe dyskusje pod rozdziałami. Szkoda, że na coś takiego nie ma Patronite...

Nagrywam też czasem crackheady


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)