Zdrowe Pasje

W Patronite od 05.12.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1943

liczba Patronów: 2035

1 patron
7 zł miesięcznie
42 zł łącznie
Misją witryny Zdrowe Pasje jest skłanianie czytelników do prowadzenia zdrowego trybu życia. Artykuły zawierają ostrzeżenia o rozmaitych zagrożeniach (np. szkodliwe produkty) i porady dotyczące zdrowego stylu życia w świecie, który o tym już dawno zapomniał!

O Autorze

Zdrowe Pasje - niezależny portal dedykowany zdrowiu, zdrowemu stylowi życia, przyrodzie, odżywianiu się i aktywności fizycznej

Współczesny świat nie jest całkiem przyjazny naszemu zdrowiu i wcale nie jest łatwym zadaniem poradzić sobie z wieloma czyhającymi na nas zagrożeniami, których często nie jesteśmy świadomi.

W roku 2014 postanowiłem stworzyć witrynę zdrowepasje.pl...

Obecnie portal zdrowepasje.pl jest odwiedzany przez tysiące osób dziennie. Publikuję w nim głównie artykuły własnego autorstwa, oparte na wiarygodnych źródłach informacji - często są to badania naukowe, do których podaję odnośniki. Umożliwiam też innym osobom umieszczanie u mnie gościnnych artykułów związanych z tematyką portalu. W ciągu jednego roku przygotowuję około 200-300 artykułów tematycznych własnego autorstwa. Uświadamiam ludzi o czyhających na ich zdrowie zagrożeniach, np. w żywności i przedmiotach użytku codziennego, o których producenci bardzo niechętnie nas informują - no bo w sumie po co? Zależy im wyłącznie na zarobkach, a nie na naszym zdrowiu! Ujawniam wiele faktów, których znajomość może ułatwić ludziom prowadzenie o wiele zdrowszego stylu życia. Zachęcam osoby czytające moje artykuły do uważnego zapoznawania się ze składem produktów spożywczych i dokonywania w tym zakresie bardziej świadomych wyborów. Informuję o niebezpiecznych produktach, takich jak przybory z kuchenne czarnego nylony, plastikowe czajniki elektryczne, kuchenki mikrofalowe i wiele innych. 

Dzisiejszy rynek konsumencki napędzany jest bezwzględną żądzą zarabiania pieniędzy. Światowe koncerny produkują coraz to więcej niepotrzebnych i szkodliwych wynalazków, które masowo dewastują nasze zdrowie, a media programują nasze umysły tak, abyśmy byli święcie przekonani, iż tego typu rzeczy są dla nas nie tylko dobre, ale wręcz niezbędne. Do tego dochodzą różnego rodzaju sygnały społeczne, które nasilają i utrwalają nasze błędne przekonania dotyczące konieczności posiadania bądź stosowania pewnych produktów. Ciężko jest jednak generalnie z dnia na dzień ujrzeć istotę rzeczy i zmienić wieloletnie i niszczące nas nawyki, których przeważnie jesteśmy niewolnikami przez całe lata. W takich kwestiach pomaga intuicja, której generalnie niestety nie potrafimy słuchać, ponieważ nikt nas tego nie uczy, więc jest to swego rodzaju ślepy zaułek, który u większości osób zamyka się na zawsze już w czasach dzieciństwa.

Aby w łatwy i przyjemny sposób żyć zdrowo i zgodnie z przyrodą, warto rozwijać i kultywować pasje, zdrowe pasje, które w przyjemny sposób chronią nas przed wszelkim współczesnym złem. Zdrowe pasje, które związane są ze ścisłym kontaktem z przyrodą i ze zdrowym trybem życia, budzą w nas od dawna uśpioną intuicję.

Misją witryny Zdrowe Pasje jest zachęcanie czytelników do prowadzenia zdrowego trybu życia. Niewiedza w tym zakresie sprawia, ze chorujemy, lub tracimy chęć do życia. Pragnę informować osoby czytające moje artykuły, nie tylko o czyhających na nich zagrożeniach, zarówno w żywności, lekach, jak i w przedmiotach codziennego użytku, ale także o mało znanych właściwościach pro-zdrowotnych wielu łatwo dostępnych pokarmów i ziół. W sumie natura oferuje nam wiele możliwości, które naprawdę warto poznać!   

Tematy portalu zdrowepasje.pl

W portalu poruszam rozmaite tematy związane ze zdrowiem i ze zdrowym stylem życia.

Najszybciej dowiesz się o czym piszę przeglądając zamieszczone tutaj posty

Oto kilka popularnych artykułów:

Ubrania, przez które możesz ciężko chorować

W tym artykule omawiam raport sporządzony przez organizację non-profit Greenpeace, który dotyczy wysokiej toksyczności popularnych marek ubrań.

Kostki rosołowe: prosty sposób na utratę zdrowia!

W tym temacie ujawniam smutną prawdę o popularnych kostkach rosołowych, którymi producenci żywności trują nas bez jakichkolwiek skrupułów!

10 najbardziej szkodliwych produktów spożywczych, którymi nas trują!

Artykuł przedstawia najbardziej szkodliwe pokarmy w świetle wyników najnowszych badań naukowych. 

Herbata może zrujnować Twoje zdrowie

Smutna prawda o popularnych herbatach, które masowo sprzedawane są w sklepach spożywczych i supermarketach. 

Co robię na co dzień? Gdzie zdobyłem "wiedzę" z zakresu zdrowia i odżywiania?

Pomimo mojego wykształcenia informatycznego, od ponad 30 lat interesuję się tematyką zdrowia i zdrowego sposobu odżywiania się.

Popijam espresso

To moja wielka pasja, podobnie jak chińskie sztuki walki i systemy ćwiczeń zdrowotnych - Kung Fu, Qi Gong, Tai Chi Chuan - które uprawiam od wielu, wielu lat. 

Interesuję się muzyką, sztuką i robię mnóstwo fajnych zdjęć. Zapraszam do zapoznania się z zawartością mojego portfolio w serwisie Shutterstock.

Czytam książki i regularnie biorę udział w szkoleniach dotyczących naturalnych metod leczniczych. Wiele spraw, takich jak dieta bezmięsna i zupełnie pozbawiona przetworzonej żywności miałem okazję dobrze przetestować na sobie. Codziennie uczę się ciekawych rzeczy. Staram się zagłębiać tematy, które mnie interesują, docierając do ich źródeł, oficjalnych wyników badań, bibliografii itp.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni