Zdrowe Pasje

W Patronite od 05.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3035

Liczba Patronów: 2638

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
7 miesięcznie
189 łącznie
Misją witryny Zdrowe Pasje jest skłanianie czytelników do prowadzenia zdrowego trybu życia. Artykuły zawierają ostrzeżenia o rozmaitych zagrożeniach (np. szkodliwe produkty) i porady dotyczące zdrowego stylu życia w świecie, który o tym już dawno zapomniał!

O Autorze

Zdrowe Pasje to niezależne źródło informacji

Witajcie! Mam na imię Michał, choć jest to moje drugie imię. Pierwszego nie używam od lat, ponieważ nigdy nie przypadło mi ono do gustu. Choć z zawodu jestem informatykiem, od zawsze interesuję się zagadnieniami z poza zakresu mojej codziennej pracy. Nie tylko w dziedzinach wiedzy takich jak filozofia dalekiego wschodu i ezoteryka, ale również w pełni aktywnie, szukam odpowiedzi na mocno nurtujące mnie pytania, takie jak:

 • Kim jestem?
 • Co ja tu w ogóle robię?
 • O co w tym wszystkim chodzi? 

 

Delektuję się przyrodą i rozmyślam sobie... Park w Mysiadle k. Warszawy - Czerwiec 2021 r.

 

W roku 2014 postanowiłem stworzyć witrynę zdrowepasje.pl...  to było dawno temu.... Mój portal nadal istnieje i dynamicznie się rozwija, co oznacza, że cały mój wysiłek nie poszedł na marne!

Obecnie portal zdrowepasje.pl jest odwiedzany przez tysiące osób dziennie. Publikuję w nim głównie artykuły własnego autorstwa, oparte na wiarygodnych źródłach informacji - często są to badania naukowe, lub innego rodzaju dokumenty, do których przeważnie podaję odnośniki. W ciągu jednego roku przygotowuję samodzielnie około 300-400 artykułów tematycznych. 

Panujące trendy społeczne, takie jak konsumowanie i bezwzględna żądza zarabiania pieniędzy zawładnęły życiem wielu z nas. Światowe koncerny produkują coraz to więcej niepotrzebnych i szkodliwych wyrobów, które masowo dewastują nasze zdrowie, a media masowego przekazu programują nasze umysły w sposób taki, abyśmy byli święcie przekonani, iż tego typu rzeczy są dla nas nie tylko dobre, ale wręcz niezbędne!  Do tego dochodzą różnego rodzaju sygnały społeczne, które nasilają i utrwalają nasze błędne przekonania dotyczące konieczności posiadania bądź stosowania pewnych dóbr. Ciężko jest jednak generalnie z dnia na dzień ujrzeć istotę rzeczy i zmienić wieloletnie i niszczące nas nawyki, których przeważnie jesteśmy niewolnikami przez całe lata. W takich kwestiach pomaga intuicja, której generalnie niestety nie potrafimy słuchać, ponieważ nikt nas tego nie uczy, więc jest to swego rodzaju ślepy zaułek, który u większości osób zamyka się na zawsze już w czasach dzieciństwa.

Aby w łatwy i przyjemny sposób żyć zdrowo i zgodnie z przyrodą, warto rozwijać i kultywować pasje, zdrowe pasje, które w przyjemny sposób chronią nas przed wszelkim współczesnym. 

Pasje związane są ze ścisłym kontaktem z przyrodą i ze zdrowym trybem życia, dążeniem do zrozumienia własnej natury i do rozpoznania i zaspokajania naszych prawdziwych potrzeb, budzą w nas od dawna uśpiony potencjał, do którego zaliczamy - między innymi - intuicję.

Misją witryny Zdrowe Pasje jest zachęcanie czytelników do prowadzenia zdrowego trybu życia, związanego z naszą prawdziwą naturą. Niewiedza w tym zakresie sprawia, ze chorujemy, lub tracimy chęć do życia, stajemy się marionetkami systemu. A tymczasem jest tyle kwestii, które naprawdę warto poznać!

Pragnę informować osoby czytające moje artykuły, nie tylko o czyhających na nich zagrożeniach, zarówno w żywności, lekach, jak i w przedmiotach codziennego użytku, ale także o mało znanych właściwościach pro-zdrowotnych wielu łatwo dostępnych pokarmów i ziół. W sumie natura oferuje nam wiele możliwości, które naprawdę warto poznać!   

Tematy portalu zdrowepasje.pl

W portalu poruszam rozmaite tematy związane ze zdrowiem i ze zdrowym stylem życia, psychologią, nauką, a także EZOTERYKĄ.

Najszybciej dowiesz się o czym piszę przeglądając zamieszczone tutaj posty

Czytam mnóstwo książek i regularnie biorę udział w szkoleniach dotyczących naturalnych metod leczniczych. Wiele spraw, takich jak dieta bezmięsna i zupełnie pozbawiona przetworzonej żywności miałem okazję dobrze przetestować na sobie. Codziennie uczę się ciekawych rzeczy. Staram się zagłębiać tematy, które mnie interesują, docierając do ich źródeł, oficjalnych wyników badań, bibliografii itp.

Obecnie w prowadzeniu portalu pomaga mi rodzina i kilku przyjaciół. Jest sporo pracy i chcemy zrobić jeszcze więcej, ale niestety często napotykamy się na ograniczenia związane z kiepskim stanem finansów. Z góry dziękujemy za nawet najdrobniejsze wsparcie.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mariusz GUTMAŃSKI
Mariusz GUTMAŃSKI
Próg: 7 zł