Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zdefibrylowany w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyMoje życiowe motto od lat brzmi :"Walczy się po to, aby wygrywać "
Od 2008 roku pracuję w Zespołach Ratownictwa Medycznego, jako ratownik medyczny/ kierownik zespołu podstawowego P ( bez lekarza).
Za mną kilkanaście lat ochotniczej służby jako strażak - ratownik w jednostkach OSP KSRG, krótki epizod pracy jako stażysta ratownik- członek HEMS LPR. Współpracuje ze służbami mundurowymi - straż pożarna ( w tym JRG, OSP, MDP) policja, wojsko ( w tym WOT). Prowadzę szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w stanach nagłych oraz medycznych czynności ratujących życie. Od kilku lat systematycznie uczestniczę w warsztatach, konferencjach, sympozjach oraz zjazdach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oraz poszczególne sekcje związane z kardiologią.
Miałem przyjemność być koordynatorem do spraw pierwszej pomocy w stanach nagłych i bezpieczeństwa podczas Akademii Bezpiecznego Puchatka- ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, akcja uczy dzieci szkolne bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy w stanach nagłych.
Od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem ICDefibrylatorzy, zrzeszający ponad 1500 osób z urządzeniami wszczepialnymi. Codzienna współpraca to nie tylko spotkania koleżeńskie, ale również próby rozwiązywania problemów i niejasności w relacji pacjent- personel medyczny. Współpraca z pacjentami z urządzeniami wszczepialnymi wymaga również odpowiedniego przygotowania w kwestii oceny zapisów elektrokardiogramów. Tutaj znajdziesz kilka słów o mnie https://icd.org.pl/grzegorz-olszewski-ratownik-medyczny/
W okresie pandemii poszerzyłem swoją współpracę o studentów Akademiskiego Stowarzyszenia Ratownictwa i Medycyny Katastrof przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Oprócz pracy w ratownictwie medycznym zajmuję się profesjonalnymi warsztatami EKG dla ratowników medycznych oraz tworzę webinary oraz warsztaty stacjonarne dla medyków oraz medycznych kół i stowarzyszeń studenckich zainteresowanych tematyką kardiologiczną i interpretacją zapisów EKG.
Prowadzę blog o tematyce medycznej : www.zdefibrylowany.blogspot.com oraz profil na instagramie o nazwie "zdefibrylowany".
Nie ograniczam siebie wyłącznie do inwestowania w siebie. Doskonale wiem, że najlepszą inwestycją jest człowiek i próbuję wykorzystać każdą okazję na spotkania w celach edukacyjnych. Zdobywając wiedzę i praktykę w sektorze medycznym staram się przekazywać te informacje szerszemu gronu odbiorców.
Według mojej wieloletniej oceny 9/10 pacjentów wymaga wykonania zapisu EKG bez względu na stan zagrożenia zdrowia i/lub życia w jakim się znajduje, a co za tym idzie poprawne interpretowanie tego, co zobaczymy na papierze milimetrowym.
Sztuka interpretacji nie należy do prostych, a znajomość anatomii i fizjologii serca to ogromna biblia, której nie jesteśmy w stanie pojąć i perfekcyjnie zrozumieć. Podstawowe interpretowania zapisów EKG wymaga pracy i współpracy pod nadzorem specjalistów. Powiedzenie, że "jestem prawie pewien diagnozy" w przypadku zapisów elektrokardiograficznym wymaga ciągłego doskonalenia.
Wiedza medyczna wymaga poświęceń i ciągłej aktualizacji . To generuje niemałe koszty, ale zdobyta wiedza i praktyka jest tego warta. Doświadczenia warto przekazywać tym, którzy chcą realizować się w czeluściach medycyny dlatego możliwość tworzenia spotkań zawodowo-koleżeńskich przynosi mi ogromną satysfakcję z przekazywanej i zdobywania jej od uczestników. Jednak tworzenie zaplecza dydaktycznego nieuchronnie pochłania środki finansowe.
Nigdy nie robię czegoś wbrew sobie, dlatego ogrom czasu, który poświęcam do szlifowania własnego spokoju ducha w zakresie nowości kardiologicznych jest w pewnym sensie życiowym hobby, ale staje się również kosztowny.
Współpraca ze stowarzyszeniami, kolami akademickimi i tworzenie webinarów czy stacjonarnych spotkań dla ratowników medycznych/ studentów różnych kierunków medycznych to również wielogodzinne wyjazdy, noclegi i koszty związane z zakupem materiałów dydaktycznych, które pokrywam sam.
Jeśli to doceniasz i jesteś jedną z wielu osób, którym stanąłem na drodze do medycznych przygód to zapraszam Cię do ratowniczego świata wypełnionego biciem serca, zaburzeniami rytmu i pracą urządzeń wszczepialnych
Słuchaj Zdefibrylowany w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.