Zinelibrary.pl

W Patronite od 19.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

0 patronów
0 miesięcznie
14 łącznie
Celem naszego projektu jest digitalizacja polskich zinów i pism ogólnie nazywanych prasą alternatywną. Czym są ziny? To pisma dla ludzi, którzy nie znajdują interesujących ich informacji w prasie oficjalnej. Zapraszamy na stronę: www.zinelibrary.pl

O Autorze

„Bez wybierania specjalnej daty, bez konferencji prasowych i zapraszania specjalnych gości, bez rozgłosu i zbędnego blichtru, na chybił trafił stanęło, że dzisiaj otwieram zinelibrary.pl!” – tymi słowami 29.12.2010 obwieściliśmy światu początek działalności wirtualnej biblioteki zinów. Strona w międzyczasie uległa awarii, ale właśnie ją odbudowujemy.

W tej chwili nasze zbiory liczą ponad 5 tys. pozycji, w tym przede wszystkim pisma alternatywne, broszury, książki, plakaty, ulotki. Kilkaset poddaliśmy już digitalizacji. Wspomogliśmy archiwalnymi materiałami dziennikarzy i naukowców. Prowadzimy wykłady i warsztaty. Liczymy też na Wasze wsparcie! ;)

Pierwsze polskie ziny różniły się bardzo od swoich Zachodnich wzorców. W latach 1978-1989 ziny funkcjonowały w tzw. „trzecim obiegu” będącym w opozycji do pierwszego (cenzurowanego) oraz „drugiego obiegu” związanego z opozycją polityczną. Najpierw ziny wyglądały jak alternatywna „bibuła” (kilka kartek pisanych na maszynie lub odręcznie), później przybrały formy kolażowe (tzw. sztuka kleju & nożyczek, pisane na maszynie i ręcznie). Po zniesieniu cenzury w 1990 r. zaczęły tworzyć tzw. „obieg alternatywny”...


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem