Zdrowe Pasje

W Patronite od 05.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2719

Liczba Patronów: 2428

Zostań Patronem
1 patron
7 miesięcznie
133 łącznie
Misją witryny Zdrowe Pasje jest skłanianie czytelników do prowadzenia zdrowego trybu życia. Artykuły zawierają ostrzeżenia o rozmaitych zagrożeniach (np. szkodliwe produkty) i porady dotyczące zdrowego stylu życia w świecie, który o tym już dawno zapomniał!

O Autorze

Zdrowe Pasje - niezależny portal dedykowany zdrowiu, zdrowemu stylowi życia, przyrodzie, zdrowej żywności, aktywności fizycznej, nauce i wiedzy alternatywnej

W roku 2014 postanowiłem stworzyć witrynę zdrowepasje.pl...  to było dawno temu.... Mój portal nadal istnieje i dynamicznie się rozwija, co oznacza, że cały mój wysiłek nie poszedł na marne!

Obecnie portal zdrowepasje.pl jest odwiedzany przez tysiące osób dziennie. Publikuję w nim głównie artykuły własnego autorstwa, oparte na wiarygodnych źródłach informacji - często są to badania naukowe, lub innego rodzaju dokumenty, do których przeważnie podaję odnośniki. W ciągu jednego roku przygotowuję samodzielnie około 300-400 artykułów tematycznych. 

Panujące trendy społeczne, takie jak konsumowanie i bezwzględna żądza zarabiania pieniędzy zawładnęły życiem wielu z nas. Światowe koncerny produkują coraz to więcej niepotrzebnych i szkodliwych wyrobów, które masowo dewastują nasze zdrowie, a media masowego przekazu programują nasze umysły w sposób taki, abyśmy byli święcie przekonani, iż tego typu rzeczy są dla nas nie tylko dobre, ale wręcz niezbędne!  Do tego dochodzą różnego rodzaju sygnały społeczne, które nasilają i utrwalają nasze błędne przekonania dotyczące konieczności posiadania bądź stosowania pewnych dóbr. Ciężko jest jednak generalnie z dnia na dzień ujrzeć istotę rzeczy i zmienić wieloletnie i niszczące nas nawyki, których przeważnie jesteśmy niewolnikami przez całe lata. W takich kwestiach pomaga intuicja, której generalnie niestety nie potrafimy słuchać, ponieważ nikt nas tego nie uczy, więc jest to swego rodzaju ślepy zaułek, który u większości osób zamyka się na zawsze już w czasach dzieciństwa.

Aby w łatwy i przyjemny sposób żyć zdrowo i zgodnie z przyrodą, warto rozwijać i kultywować pasje, zdrowe pasje, które w przyjemny sposób chronią nas przed wszelkim współczesnym. 

Pasje związane są ze ścisłym kontaktem z przyrodą i ze zdrowym trybem życia, dążeniem do zrozumienia własnej natury i do rozpoznania i zaspokajania naszych prawdziwych potrzeb, budzą w nas od dawna uśpiony potencjał, do którego zaliczamy - między innymi - intuicję.

Misją witryny Zdrowe Pasje jest zachęcanie czytelników do prowadzenia zdrowego trybu życia, związanego z naszą prawdziwą naturą. Niewiedza w tym zakresie sprawia, ze chorujemy, lub tracimy chęć do życia, stajemy się marionetkami systemu. A tymczasem jest tyle kwestii, które naprawdę warto poznać!

Pragnę informować osoby czytające moje artykuły, nie tylko o czyhających na nich zagrożeniach, zarówno w żywności, lekach, jak i w przedmiotach codziennego użytku, ale także o mało znanych właściwościach pro-zdrowotnych wielu łatwo dostępnych pokarmów i ziół. W sumie natura oferuje nam wiele możliwości, które naprawdę warto poznać!   

Tematy portalu zdrowepasje.pl

W portalu poruszam rozmaite tematy związane ze zdrowiem i ze zdrowym stylem życia, psychologią, nauką, a także EZOTERYKĄ.

Najszybciej dowiesz się o czym piszę przeglądając zamieszczone tutaj posty

Oto kilka popularnych artykułów dotyczących pułapek, jakie codziennie na nas czyhają:

Pijesz kawę z papierowych kubków? Przeczytaj, a już nigdy więcej tego nie zrobisz!

Picie gorących napojów serwowanych w papierowych kubkach jest obecnie popularnym trendem. Przykładowe miejsca, w których możemy konsumować takie napoje to stacje paliw, urzędy, uczelnie, galerie handlowe. Ale… czy nie lepiej byłoby wypić kawę, lub herbatę w tradycyjny sposób, a nie z papierowego pojemnika?

Glifosat w kaszach z polskich sklepów! Przekroczono normy nawet 46-krotnie!

Kasze jaglane dostępne w polskich sklepach przebadano dwukrotnie. Z opublikowanych informacji jasno wynika, że za pierwszym razem - we wrześniu 2019 r. - okazało się, że 4 z 10 badanych kasz jaglanych były wolne od toksycznego glifosatu. W 2 produktach pozostałości herbicydu występowały na granicy obowiązującej normy. W pozostałych 4 kaszach wykryto przekroczenia rzędu od 3 do 6-krotności obowiązującego prawnie limitu

Kłamstwo i obłuda – UOKiK bada przyprawy. Oto lista nieuczciwych firm!

To, że polscy producenci i dystrybutorzy przypraw żerują na naszym zdrowiu i portfelach wiadomo już od dawna.
W przeszłości wykryto, że dostępne w polskich sklepach przyprawy były wzbogacane składnikami takimi jak trociny, tlenek ołowiu, tanie nasiona warzyw i owoców, talk, sproszkowana kreda i cegła, mąka kukurydziana i chromian ołowiu. Pomimo regularnych kontroli w sklepach, okazuje się, że producenci nie dają za wygraną i nadal próbują nas oszukiwać na swoich wyrobach.

Te ryby z Bałtyku mogą być silnie nafaszerowane rakotwórczą chemią!

Morze Bałtyckie jest zanieczyszczone dziesiątkami tysięcy ton broni chemicznej zawierającej bojowe środki toksyczne (BTŚ), takie jak – tylko dla przykładu – iperyt i arsen. Rosjanie, Niemcy, a także Amerykanie czyszczący niemieckie magazyny broni chemicznej, zatopili toksyczne substancje w morzu, bo było to łatwiejsze i mniej kosztowne od wywożenia i utylizacji.

Ubrania, przez które możesz ciężko chorować

W tym artykule omawiam raport sporządzony przez organizację non-profit Greenpeace, który dotyczy wysokiej toksyczności popularnych marek ubrań.

Kostki rosołowe: prosty sposób na utratę zdrowia!

W tym temacie ujawniam smutną prawdę o popularnych kostkach rosołowych, którymi producenci żywności trują nas bez jakichkolwiek skrupułów!

10 najbardziej szkodliwych produktów spożywczych, którymi nas trują!

Artykuł przedstawia najbardziej szkodliwe pokarmy w świetle wyników najnowszych badań naukowych. 

Herbata może zrujnować Twoje zdrowie

Smutna prawda o popularnych herbatach, które masowo sprzedawane są w sklepach spożywczych i supermarketach. 

Pomimo mojego wykształcenia informatycznego, od ponad 30 lat interesuję się tematyką zdrowia i zdrowego sposobu odżywiania się, psychologią, filozofią dalekiego wschodu, zjawiskami paranormalnymi, ziołami, alternatywnymi metodami uzdrawiania ciała i ducha. 

To moja wielka pasja, podobnie jak chińskie sztuki walki i systemy ćwiczeń zdrowotnych - Kung Fu, Qi Gong, Tai Chi Chuan - które uprawiam od wielu, wielu lat. 

Czytam mnóstwo książek i regularnie biorę udział w szkoleniach dotyczących naturalnych metod leczniczych. Wiele spraw, takich jak dieta bezmięsna i zupełnie pozbawiona przetworzonej żywności miałem okazję dobrze przetestować na sobie. Codziennie uczę się ciekawych rzeczy. Staram się zagłębiać tematy, które mnie interesują, docierając do ich źródeł, oficjalnych wyników badań, bibliografii itp.

Obecnie w prowadzeniu portalu pomaga mi rodzina i kilku przyjaciół. Jest sporo pracy i chcemy zrobić jeszcze więcej, ale niestety często napotykamy się na ograniczenia związane z kiepskim stanem finansów. Z góry dziękujemy za nawet najdrobniejsze wsparcie.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Mariusz  GUTMAŃSKI
Mariusz GUTMAŃSKI
Próg: 7 zł