Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Z Ławki Rezerwowych w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyPomagamy dzieciom, których rodzice popadają w uzależnienia, konflikty z prawem, a wychowywanie spoczywa na barkach cioć lub babć. W skrajnych przypadkach jest to ulica. Są u nas też takie dzieci, których rodzice wyjechali za granicę i rzadko przyjeżdżają do rodzinnego domu, a czasami nigdy już do niego nie wracają. Tacy chłopcy trafiają do placówek wychowawczych. Pozbawieni miłości, troski, wsparcia i opieki najbliższych tracą nadzieję, że można żyć pełnią życia. Trafiają na swoistą ławkę rezerwowych, z której podnieść się niełatwo.
Chcemy pokazać zagubionym młodym ludziom, że mimo życiowego falstartu, wciąż mogą realizować swoje marzenia i pasje. Chcemy odkrywać w nich uśpione talenty, pomagać osiągać życiowe cele. Naszą misją jest pomoc w odzyskaniu przez nich ludzkiej godności oraz wiary w siebie i w swoje możliwości.
Sport postrzegamy jako doskonałe narzędzie do takiej resocjalizacji. Dlatego podejmujemy szereg działań angażujących naszych podopiecznych. Organizujemy treningi piłki nożnej, turnieje, spotkania tematyczne z gwiazdami sportu.
Liga Wojowników jest projektem sportowym skierowanym do szczególnej grupy odbiorców. Tworzą ją, dzieci i młodzież, związane z młodzieżowymi ośrodkami wychowawczymi i młodzieżowymi ośrodkami socjoterapeutycznymi.
To odbiorcy, którzy ze względu na swoja sytuację prawna lub zdrowotna są wyłączeni z działań tradycyjnych akademii piłkarskich. W ich przypadku sport nie pełni tylko roli rozwoju fizycznego ale przede wszystkim pomaga w socjalizacji i resocjalizacji, którą trudno jest realizować w zamkniętych zakładach. I choć takie podejście nie jest innowacyjne to powołanie do życia Ligi Wojowników, składającej się z drużyn tworzonych przez osoby wykluczone społecznie, już tak.
Otwieramy zamknięte społeczności poszczególnych ośrodków na współpracę i wymianę doświadczenia. Doświadczenia jakim jest separacja, wyalienowanie, brak zrozumienia, wykluczenie społeczne a przede wszystkim jak z tymi przeciwnościami sobie radzić. To, obok wpływu wysiłku fizycznego na stan psychofizyczny młodych ludzi, jeden z podstawowych celów. Jednocześnie Liga dysponuje ogromnym potencjałem społecznym i medialnym. Dzieje się tak dlatego, że od pierwszego dnia przywiązujemy, wręcz gigantyczne, znaczenie do jakości prowadzonego programu. Skoro uczestnicy wkładają wysiłek w treningi i przygotowanie się do rozgrywek ligowych to także i my poświęcamy temu programowi maksymalnie dużo wysiłku. Stąd mecze nie rozgrywają się na bocznym boisku podrzędnej szkoły ale na stadionie Legii.
W roku ubiegłym zorganizowaliśmy w Warszawie 6 drużyn i rozegraliśmy kilkadziesiąt transmitowanych meczów. W kolejnych latach zależy nam na rozszerzeniu programu o kolejne miasta (Kraków, Łódź, Poznań). Docelowo chcielibyśmy objąć nim wszystkie ważniejsze miasta w Polsce, a do rozgrywek dopuszczać drużyny z mniejszych miejscowości.
Nasze dotychczasowe działania chcemy poszerzyć o Kanał Sportowy, którego celem będzie pokazanie dzieciom i młodzieży, że w życiu można wyjechać na prostą nawet z najbardziej zawiłych i krętych dróg. Że można realizować swoje marzenia i pasje, że w nich także tkwią uśpione talenty, że nie trzeba wcale całe życie siedzieć odtrąconym na ławce rezerwowych, a od nas samych zależy, kiedy wejdziemy do gry i przesądzimy o wyniku naszej przyszłości. Kanał Sportowy „Z Ławki Rezerwowych" będzie oparty na rozmowach ze sportowcami, ludźmi show biznesu, którzy będą dzielić się doświadczeniem życiowym i sportowym, siłą i nadzieją.
Nagrania będą realizowane w słynnym Vanie czyli Volkswagenie T3, którym zrealizowaliśmy nasz wyjątkowy wyjazd na Euro do St. Petersburga. Rozmowy będą prowadzone także w biurze fundacji gdzie stworzymy studio nagrań. Jak mówią podopieczni Fundacji każdemu wolno marzyć, ale nie wszyscy mają odwagę marzenia realizować. Dziś chcemy wstać z ławki rezerwowych i udowodnić sobie, że los człowieka nie jest napisanym z góry scenariuszem. Że można go pisać samemu - o ile ma się odwagę sięgnąć po pióro.
Fundacja "Z ławki rezerwowych" nie pomaga pieniędzmi, bo ich nie ma. Pomaga sercem. Bezinteresownie daje swój czas, nie stawiając warunków. Rzuca koło ratunkowe i mówi jak należy je chwytać. Zastępuje rodziców, oferując młodym ludziom poczucie bezpieczeństwa, troskę i zaufanie.
Młodzież w naszym projekcie „Vantastyczni” może wykazać się samodzielnością, inwencją, w dużym zakresie może zmieniać i dopasowywać projekt do swoich potrzeb. To Młodzi podejmują większość decyzji, co bardzo wzmacnia ich samoocenę i poczucie, że mają wpływ na otoczenie. W trakcie projektu pracują w różnych, zmieniających się grupach zadaniowych, rozwijając w ten sposób umiejętności negocjacji, argumentowania, czy asertywność. Muszą nawiązać wiele relacji społecznych, przełamując barierę przed rozmową z nieznanymi sobie ludźmi, a w naszym przypadku są to sportowcy z pierwszych stron gazet.
Wesprzyj działalność Autora Fundacja Z Ławki Rezerwowych już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.